Plzeňští atleti šokovali celou republiku

Šokem skončilo MČR do 22 let v atletice, které hostilo tento víkend Kladno. Atleti klubu AK ŠKODA Plzeň si z tohoto šampionátu veze domů neuvěřitelných 12 cenných kovů

Co do počtu medailí byli naprosto nejlepším republikovým klubem a nechali za sebou i takové velko kluby jako Duklu Praha, USK Praha nebo Olymp Brno. Po otevření nového atletického areálu v Plzni v roce 2013 začal v tomto městě neuvěřitelný atletický boom, který díky tréninkovým podmínkám a podpoře všech partnerů klubu začal sbíral pomalu nejedny úspěchy, hlavně z řad mládežníků. A po třech letech této práce se můžeme začít postupně měřit s republikovou konkurencí i v seniorské kategorii. Obrovského uznání se nám na tomto mistrovství dostalo z řad atletických odborníků napříč republikou, že v Plzni se udělalo za poslední tři roky opravdu kus poctivé práce. A jak si vedli konkrétní členové klubu ? Pro zlatý medailový double si doskákal Anna Zekuciová, která vyhrála skok daleký i trojskok. Zlatý triumf si připsala mužská štafeta na 4x100m ve složení ( Sova, Kubeš, Ličman, Maruštík ), které jen o kousíček unikl krajský rekord. Stříbrnou medaili pro sebe získala teprve sedmnáctiletá Kateřina Skypalová v hodu kladivem, která ve své věkové kategorii patří mezi nejlepší na světě. Stříbro po urputném boji bere další naše štafeta tentokrát na 4x400m mužů. Bronzové medailové hody odstartovala Veronika Matulková v trojskoku. Hned dvě medaile z téžeho kovu vybojovala Kateřina Klailová. Nejdříve v hodu oštěpem a pak si stejný úspěch připsala i ve vrhu koulí. Trochu smutný bronz patří Tereze Jonášové na 400m př. , protože ta měla na tomto mistrovství rozhodně na lepší umístění. Zase naopak velmi radostný bronz patří Michalu Forejtovi v hodu diskem, když dokázal tento dorostenec potrápit v soutěži i dospělé diskaře a bere senzačně medaili. V sektoru výšky náš klub reprezentovala Denisa Majerová a i její výkon byl po zásluze odměněn bronzovou medailí. A protože štafetové běhy jsou kořením atletiky, nemůže být náš poslední medailový úspěch jiný, než ze štafety. Štafeta 4x400m žen ve složení ( Meczlová, Majerová, Suráková, Kováříková ) získala v Kladně bronzové medaile.

Autor: AK ŠKODA Plzeň Článek může obsahovat komerční sdělení.