Obrovský zájem o druhý ročník dětského překážkového běhu překonal všechna očekávání

V neděli 9. června se v multifunkčním areálu Škodaland v Českém údolí uskutečnil ve spolupráci Městského obvodu Plzeň 3 a spolku Kukačky, z.s. již druhý ročník terénního překážkového běhu pro děti, Škodaland Race Junior. Na startu se postupně představilo přes pět stovek dětských závodníků

uniwebwebynamiru2018

„Závod se opět skládal ze dvou částí – samotného závodu adoprovodného programu ve formě soutěží, ukázek různých sportů - golf, hokej, a dalších zábavných složek. Nejvýraznější změnou oproti prvnímu ročníku byla účast dětí s poruchou autistického spektra, pro které byla závodní dráha připravena již v sobotu Hlavní nedělní závod absolvovaly také děti z dětského domova Domino a děti s hendikepem v doprovodu asistentů. Všechny děti dostaly stejná ocenění, jako jejich zdravější kamarádi. Přestože to byl teprve druhý ročník, taková účast nás opravdu překvapila, ale zároveň také nabudila pro přípravu třetího ročníku v roce 2020. Je vidět, že jdeme správným směrem",  informuje organizátor sportovní akce Michal Boháček.

„Děkujeme moc pořadatelům za péči o naše děti s poruchami autistického spektra z Občanského sdružení ProCit, z.s, trať, překážky, skákací hrad, veškeré zázemí jen pro naše děti, přizpůsobené jejich potřebám den před oficiálním závodem Škodaland Race Junior“, uvedla Irena Vítovcová, předsedkyně a ředitelka Občanského sdružení ProCit, z.s.

Závod se běžel opět v jednotlivých vlnách po 13 dětech v kategoriích 4 - 5 let, 6 - 7 let, 8 - 9 let, 10 - 11 let a12 - 13 let, Průběžně se vyhlašovali nejlepší tři z jednotlivých kategorií, vždy chlapci a děvčata zvlášť. Všichni ocenění získali poháry s logem závodu a hodnotné dárky od Městského obvodu Plzeň 3. Všechny děti, které proběhly cílem, dostaly na památku medaili s logem závodu. Celkovým vítězem s nejlepším časem se pak stala Barbora Mifková z Plzně, která kromě jiných ocenění dostala také, putovní pohár, který převzala z rukou vedení MO Plzeň 3. Vítězka tento pohár předá příští rok dalšímu absolutně nejrychlejšímu závodníkovi tohoto dětského překážkového běhu.

„Rádi jsme v našem obvodě podpořili tento druh sportovního vyžití pro děti arodiče. Zvláště, když si ho mohou vyzkoušet i děti hendikepované. Mám radost, že spolu s rekordní dětskou účastí našlo cestu do sportovního areálu mnoho dospělých, takže celková účast na této akci byla více než 1600 osob“, říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Každá akce, která zvedne děti od počítačů, herních konzolí a mobilních telefonů a prověří jejich fyzickou a psychickou zdatnost při překonávání překážek, má smysl. Všichni účastníci tohoto závodu mají můj obdiv“ dodal Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

„Chtěl bych poděkovat organizátorovi a vůbec všem, kteří se na této nádherné akci podíleli. A také všem rodičům, kteří své děti na tento závod přivedli“, doplnil Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3, který celou trať absolvoval se svým synem.

Fotogalerie
Autor: Miroslav Knotek Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 12.6.2019 16:13
0 +
 
Strašidelný rej

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018