Plzeňanky a Plzeňané opět přivítají jaro cyklojízdou

Plzeň na kole, z. s., zve na Velkou plzeňskou jarní cyklojízdu, která se obvykle koná kolem Dne Země, tentokrát 24. dubna. Spolek na ni zve všechny, kdo rádi jezdí po městě na kole, ale i ty, kteří by na něm rádi jezdili a zatím nesebrali odvahu. Cyklojízda je oslavou městské cyklistiky a ukazuje představitelům města i občanům a občankám města, že lidé na kolech a koloběžkách mají v městské dopravě své místo. Cyklojízda upozorní i na překážky, s nimiž se lidé na kolech v Plzni potýkají.

weby uniweb zprávy

Začátek cyklojízdy je v pondělí 24. dubna v 17.00 hodin u Andělíčka na náměstí Republiky. Organizátoři počítají s účastí stovky městských cyklistek a cyklistů. Veškeré informace o chystané cyklojízdě včetně trasy lze nalézt na webu www.plzennakole.cz/velka-jarni-cyklojizda-2017/ .

„Naplánovali jsme poměrně krátkou trasu, která má necelé tři kilometry. Skončíme na Moving Station, vbývalé budově Jižního nádraží. Cyklojízdu završíme koncertem skupiny Kadé chim,” říká Daniel Soutner, organizátor letošní cyklojízdy ze spolku Plzeň na kole.

Spolek Plzeň na kole cyklojízdou upozorňuje na to, že v centru města se cyklisté na silnice odváží jen zřídka. Přitom pokud má být kolo běžným městským dopravním prostředkem, pak i na silnice cyklisté patří. Kolo může být vhodný prostředek pro cesty do práce, za sportem či zábavou.

Každým rokem se podmínky pro cyklisty a cyklistky v Plzni v dílčích věcech postupně lepší, nicméně situace je stále spíše neuspokojivá. Podle spolku Plzeň na kole se na městské cyklisty pravidelně zapomíná při rekonstrukcích silnic, a proto jim nezbývá než se spokojit s často nevyhovujícími cyklostezkami namalovanými na širokých chodnících. Plzeň v tomto ohledu významně zaostává za rychlým trendem zlepšování podmínek pro městskou cyklistickou dopravu, jak jej lze pozorovat nejen vzápadní Evropě, ale už i v mnoha českých městech, kde městskou cyklistiku chápou jako jeden znástrojů pro utváření města jako živoucího organizmu.

Cyklojízda opět upozorní na chybějící kvalitní stojany pro kola, propojení cyklostezek v centru města achybějící cyklopruhy nebo pro cyklisty nezprůjezdněné jednosměrné komunikace. „Cyklojízda není závod, je to společná projížďka městem, hmatatelná ukázka toho, že my, cyklisté a cyklistky, ve městě jsme, je nás hodně a chceme, aby kolo bylo bráno správou města jako rovnoprávný dopravní prostředek,” doplňuje Lucie Hemrová, organizátorka cyklojízdy ze spolku Plzeň na kole.

„Plzeňská cyklojízda je už tradice. Potvrzuje, že lidé po Plzni na kole jezdit chtějí a my jsme přesvědčeni, že i stále více lidí na kole nebo koloběžce po Plzni jezdí. Důkazem je rostoucí zájem o půjčování sdílených kol Kolemplzne.cz nebo účast v soutěži Do práce na kole. Smyslem celého setkání je kromě dobrého pocitu z jízdy vyvolat v Plzeňanech a Plzeňankách zájem o věci veřejné, o životní prostředí ve městě i zdravý životní styl. A pro ty, kdo právě nemají k dispozici žádné kolo ani koloběžku, jsme zajistili půjčování kol akoloběžek pro tento den zdarma. Více informací o možnostech zapůjčení kol naleznete na našem webu www.plzennakole.cz,“ doplňuje Veronika Leiblová, organizátorka cyklojízdy a členka spolku Plzeň na kole.

V týdnu před konáním plzeňské cyklojízdy se konaly cyklojízdy i v jiných městech, např. Praze nebo Brně. Plzeňskou cyklojízdu pořádá Plzeň na kole, z. s., jedná se o akci veselou, povolenou a přátelskou. Vítáni jsou cyklisté i cyklistky všeho věku, kteří ujedou zveřejněnou trasu. Cyklojízdu podporují bikesharing Kolemplzne.cz a prodejna a půjčovna koloběžek KOLOBĚHsport.

Kontakt:

Lucie Hemrová, Plzeň na kole, z. s., organizátorka cyklojízdy, +420 720 415 887

Veronika Leiblová, Plzeň na kole, z. s., organizátorka cyklojjízdy, +420 728 063 855

Daniel Soutner, Plzeň na kole, z. s., organizátor cyklojízdy, +420 723 201 348

plzennakole@gmail.com | www.plzennakole.cz

Fotogalerie
Autor: Plzeň na kole Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
21.4.2017 10:07
0 +
 
terasyplzen

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018