Plzeňský centrální obvod získal dotaci na novou cyklostezku

Investiční akce plzeňského centrálního obvodu získala od Plzeňského kraje podporu ve výši 2,63 milionu korun. Nová cyklostezka propojí dvě stávající cyklostezky ve Skvrňanech a její realizace začne ve 2. čtvrtletí letošního roku.

weby uniweb zprávy

Zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů – to je cíl třetího plzeňského obvodu vybudováním cyklostezky podél trati Českých drah v Lábkově ulici vplzeňských Skvrňanech, kde musí lidé vstupovat do vozovky a jsou ohrožováni provozem motorových vozidel. Cyklisté se pak pohybují po stávajících úsecích cyklotras, kde jsou nuceni sjet na komunikaci a opět se vracejí na další úsek již existující cyklotrasy. Náklady této akce se odhadují na 3, 28 milionu korun včetně DPH.

„Z této částky nám 80% nákladů, tedy zhruba 2,63 milionu korun, poskytne formou dotace Plzeňský kraj zrozpočtové oblasti Doprava – Budování cyklostezek a cyklotras. Zbylých 20% procent nákladů pak půjde zrozpočtu našeho obvodu“, informuje Radoslav Škarda, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Vznik této cyklostezky je přínosem ve vytváření sítě cyklistických komunikací ve městě Plzni, na níž pak navazuje i celková cyklistická síť kraje. Význam však nebude pouze místní či regionální.

„Provázanost plánované cyklotrasy s cyklotrasou 37 přesahuje i hranice kraje, neboť je součástí mezinárodní Panevropské cyklotrasy Paříž – Norimberk – Praha, která je nejvýznamnější cykloturistickou tepnou Plzeňského kraje“, dodává Radoslav Škarda.

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 10.1.2018 16:070 +
 
uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018