Zahrady Pražského hradu využívají podzemní rozvaděče z firmy Langmatz

LIC technika z Klatov dodává unikátní polykarbonátové podzemní rozvaděče, signalizační techniku a zemní kabelové šachty německé společnosti Langmatz.

uniwebwebynamiru2018

Doba plastová

Revoluční změny v technologii zpracování plastů v druhé polovině 20. století ovlivnily řadu oborů. Hanz Langmatz založil v roce 1963 v německém Garmisch-Partenkirchenu závod LIC Langmatz Industrie Chemie. Rozhodl se věnovat zpracování a využití polyethylenu a posléze i polykarbonátu pro telekomunikace, elektro rozvody apod. Dceřiná společnost LIC technika zahájila v Klatovech provoz v roce 1998 a obsluhuje český a slovenský trh kvalitními produkty Langmatz.

Lehčí, odolnější, ekologičtější

3D-ribFrame technologie znamenala skutečnou revoluci pro systémová technická řešení elektrotechnických produktů. Díky tomuto postupu vynikají výrobky dodávané firmou LIC technika nejen mimořádnou variabilitou, extrémní pevností a nízkou hmotností, ale také odolností proti povětrnostním vlivům, vysoké teplotě i chemickým látkám. To vše příznivě ovlivňuje náklady na dopravu, montáž a tím i výslednou cenu všech typů staveb.

Mateřská společnost LIC Langmatz obdržela v roce 2015 prestižní ocenění GreenTec Award za používání recyklovaných materiálů při výrobě šachet a rozvaděčů .

Rychlá výstavba šachet

Až 40 tun zatížení snesou zemní kabelové šachty LIC z polykarbonátu vyrobeného za pomoci 3D-ribFrame technologie. Nabídka šachtových prvků obsahuje ucelený modulární systém. Ten výrazně zjednodušuje projektovou přípravu i samotnou výstavbu díky již z výroby připraveným průchodovým místům. Šachty LIC proto představují flexibilní a pevnou alternativu k betonovým kabelovým šachtám.

Kabelové šachty jsou na stavbu dodávány v připraveném uspořádání k montáži, případné přetrasování stávajících kabelovodů je díky otevřeným šachtovým rámům velmi jednoduché. Šachty se snadno integrují do stávajícího terénu. Dle projektového zadání jsou vybaveny šachtovými poklopy v různých materiálových provedeních – od litiny, přes beton a slzičkový plech, až po zadlážditelné poklopy. Ochrana šachet před neoprávněným vstupem je samozřejmostí.

Rozvaděče z Klatov do celé republiky

Rok od roku roste množství realizací, kde byly během stavby či rekonstrukce využity podzemní rozvaděče LIC. Mezi nejznámější patří zahrady Pražského hradu, depo závodního okruhu v Mostě a řada náměstí. Energetický přívod nové stáčecí linky Plzeňského Prazdroje je jednou z nejnovějších realizací, která bude uvedena do provozu v červenci letošního roku.

Rozvaděče představují profesionální a elegantní řešení pro připojení vodovodu, elektrické sítě i kanalizace v místech konání kulturních akcí. Podzemní rozvaděče fungují jako podlahová přípojka v exteriérovém provedení. Odpadá tak nutnost instalovat provizorní rozvody.

Klatovská společnost LIC technika dodává mimo kabelových šachet a podzemních rozvaděčů i kabelové skříně a sokly, stožárové svorkovnice a doplňky, držáky kabelů, tlumiče hluku a vibrací a také prvky dopravní signalizace, s kterými se setkávají na přechodech a křižovatkách obyvatelé českých měst. Kompletní nabídku výrobků naleznete na www.lic.cz.

Autor: LIC technika s.r.o. Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jazyková škola Lite

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018