WESCHTA VYLÁKAL FANOUŠKY DO SEDLICE

Facebook byl plný EDA CUPu 2016, a protože jsme na toto motokrosové klání byli zvědavi, vyrazili jsme v sobotu 15. října do Sedlice. Sami jsme pořádně netušili, co to vlastně je, ale nyní už víme, že je  to vlastně tzv. „motokrosová exhibice“, kterou organizuje otec jednoho z našich předních závodníků – pan Eduard Finěk. Odsud  ten název Eda Cup.  Letošní ročník byl jubilejní 10., počasí mu bylo nakloněno a to se odrazilo  i na návštěvnosti diváků. A byl to opravdu... The

Facebook byl plný EDA CUPu 2016, a protože jsme na toto motokrosové klání byli zvědavi, vyrazili jsme v sobotu 15. října do Sedlice. Sami jsme pořádně netušili, co to vlastně je, ale nyní už víme, že je  to vlastně tzv. „motokrosová exhibice“, kterou organizuje otec jednoho z našich předních závodníků – pan Eduard Finěk. Odsud  ten název Eda Cup.  Letošní ročník byl jubilejní 10., počasí mu bylo nakloněno a to se odrazilo  i na návštěvnosti diváků. A byl to opravdu suprový zážitek. Před p. Fiňkem nezbývá než  smeknout.  Vlastně na obyčejném posekaném poli dokázal postavit krásnou trať, sezvat spoustu známých jezdců, zařídit časomíru, občerstvení, kupu cen a v neposlední řadě i nezbytné TOI TOI budky, prostě vše, co v takové kvantitě někdy není ani při klasických motokrosových závodech jako bylo zde. Navíc  trať byla opravdu bezpečná a krásně připravená. Startovalo se ve třídách 50-65ccm, táta-85ccm-girls, classic 60+ – 66+ – 70+, veterán – enduro, classic – 50+, MX2 HOBBY, ČZ – 50+ – 60+, MX1 HOBBY a OPEN A+B. Již tento rozpis hovoří o tom, že závodníků zde bylo opravdu nepočítaně a každý návštěvník si přišel na své. Díky perfektní organizaci vše šlapalo až neskutečně přesně,  jízdy byly oproti klasickým závodům zkrácené a sotva odjela jedna kategorie, stála již na startu další. Přestože to byla spíše exhibice, jezdci i jezdkyně do jízd dávali vše a tak bylo možno vidět spoustu krásných soubojů. Jak už sám název napovídá, v kategorii „táta“ na stroje svých sportovně známějších synků usedali jejich taťkové a tak jsme mohli vidět např. i krásný  souboj táty Smítky s tátou Liškou, perfektní jízdu táty Weschty či Červenky. ….. Číslo 37 je pro Stříbrsko typické, a tak krom Rudy Weschty jsme stejné startovní číslo viděli nejen na tátovi Weschtovi (celkově krásné 5.místo), ale i na mladičkém závodníkovi Dominikovi Kučeříkovi ve třídě 65ccm. Ten nakonec vybojoval  třetí příčku. Bohužel zaseklá clona ve foťáku, tzn. nepoužitelný foťák, způsobila, že ty nejzajímavější zážitky, kdy ve vyjetých kolejích bojoval o svoji vítěznou pozici  Petr Smítka, Ruda Weschta a další zůstanou pouze v našich hlavách. Petr suverénně vyhrál obě rozjížďky a vybojoval tak již čtvrté vítězství v této exhibici. Odměnou mu byla vskutku luxusní cena  v podobě starého mopedu. Ruda Weschta skončil celkově druhý. Co říci na závěr – velká poklona závodníkům, pořadatelům i divákům – vše bylo prostě „vymakané“ a cesta do Sedlice stála za to. Těšíme se na příští rok.