Žesťový soubor CZECH BRASS

út 21.3.2017 19:30 Domažlice, MKS Velký sál

Akce ukončena !Žesťový soubor Czech Brass byl založen v roce 1991, tehdy nadšenými studenty Pražské konzervatoře. Původně šlo o žesťové kvinteto, které se s postupujícími hudebními nároky rozrostlo o další dva nástroje.


Hlavním záměrem tohoto rozhodnutí bylo seskupit špičkové hráče a využít jejich kvalit. Ruku v ruce s tím začalo i rozšíření jejich repertoáru o hudbu, kterou do té doby nehráli. Soubor Czech Brass má široký interpretační záběr. V jeho podání zaznívají skladby od renesance, přes baroko, klasicismus, romantismus až k jazzpopu, funky a filmové hudbě. Významnou měrou se zde uplatňuje i interpretace autorské hudby. 

Ve spolupráci s Českým rozhlasem soubor vytváří projekty nahrávek soudobé hudby, kterou komponují přední současní autoři. V roce 2013 napsal pro soubor Czech Brass skladbu český skladatel Juraj Filas, světoznámý autor komponující často pro žesťové nástroje. 

Členové souboru působí nejen jako orchestrální hráči, ale mají na svém kontě i bohatou sólovou a komorní činnost. Někteří jsou i pedagogové pražské Akademie múzických umění.


Komentujte...

  • 344 01 Domažlice, Česko

První informační portál v Plzeňském kraji. Denní zprávy, aktuální informace od roku 2000.