ZPRÁVY Kultura Plzeň

Závody koňských spřežení v Nebanicích u Chebu letos ve velkém stylu

Tradiční závody spřežení, které se letos konají od 28. do 31. července, pojali letos pořadatelé z Nebanic u Chebu ve velkém stylu. Pro závod, který je již tradičně i kvalifikací Světového poháru pro 10 nejlepších světových vozatajů, vypsali i soutěž mezinárodních družstev a dokázali přilákat více než 80 soutěžících z celého světa.

4

Včera

Papírna Street Food

Organizátoři úspěšného pražského food festivalu Náplavka Street Food se společně s provozovatelem kulturního centra Papírna v Plzni dohodli na společném projektu pro obyvatele města Plzně a okolí s názvem „Papírna Street Food“. Návštěvníci se díky různorodosti nabízených pochoutek vydají „do ulic celého světa“!

5

Včera

Největší „street food“ přehlídka v ČR - Náplavka Street Food VOLUME II

Letos jsme se rozhodli uspořádat Náplavku Street Food rovnou dvakrát. První proběhla 16.4.2016 na Smíchovské náplavce a na druhý, tradiční srpnový street se můžete těšit 27.8.2016 v Praze a 3.9.2016 v Plzni - areál Papírna

8

Před 2 dny

Zámek Hrádek u Sušice se na jeden večer vrátí do doby baroka.

V pátek 22. července se v prostorách Zámku Hrádek odehraje Barokní slavnost, jejíž návštěvníci si mohou poslechnout harfový koncert, zatančit dobové tance či ochutnat pokrmy, připravené podle původních receptů.

4

Před 3 dny

Sherlock Holmes bude po sedm večerů pátrat U Zvonu.

Plzeňský rodák a člen činohry Národního divadla Pavel Batěk se vrací jako slavný detektiv Sherlock Holmes v hororové komedii Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!

3

Před 3 dny

Knižní tip: Anne Tylerová Špulka modré nitě

Rodina Whitshankových oplývá jakýmsi nepopsatelným nádechem výjimečnosti, zároveň se ale podobá jakékoli jiné rodině.

2

Před 5 dny

Výstava - Plzeňský salon 2016

To nejlepší z dílny současných výtvarných umělců z Plzně a regionu nabízí výstava Plzeňský salon 2016 ve třech podlažích foyer plzeňského Nového divadla.

2

Před 5 dny

Kulturní akce v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech v srpnu

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, pobočka Západočeského muzea v Plzni, si Vás dovoluje pozvat na níže uvedené kulturní akce.

5

Před týdnem

Kulturní akce v Západočeském muzeu v Plzni v srpnu

Západočeské muzeum v Plzni, si Vás dovoluje pozvat na níže uvedené srpnové kulturní akce.

3

Před týdnem

Rakouský malíř Kurt Pfeiffer podpořil západočeský sci-fi projekt Vostrá krása

Kurt Pfeiffer je rakouský malíř, který se svou manželkou provozuje ateliér a malířskou školu v Kitzbühelu. Přečtěte si rozhovor, ve kterém Kurt Pfeiffer hodnotí povídku Nervy v čokoládě z připravované scifi knížky Vostrá krása západočeských autorů.

5

Před týdnem

Kulturní program hradu Rabí na srpen

Státní hrad Rábí, si Vás dovoluje pozvat na níže uvedené srpnové kulturní akce.

4

Před týdnem

Skupina HIBAJ na plovárně v Hradišti

Pátek 14.7.bude Plovárna v Hradišti patřit plzeňské skupině HIBAJ. Rockové pecky znají všichni jejich příznivce a na své si přijdou i vyznavači pohodové hudby. Začátek ve 20. hod., vstupenky v prodeji na místě.

4

Před týdnem

Hledám milence!

Ve Sportpenzionu POHODA v Letkově se 22.7.2016 koná divadelní představení Hledám milence! ZN: SPĚCHÁ! Předprodej vstupenek pouze na recepci.

4

Před týdnem

Užijte si megafilm Den nezávislosti: Nový útok v dobřanském Káčku ve 3D!

Dvacet let jsme se připravovali. Oni také. Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme k obraně všech možností a zdrojů Země. Ale bude to stačit? To se dozvíte tento pátek 15.07.2016 v moderním kině Káčko v Dobřanech. Užijte si scifi megafilm Den nezávislosti: Nový útok v dobřanském Káčku ve 3D!

7

Před týdnem