ZPRÁVY Kultura Plzeň

Plzeňské Kočky slaví padesátku

Kočky plzeňského Divadla J. K. Tyla se 29. října dočkají jubilejní 50. reprízy.

1

Dnes

PODZIMNÍ INSPIRACE V PIVOVARSKÉM MUZEU V PLZNI

Pivovarské muzeum v Plzni naváže i letos na tradiční tvůrčí dílny s názvem Podzimní inspirace, které budou probíhat od soboty 5. listopadu až do soboty 3. prosince. Podzimní inspirace nabízí veřejnosti možnost osvojit si rozmanité výtvarné a řemeslné techniky a vytvořit si vlastní originální výrobek. Tradiční cyklus kreativních workshopů probíhá v malebných historických prostorách valečky v Pivovarském muzeu v Plzni a je otevřen vždy v sobotu od 10 do 16 hodin.

9

Před 2 dny

Sobota s Shakespearem

Humor, magickou atmosféru kouzelné noci, půvabné snové scény, ale především lásku ve všech jejích podobách, a to včetně sexu. To vše nabídne nová inscenace Snu noci svatojánské, kterou v Plzni uvede režisér Filip Nuckolls.

1

Před 3 dny

Výstava fotografií Tomáše Bursy v Galerii Azyl

Vernisáž výstavy fotografií Tomáše Bursy . Výstavu zahájí malířka Jana Audesová a váženými hosty budou arciděkan Mons. Emil Soukup, zpěvák a kytarista Hynek Kočí, mistryně světa v kulturistice Eva Sukupová a mistryně světa v kulturistice, státní trenérka Zdena Razímová. Výstava potrvá od 31.10. 2016 do 26.11.2016.

10

Před 5 dny

Knižní tip: 100 zajímavostí ze starých Brd

Stovka krátkých kapitol popisuje osudy rodáků, historické události, zajímavé památky i přírodní lokality brdského pohoří.

3

Před 5 dny

Premiéra opery Evžen Oněgin na scéně Velkého divadla

Jedna z nejslavnějších oper romantismu na motivy Puškinova románu, který se ve své době stal doslova kultovní četbou. Velkolepý příběh cynického mladíka z Petrohradu Evžena Oněgina a citlivé dívky Taťány je plný emocí a životních zvratů. Operu uvedeme v ruském originále s českými titulky.

3

Před týdnem

Žena pod vodou

Od 10. října do 17. listopadu 2016 můžete ve foyer Nové scény DJKT shlédnout výstavu fotografií s názvem „Žena pod vodou“.

4

Před týdnem

Mezinárodní den archeologie v Západočeském muzeu v Plzni

V letošním roce se Západočeské muzeum v Plzni poprvé zapojí do oslav Mezinárodního dne archeologie.

5

Před 2 týdny

Knižní tip: Harry Potter a prokleté dítě

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší.

5

Před 2 týdny

Den stromů s domem dětí a mládeže ve Stříbře

V sobotu 15. října pořádá Dům dětí a mládeže ve Stříbře pochod do Kladrub, následnou návštěvu Regionálního muzea Kladruby a vycházku za památními stromy. Den završí turnajem ve finské hře.

4

Před 2 týdny

Stand up comedy show NA STOJÁKA 4.listopadu v Pohodě

Chcete se dobře pobavit? Přijďte s přáteli na oblíbenou akci NA STOJÁKA do Sportpenzionu POHODA v Letkově u Plzně!

7

Před 2 týdny

Nový titul pro nejmenší diváky je opera Parageno v kouzelném lese

Divadlo J. K. Tyla uvede další titul pro nejmenší diváky: Komorní opera Papageno v kouzelném lese bude mít premiéru 8. října 2016 v 17 hodin na Malé scéně DJKT.

10

Před 3 týdny

Jana z Arku na Nové scéně DJKT je neopakovatelným zážitkem

Příběh Jany z Arku nepřestává fascinovat umělce napříč žánry. O Panně orleánské bylo natočeno několik filmů, světová jeviště ovládl i muzikál o jejím životě. Méně známé je však scénické oratorium švýcarského hudebního skladatele Arthura Honeggera.

1

Před 3 týdny

Robin Hood zaručeně pobaví

Režisér Nikolaj P. Penev přišel po úspěšné komedii Sboristé s dalším titulem, který spolehlivě pobaví. Vytvořil svou vlastní osobitou variaci na slavnou legendu o Robinu Hoodovi, inspiroval se přitom nejen románem Alexandra Dumase st., ale i různými literárními předlohami včetně původních balad.

1

Před 4 týdny