ZPRÁVY Kultura Plzeň

Figarooooo! - Konzervatoř Plzeň na Malé scéně

Studenti pěveckého oddělení Plzeňské konzervatoře nastudovali zkrácenou verzi Mozartovy opery Figarova svatba.

1

Včera

Kampaň Voda pomáhá odstartuje koncertem

Diakonie Západ pořádá ve čtvrtek 26. ledna v prostorách DEPO2015 novoroční koncert plzeňského tria ACOUSTIX. Na koncertě odstartuje kampaň VODA POMÁHÁ.

4

Včera

JSME MUZIKÁL! 1

První ze série tří speciálních koncertů nejlepších čísel z aktuálního repertoáru muzikálu DJKT, doplněný o další hity z nejúspěšnějších domácích i světových muzikálů. Hosty únorového koncertu jsou Eva Pilarová a Jan Cina.

2

Před 3 dny

Madama Butterfly opět v Plzni

Na Nové scéně DJKT bude mít 21. ledna 2017 premiéru Pucciniho opera Madama Butterfly. Inscenaci v režii Martina Otavy a hudebním nastudování Jiřího Štrunce bude kromě atraktivního obsazení dominovat i působivé výtvarné zpracování. Scéna Pavla Kodedy naplno využívá technických možností budovy Nového divadla, je však plně v souladu s romantizujícím ideálem tradičního Japonska.

3

Před 4 dny

V Plzni se připravuje exkluzivní výstava jazzových fotografií

Mimořádná putovní výstava Jazz World Photo 2016 zavítá i do Plzně. Výstava začíná v Domě hudby Plzeň 21. února a potrvá do 12. března.

3

Před 5 dny

KABARET BURKA - NEBEZPEČNÁ LEGRACE

Připravte se na hodinu a deset minut nebezpečné legrace. Kabaret Burka má všechno, co má správný kabaret mít

1

Před 5 dny

Zdena Kolečková bude vystavovat U Bílého jednorožce

V pátek 20. ledna v 18 hod. bude v Galerii U Bílého jednorožce slavnostně zahájena výstav Metafyzika ztráty.

0

Před 6 dny

Petr Soukup a Patricie míří do kaznějovského Šutru

Kaznějovský rodák Petr Soukup spolu se skladatelkou a zpěvačkou Patricií vystoupí 4. února v Divadelním klubu Šutr v Kaznějově se svým hudebním recitálem.

3

Před 6 dny

„Čechov viděl realitu kolem sebe s nadhledem, dělal si z ní legraci,“ myslí si režisér Michal Vajdička.

Stalo se dobrým zvykem, že v činohře Divadla J. K. Tyla hostují výrazné osobnosti současného divadla. Divadelní nadšenci tak nemusí vyrážet do Prahy nebo čekat na mezinárodní festival Divadlo. Po Mariánu Amslerovi nebo Martinu Čičvákovi se diváci mohou seznámit s dalším vyhledávaným tvůrcem dneška, s režisérem Michalem Vajdičkou.

1

Před týdnem

Rozhovor s Pavlem Zachou - autorem knihy Správné dítě

Kniha "SPRÁVNÉ DÍTĚ" je ve skutečnosti mnohem víc, než jen knížka. Je to zároveň dobrodružná hra a cesta o třiceti zastaveních, která může dítěti navodit krásné a smysluplné mládí a přivést ho na chuť pestrým aktivitám.

2

Před týdnem

Rozhovor s Pavlem Kodedou - scénografem připravované premiéry Madama Butterfly

Na Jevišti Nové scény DJKT právě vrcholí přípravy na premiéru Madama Butterfly. Ačkoliv bude inscenace naplno využívat moderních technologií Nového divadla, scéna i kostýmy budou plně v souladu s romantickou představou Evropana o Japonsku. Autorem velmi působivé a vzdušné scény je Pavel Kodeda, scénograf, který působí mimo jiné v Divadle na Vinohradech, v Divadle v Celetné nebo v Západočeském divadle Cheb.

1

Před týdnem

Songfest opět v Plzni

Malá scéna DJKT bude 9. února opět hostit multižánrový hudební festival Songfest, bohatý doprovodný program začíná v 16 hodin a je přístupný zdarma, od 19 hodin následuje Koncert roku Kohouta, vstupenky na něj jsou v prodeji v pokladně předprodeje ve Smetanových sadech 16 za 250 Kč.

1

Před týdnem

Tradiční narozeninový večírek kapely Skavare vypukne

V únoru v bezdružickém KD vypukne již po jedenácté tradiční narozeninový večírek kapely Skavare.

5

Před 2 týdny

Nepropásněte lednové scifi trháky v kině!

Leden 2017 je pro fanoušky scifi filmů splněným snem. Proč? Do kin se řítí vesmírnou rychlostí 3 akční pecky. Nepropásněte je!

2

Před 3 týdny
VV Voch