ZPRÁVY Kultura Plzeň

Jana z Arku na Nové scéně DJKT je neopakovatelným zážitkem

Příběh Jany z Arku nepřestává fascinovat umělce napříč žánry. O Panně orleánské bylo natočeno několik filmů, světová jeviště ovládl i muzikál o jejím životě. Méně známé je však scénické oratorium švýcarského hudebního skladatele Arthura Honeggera.

1

Před 2 dny

Robin Hood zaručeně pobaví

Režisér Nikolaj P. Penev přišel po úspěšné komedii Sboristé s dalším titulem, který spolehlivě pobaví. Vytvořil svou vlastní osobitou variaci na slavnou legendu o Robinu Hoodovi, inspiroval se přitom nejen románem Alexandra Dumase st., ale i různými literárními předlohami včetně původních balad.

1

Před 3 dny

Měšťanská beseda - program na říjen 2016

Měšťanská beseda, si Vás dovoluje pozvat na níže uvedené kulturní akce, které se budou konat v říjnu.

2

Před 4 dny

Klarinetům jsme připili na zdraví!

Každá premiéra je pro nás výjimečná a je příležitostí k milému setkání s vámi, našimi diváky. Proto jsme se rozhodli společné večery ještě více zpříjemnit a na premiéře muzikálu Kdyby 1000 klarinetů jsme vás přivítali sklenkou vína.

7

Před 4 dny

Galerie Ladislava Sutnara od pátku hostí Výstravu

Galerie Ladislava Sutnara zve na výstavu nazvanou Výstrava. Představí současnou tvorbu grafické designérky a vedoucí ateliéru Grafický design na Sutnarce doc. Kristiny Fišerové.

0

Před týdnem

Legendární „Klarinety“ zazní v premiéře v sobotu na plzeňské Nové scéně, v pátek je veřejná generálka

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla zahájí sezonu hudební komedií Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Kdyby 1000 klarinetů v úpravě a režii Ondřeje Lážnovského. Zbraně se změní v hudební nástroje a kasárna v divadlo 24. září na Nové scéně DJKT.

2

Před týdnem

Dvě umělecké ceny města Plzně putují do Divadla J. K. Tyla

Do Divadla J. K. Tyla putují hned dvě Umělecké ceny města Plzně. Cenu za celoživotní dílo získal tanečník Jiří Žalud a šéfu opery Tomáši Pilařovi přiřkla porota ocenění v kategorii Mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let za režii operní inscenace Mozart a smrt.

6

Před týdnem

Muzikálové Kočky jsou konečně k mání

Kočky nebo Jednotka intenzivní lásky, to jsou tituly Divadla J. K. Tyla, na které se vstupenky shánějí velmi těžko.

2

Před 2 týdny

Západočeské muzeum v Plzni vás zve na říjnové kulturní akce

I v říjnu vás čeká mnoho zajímavých akcí v Západočeském muzeu v Plzni.

0

Před 2 týdny

Koncert Moniky Absolonové ve Stříbře se uskuteční v listopadu

Vystoupení známé zpěvačky Moniky Absolonové za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka se bude konat ve stříbrském kulturním domě dne 18.11.2016.

9

Před 3 týdny

Příběh kola aneb od draisiny k favoritu

Západočeské muzeum v Plzni zve na poslední komentovanou prohlídku výstavy „Bicykl v otázkách a odpovědích“

2

Před 3 týdny

XV. Trienále umělecké knižní vazby

Po létech střídání různých pořadatelských měst a institucí se uskuteční XV. Trienále umělecké knižní vazby již podruhé v Plzni.

0

Před 3 týdny

Projekt studentů Gymnázia Františka Křižíka a výstava v ZOO Plzeň

Studenti Gymnázia Františka Křižíka v rámci dvou tradičních projektových dnů pořádaných ke Dni Země na jaře roku 2016 zpracovali komplexně problematiku získávání a využívání palmového oleje. Výstupem jejich práce je výstava, která od 3. září probíhá v Zoologické a botanické zahradě v Plzni.

0

Před 3 týdny

Stromboli, symbol československé rockové scény 80. let, vystoupí v Měšťanské besedě v původní sestavě.

Sen mnoha českých rockových fanoušků konce 80. let, vidět ještě někdy na živo hrát kapelu Stromboli, se plní. Kytarový mág Michal Pavlíček, mimořádná zpěvačka Bára Basiková, bubeník Klaudius Kryšpín, klávesistka Vendula Kašpárková, baskytarista Jiří Veselý a host kapely, baskytarista a zpěvák Vilém Čok opět koncertují v českých a slovenských městech. 14. září 2016 se jich dočkají i plzeňští příznivci, když Stromboli zavítají na pódium Měšťanské besedy.

7

Před 4 týdny