ZPRÁVY Kultura Plzeň

Edith, Freddie nebo Kočky – Divadlo J. K. Tyla láká na stálice repertoáru

Taneční muzikál Edith – vrabčák z předměstí se na repertoáru DJKT drží neskutečných 17 let a stále se těší velké oblibě diváků.

3

Před 4 dny

Knižní tip: Pohřbený život

Oceňovaný detektivní román o dospívání, vykoupení a hledání pravdy, který se stal Nejlepším knižním debutem roku 2014.

4

Před 4 dny

20.5. proběhne Putovní setkání fanoušků horroru v Plzni

Putovní setkání fanoušků horroru v Plzni v legendární Krčmě u krokodýlího vocasu se koná 20.5. v 18 hodin.

2

Před 4 dny

Studenti vystaví od čtvrtka komiksy pro otrlejší děti

Studenti ateliérů Komiksu a ilustrace pro děti pod vedením doc. Barbary Šalamounové a Mediální a didaktické ilustrace pod vedením MgA. Václava Šlajcha představí komiksy a ilustrace.

3

Před 5 dny

CARMINA BURANA PŘIBLÍŽÍ DUŠI STŘEDOVĚKU

Letošní, v pořadí již třetí ročník Noci s operou, vypukne v lochotínském amfiteátru v pátek 23. června ve 20:30.

1

Před týdnem

Sušice bude vzpomínat na oběti holokaustu

V pondělí 24. dubna proběhne 5. ročník sušického JOM HA-ŠOA - mezinárodní den věnovaný obětem holocaustu. Jejich památku si ve stejný den připomenou i v dalších 12 městech České republiky.

0

Před týdnem

Pořadatel Pilsen Busking Festu vás zve na Plovárenské Čarodějnice na Smetaně!

Pojďte společně oslavit poslední aprílový den a svátek Pálení Čarodějnic hudbou, ohněm a tancem. Nečeká vás, ale jenom večerní party na Městské Plovárně, ale i klasický busking ve Smetance! Zde prakticky odstartuje program celého dne, na který naváže průvod, který zakončíme jak už je asi všem jasné na Plovárně.

1

Před týdnem

Víkendové tipy Divadla J. K. Tyla

I když mrazivé počasí zrovna neláká k jarním výletům, v Plzni je stále co dělat, například zajít do divadla na některou z nových inscenací.

1

Před týdnem

Za sochami Olbrama Zoubka do Klatov

Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech zve všechny na vernisáž výstavy soch Olbrama Zoubka, která se koná v klatovském kostele sv. Vavřince ve čtvrtek 20. 4. 2017 v 17.00 h.

0

Před týdnem

Do Plzně přijíždí 26.4 zástupci Relapse a Neurot Records - temní Alaric a Pinkish Black z US!

Vskutku na poslední chvíli se nám podařilo z moře nabídek ulovit další perly, které vám s radostí do Plzně přivezeme. Jedná se o zaoceánskou temnotu v podobě Oaklandských dark punkových Alaric (včetně zpěváka kultovních Dead and Gone) a Texaského new wave / doom dua Pinkish Black. První vydávají své desky na Neurot recordings a druzí na Relapse records, což kromě vymazlených vinylů znamená, že Plzeňske Divadlo pod lampou čeká skutečná temná mše té nejvyšší kvality! Jo a aby toho nebylo málo, tak

1

Před týdnem

Akce Kniha ti sluší přípomíná Světový den knihy

Svaz českých knihkupců a nakladatelů letos opět připomene Světový den knihy a autorských práv, který se slaví 23. dubna. Celý týden od 18. dubna jej bude předcházet kampaň Kniha ti sluší, která představí knihu jako součást moderního životního stylu a jeden z neodmyslitelných symbolů plnohodnotného života. Cílem kampaně je podpora a propagace české knižní kultury.

4

Před týdnem

DESET OTÁZEK PRO PAVLA REŽNÉHO

Přinášíme vám rozhovor s Pavlem Režným, členem muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla.

1

Před týdnem

Filmový festival Finále Plzeň letos i na Zastávce

Filmový festival Finále Plzeň láká své fanoušky a filmové nadšence na „fungl“ nové filmy – premiéry a předpremiéry, tedy projekce, které se na festivalu uskuteční opravdu poprvé a také na archivní sekci, která se bude již tradičně konat na netradičním místě – tentokrát na Zastávce. Festivalový týden se koná od 20. do 26. dubna 2017.

2

Před týdnem

Nepomuk se otevírá čtvrtou dubnovou sobotu

V sobotu 22. dubna zahájí v Nepomuku na jižním Plzeňsku oficiálně turistickou sezónu. Během této akce bude možné navštívit některé běžně nepřístupné historické interiéry.

5

Před 2 týdny
respekta