ZPRÁVY Kultura Plzeň

Carmina burana zazní pod širým nebem, chystá se již třetí Noc s operou

Vrcholem divadelní sezony v Plzni bude opět Noc s operou, v lochotínském amfiteátru propukne 23. června od 20:30.

0

Před 3 dny

Poslední premiérou sezony v Divadle J. K. Tyla je Sluha dvou pánů

Poslední premiérou stávající sezony v Divadle J. K. Tyla bude Sluha dvou pánů, inscenace slavné Goldoniho komedie vstoupí na Novou scénu poprvé 24. června.

0

Před 3 dny

Knižní tip: Osm

Tak trochu jiný detektivní román od autorky bestselleru Bábovky.

3

Před 3 dny

Nedělní odpoledne s Papagenem

Představení pro nejmenší diváky na Malé scéně bývají beznadějně vyprodaná, zbývá ale ještě několik volných vstupenek na nedělního Papagena v kouzelném lese.

1

Před týdnem

Knižní tip: Do vody

Paula Hawkins, Do vody. Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete.

0

Před týdnem

Knižní tip: Harry Potter a Kámen mudrců v novém vydání

Příběh z magického světa Harryho Pottera oživá v novém vydání.

0

Před týdnem

Setkání dětských světů v šapitó

Plzeňský kraj zve všechny děti a jejich rodiče na Setkání dětských světů v šapitó. V sobotu 17. června v areálu Velká louka v Plasích na vás od 10:00 do 16:00 hodin čeká spousta her a zábavy tentokrát z cirkusového prostředí.

2

Před 2 týdny

Carmina burana zazní pod širým nebem, chystá se třetí Noc s operou

Vrcholem divadelní sezony v Plzni bude opět Noc s operou, v lochotínském amfiteátru propukne 23. června od 20:30. Velkolepou operní produkci pod širým nebem letos pořádá Divadlo J. K. Tyla již potřetí.

5

Před 2 týdny

NA SCÉNU! – FESTIVAL MUZIKÁLOVÝCH NADĚJÍ

NA SCÉNU! To je výstižný název festivalu, jehož „nultý“ ročník chystá Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Od 12. do 16. června se na Malé scéně DJKT představí se svými inscenacemi absolventi několika českých uměleckých škol.

1

Před 2 týdny

MIMOŘÁDNÁ REPRÍZA EVŽENA ONĚGINA BUDE SPOJENA S DIRIGENTSKÝMI KURZY

Divadlo J. K. Tyla pořádá ve spolupráci s Zürcher Hochschule der Künste již druhý ročník Mezinárodních dirigentských kurzů.

3

Před 2 týdny

Původní český muzikál Marilyn uvede na své Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Původní český muzikál Marilyn (Překrásné děcko) autorů Ondřeje Brouska a Radka Balaše uvede na své Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Inscenace v režii populárního televizního režiséra Jiřího Adamce a hudebním nastudování Pavla Kantoříka bude mít premiéru 10. června. V pátek 9. června od 18 h přichystá soubor muzikálu pro své příznivce neformální setkání s tvůrčím týmem a hlavními představiteli ve foyer Malé scény.

3

Před 2 týdny

Klatovská galerie představí Zdenu Strobachovou

V pátek 9. června proběhne v Galerii u Bílého jednorožce v Klatovech vernisáž výstavy Zdeny Strobachové, která potrvá do 13. srpna 2017.

3

Před 3 týdny

Knižní tip: TOULAVÁ KAMERA 24

S novou turistickou sezonou je tu i další zbrusu nový díl Toulavé kamery, knižní verze populárního televizního pořadu, která právě vychází. I tentokrát vás pozve na mnoho půvabných a zajímavých míst po celé České republice a jako pokaždé bude Vaší sympatickou a praktickou průvodkyní.

0

Před 3 týdny

Opera Medea poprvé na českých jevištích

Operu Medea od Luigiho Cherubiniho uvede v české premiéře Divadlo J. K. Tyla v Plzni, stane se tak 220 let po jejím vzniku. Inscenaci v režii Martina Otavy a hudebním nastudování Norberta Baxy uvidí diváci poprvé 3. června ve Velkém divadle.

2

Před 3 týdny
adestra