ZPRÁVY Kultura Plzeň

ŽIVÝ OBRAZ - groteska z rodinného života

Živý obraz, hru jednoho z nejuváděnějších německých autorů Mariuse von Mayenburga, můžete vidět na Malé scéně DJKT.

1

Včera

Místní Fesťák, aneb oslava 5 let pořádání koncertů, které nás baví a vás budou, se uskuteční v sobotu 27.5. v Pohoda a Darkside clubu!

Pamatujete si ještě první ročník? Zhruba 2 roky zpátky a 14 dní plných kapel a tvořivých lidí. Kromě návštěvnosti nás to celý moc bavilo, tak sme si letos řekli, že jej, sice jen v jednodenní verzi zopakujeme! Celé to šílenství se odehraje v Pohoda Music clubu, kde začneme na zahrádce a večer se pak postupně přesuneme o dvě patra výše do Darkside clubu, kde už nás nebude limitovat 10. hodina a párty tak může pokračovat do té doby, až už prostě nepůjde tančit či sát.

1

Před 2 dny

Živý obraz – kousavá společenská fraška na Malé scéně DJKT

Divadlo J. K. Tyla má novinku Živý obraz. Kousavou grotesku jednoho z nejuváděnějších německých autorů současnosti Mariuse von Mayenburga. Inscenace režiséra Ondřeje Davida. Premiéra na Malé scéně proběhla 20. května. Nejbližší reprízy jsou naplánovány na 23. května a 11. června.

3

Před 2 dny

Vlastislav Toman představil v Plzni Zlatou knihu komiksů II

Zlatá kniha komiksů II byla za účasti autora Vlastislava Tomana odhalena a představena veřejnosti v úterý 16. května v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni.

0

Před 5 dny

V Teplé uctí umělci blahoslaveného Hroznatu

18. – 21. května 2017 proběhne v premonstrátském klášteře Teplá tvůrčí výtvarné sympozium, jehož cílem je umělecky vyjádřit odkaz blahoslaveného Hroznaty – významného muže plzeňského regionu, rytíře a velmože, zakladatele kláštera v Teplé a Chotěšově. Sympozium bude součástí letošní vzpomínky výročí 800 let od jeho smrti.

0

Před 6 dny

Divadlo J. K. Tyla otevírá Muzikálové studio pro děti

Divadlo J. K. Tyla spustí od nového školního roku Muzikálové studio DJKT určené pro děti ve věku od 6 do 15 let. Kromě Baletní školy a Dětského sboru tak nabídne další aktivitu pro nejmladší členy své „divadelní rodiny“.

1

Před týdnem

Noc s operou se blíží, hledá se komparz!

Třetí ročník velkolepé produkce pod širým nebem je za dveřmi, v rámci projektu Divadla J. K. Tyla Noc s operou tentokrát zazní v pátek 23. června v lochotínském amfiteátru slavná Orffova kantáta Carmina burana.

1

Před týdnem

Přijďte na veřejné představení knihy Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů II

V úterý 16. května v 17.00h proběhne v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni setkání s autorem povídek a komiksů, jejichž vznik je spjat s expozicí historických palných zbraní Západočeského muzea v Plzni.

4

Před týdnem

OstroFcon 2017 nabídne bohatý program na víkend 4. až 6. srpna

Patříte mezi fanoušky herní zábavy, komiksů, fantasy a Cosplay? Tak si v kalendáři červeně zakroužkujte víkend 4. – 6. srpna 2017!

0

Před týdnem

Knižní tip: Jo Nesbo – Žízeň

V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve.

4

Před týdnem

Knižní tip: Poslední výročí

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu.

5

Před týdnem

Plzeňské Kočky spějí k derniéře!

Populární Kočky budou na Nové scéně DJKT k vidění už jen sedmkrát.

1

Před 2 týdny

Slavná hra Past na myši Agathy Christie v Divadle J. K. Tyla

Past na myši – slavná hra Agathy Christie se poprvé objeví na repertoáru plzeňského Divadla J. K. Tyla. Inscenace vyhledávané režisérky Martiny Schlegelové bude mít ve Velkém divadle premiéru 6. května. Tvůrci slibují napínavou podívanou a také atmosféru typickou pro dílo „královny detektivek“.

5

Před 3 týdny

Muzikálová legenda West Side Story poprvé v Plzni

Legendární muzikál West Side Story se vůbec poprvé objeví na repertoáru Divadla J. K. Tyla. Nová inscenace v režii Lumíra Olšovského, hudebním nastudování Kryštofa Marka a choreografii Lukáše Vilta vstoupí na Novou scénu DJKT 13. května a vzhledem k významu této události se premiéra tentokrát ponese v mimořádně slavnostním duchu.

5

Před 3 týdny
KD Šeříková