ZPRÁVY Kultura Plzeň

Knižní tip Anne Jacobsová PANSKÝ DŮM

Máme pro vás knižní tip! PANSKÝ DŮM – MOCNÁ RODINA – TEMNÉ TAJEMSTVÍ

0

Včera

Třináctka chystá výstavu V oplatce si všecek tajně o podobách eucharistického Krista

V oplatce jsi všecek tajně aneb Podoby eucharistického Krista ve vizuální kultuře. To je název výstavy, kterou připravuje do výstavní síně 13 Západočeská galerie v Plzni.

0

Před 2 dny

Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy vystoupí v listopadu v Sušici

Na první část koncertního turné po kulturních domech a klubech, na kterém představí svoji novou desku Sám se sebou, vyrazí zpěvák Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy na podzim.

0

Před 3 dny

Dramatický osud Jakuba Jana Ryby uvede ve světové premiéře plzeňské divadlo

Divadlo Josefa Kajetána Tyla uvede v sobotu 14. října ve světové premiéře operu Jakub Jan Ryba. Režie dramatického osudu tohoto skladatele se ujal Tomáš Pilař, hudebního nastudování Jiří Štrunc.

0

Před 4 dny

Divadlo Alfa hraje v pátek večerní premiéru Kašpárka a mumie

Klasický loutkový hrdina Kašpárek se na jevišti Divadla Alfa objeví v nové sezóně hned dvakrát. První inscenací, ve které bude bavit malé i velké diváky, je maňásková groteska Kašpárek a mumie.

0

Před 5 dny

Horkýže Slíže vyrážejí slavit na turné. V prosinci i do Plzně

Nitranskou partičku Horkýže Slíže, populární stejnou měrou u nás i na Slovensku, čeká turné po České republice oslavující 25 let na sbratřených scénách.

0

Před 6 dny

V Plzni vystaví svá díla Boris Jirků

Výstava Borise Jirků "Ilustrace" bude slavnostně otevřena v úterý 10. října v 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara v centru Plzně. Plzeňské publikum se může těšit na nejnovější ilustrace ze dvou knih, které vyšly v nedávné době.

0

Před týdnem

Knižní tip: Kriminální případy ze Šumavy IV Odvrácená strana Šumavy

Na půvabnou Šumavskou krajinu zhlížejí z výšin Blatný vrch, Plechý, Velká Mokrůvka, Boubín… To je Šumava. Místní lidé žijí v jednom z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů naší země. Ani zločin se však Šumavě nevyhýbá.

0

Před týdnem

Plzeňská Sutnarka hostí v pondělí a úterý sympozium Figurama

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni hostí v pondělí a úterý tradiční sympozium Figurama 17. Představí se zde to nejlepší ze studentské figurální kresby a malby, z evropských uměleckých škol.

0

Před týdnem

Visio Art Gallery od pátku vystaví erotická díla Káji Saudka

Visio Art Gallery s rodinou Káji Saudka pro vás na říjen a listopad připravili výstavu jeho prací. V prodeji bude i kniha 18+. Tato publikace si klade za cíl výběrem z toho nejlepšího seznámit s tvorbou Káji Saudka na téma erotiky, a to v průřezu několika desetiletí.

0

Před týdnem

V sobotu 14.10. se na PAPCON v Plzni sjedou tvůrci a fanoušci komiksů, fantasy a her

Komiksová tvorba, deskové hry a sběratelství se již ani u nás nevnímá jako zábava pro zastydlé puberťáky, ale jako fungující samostná subkultura, se socializačními přesahy a uměleckou hodnotou.

0

Před týdnem

Studenti plzeňské medicíny chtějí oživit Pavlovův pavilon sérií akcí

Plzeňský Pavlák představí operaci Anthropoid, vilové čtvrti Bezovku a Lochotín, méně známého žáka Adolfa Loose či významného a neprávem pozapomenutého prvorepublikového starostu Luďka Pika.

0

Před 2 týdny

Další premiéra na Nové scéně - pohádkový muzikál Zahrada divů

Rodinný pohádkový muzikál Zahrada divů zkušených tvůrců Zdenka Merty a Stanislava Moši uvede na své Nové scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Premiéra se odehraje v sobotu 30. září v obvyklých 19:00 hodin.

0

Před 3 týdny

Masné krámy nově vystavují české umělce v totalitních režimech

V letech 1938–1953 došlo k největším nedobrovolným přesunům Evropanů v dějinách. Jejich původcem i vykonavatelem byla zrůdná nacistická ideologie a po válce nástup dalšího totalitního režimu, tentokrát komunistického.

0

Před 3 týdny
uniweb weby_ost