ZPRÁVY Kultura Plzeň

Knižní tip: Noční lov

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené.

5

Dnes

JSME MUZIKÁL! 2

Druhý ze série tří speciálních koncertů nejlepších čísel z aktuálního repertoáru muzikálu DJKT, doplněný o další hity z nejúspěšnějších domácích i světových muzikálů. Hosty březnového koncertu jsou Leona Machálková a Tomáš Savka.

1

Před 5 dny

Knižní tip: Země odpoledního slunce

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit.

3

Před týdnem

Režisér Lukáš Ganišin chce natočit mrazivou Horkou koupel

Režisér Lukáš Ganišin připravuje natáčení mysteriózního krátkého filmu Horká koupel. Přečtěte si zajímavý rozhovor nejen o husí kůži a mrazení v zádech při čtení scénáře!

6

Před týdnem

Knižní tip: Spáčův hrad

Děj dalšího, netrpělivě očekávaného románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda.

2

Před týdnem

V Klatovech budou řešit Lehkost a tíhu architektury

Galerie u Bílého jednorožce v Klatovech zve v pátek 10. února na přednášku BOD ARCHITEKTI z cyklu “Lehkost a tíha architektury “.

0

Před 2 týdny

Tři sestry v režii Michala Vajdičky

Slavnou tragikomedii A. P. Čechova Tři sestry uvede v Divadle J. K. Tyla režisér Michal Vajdička. Premiéra se koná 11. února ve Velkém divadle.

1

Před 2 týdny

Nominace pro Divadlo J. K. Tyla na Cenu Thálie za rok 2016

Tři přímé a tři z širších nominací na Cenu Thálie za rok 2016 získalo Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Jména nominovaných prozradili na včerejší tiskové konferenci v Národním divadle zástupci Herecké asociace, která bude letos ceny udílet již počtyřiadvacáté.

5

Před 3 týdny

O Jeníčkovi a Mařence nově v Divadle J. K. Tyla

Divadlo J. K. Tyla přináší další titul pro nejmenší diváky, v sobotu 4. února od 17 hodin bude mít na Malé scéně DJKT premiéru dětský muzikál O Jeníčkovi a Mařence aneb Jak to dobře dopadlo.

3

Před 3 týdny

Plzeň zažije ve středu 8.2. svátek metalu Pod lampou!

Poprvé se do Plzně podívají legendární kanadští metalisté MARE, kteří své jediné a dnes již kultovní EP vydali u jednoho z největších nezávislých vydavatelství Hydra Head Records a po 10 ti letech se vrací na pódia! Lineup doplní a vyostří Employed To Serve z Anglie, kteří v čele se zpěvačkou Justine nadělali před 2 lety z lampy kůlničku na dříví a celou akci otevřou mladý Vídeňáci Old Time Gospel Hour, kteří tak zaskakují roli lokálního supportu a večírek tak bude našláplej hned od začátku!

1

Před 3 týdny

Knižní tip: Kluk z kostek

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí.

5

Před měsícem

Figarooooo! - Konzervatoř Plzeň na Malé scéně

Studenti pěveckého oddělení Plzeňské konzervatoře nastudovali zkrácenou verzi Mozartovy opery Figarova svatba.

1

Před měsícem

Kampaň Voda pomáhá odstartuje koncertem

Diakonie Západ pořádá ve čtvrtek 26. ledna v prostorách DEPO2015 novoroční koncert plzeňského tria ACOUSTIX. Na koncertě odstartuje kampaň VODA POMÁHÁ.

8

Před měsícem

JSME MUZIKÁL! 1

První ze série tří speciálních koncertů nejlepších čísel z aktuálního repertoáru muzikálu DJKT, doplněný o další hity z nejúspěšnějších domácích i světových muzikálů. Hosty únorového koncertu jsou Eva Pilarová a Jan Cina.

2

Před měsícem
Bock_Kimba neo