ZPRÁVY Kultura Plzeň

Plzeňská knihovna pořádá knižní bazar

Velký knižní bazar proběhne 3. - 8. dubna 2017 v hlavní budově v ul. B. Smetany v 1. patře.

1

Před 2 dny

Podaří se natočit nový český mysteriozní film Robine?

Bez Plzně by nebylo pivo a to by nebylo dobrý - říká Daniela Součková z FAMO. Přečtěte si rozhovor s Danielou Součkovou a také s režisérem Oliverem Beaujardem!

2

Před 2 dny

Přes Klenovou do Paříže

V sobotu 1. dubna bude v purkrabství hradu Klenová zahájena výstava "Paris, mon destin / Paříž, můj osud" fotografa Michaela Wellnera Pospíšila.

0

Před 2 dny

ÚNĚŠOVSKÝ STATEK MĚL SKVĚLÝ PLES!

Už 31. ročník Reprezentačního plesu Úněšovského statku a.s. se v pátek 24. března konal ve stříbrském kulturním domě. K tanci i poslechu hrála skupina Jenny Party Band, večerem provázel charismatický Petr Jančařík.

2

Před 2 dny

Ambito Orchestr zahajuje sezónu

Orchestr plzeňské Základní umělecké školy v Sokolovské ulici čeká v letošním roce řada vystoupení, přičemž hned to první bude soutěžní. 26. března se Ambito Orchestr představí v Krajském kole soutěže orchestrů v Plzni.

9

Před 4 dny

Památkáři a historikové se sejdou v Plasích

Další ročník mezinárodní konference Dějiny staveb se bude konat již podruhé v Centru stavitelského dědictví v Plasích, a to ve dnech 24.-26. března 2017.

5

Před 6 dny

Kouzelná flétnička pro děti

Divadlo J. K. Tyla připravilo ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 1 projekt Kouzelná flétnička, jehož cílem je vychovávat hravou a zábavnou formou mladé publikum. Program, určený pro mateřské školy, má formu malého předplatného a zahrnuje tři kroky.

3

Před týdnem

Iluze - dojemné i humorné bilancování manželských párů

Čtveřice oblíbených plzeňských herců se brzy představí v hořké komedii nazvané Iluze, premiéra se odehraje 1. dubna na Malé scéně DJKT.

1

Před týdnem

Úterní Pohoda ve znamení digitálního hardcoru a noise rocku!

Po dvou letech se na místo činu, do Pohody vracejí staří dobří, rozhodně ne každí další It’s Everyone Else ze Slovinska a rovnou s novou deskou a šou. Jako společnost si sebou přibalili dvojku z Lipsksa Makata-O, kteří se nejen počtem ale i určitou syrovostí IEE dosti podobají, ale zároveň jsou úplně jiní. Asi jako každý, další.

1

Před týdnem

Plasy odkryjí poklady v českých keramických obkladech

Nová výstava v Centru stavitelského dědictví Plasy ukáže vývoj keramických obkladů na produkci tří českých továren na keramiku v Rakovníku, Chlumčanech a Horní Bříze.

3

Před týdnem

Oliver Twist – slavný příběh v tanečním provedení

Na Nové scéně DJKT bude mít v sobotu 18. března premiéru balet Oliver Twist, slavný románový příběh Charlese Dickense převedl do taneční podoby Richard Ševčík. Zájemci mohou v pátek 17. března od 11 h navštívit veřejnou generální zkoušku. Půl hodiny před premiérou se ve foyer Nové scény koná lektorský úvod s tanečním historikem Milanem Farou.

3

Před týdnem

Letos budou již popáté vyhlašováni laureáti Umělecké ceny města Plzně. Nominovat je můžete i vy

REGIONPLZEN.CZ se za vás ptá: Jakým způsobem může veřejnost navrhovat nominace v rámci Umělecké ceny města Plzně? Jaké kategorie tato cena obsahuje? Které významné osobnosti či události byly již v minulosti oceněny?

5

Před týdnem

16.března vypukne Velký knižní čtvrtek

Již tento týden se v knihkupectvích pod hlavičkou Velkého knižního čtvrtku objeví patnáct titulů, které jsou již po jedenácté vybrány napříč žánry tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů.

2

Před týdnem

Na Slovanech se uskuteční vzpomínková akce na stíhacího pilota Ladislava Světlíka

Vzpomínková akce na stíhacího letce Ladislava Světlíka, mnohokrát vyznamenaného válečného hrdinu, se uskuteční u příležitosti výročí 100 let od narození tohoto plzeňského rodáka v Plzenecké ulici. Zároveň bude odhalena nová pamětní deska.

5

Před 2 týdny
chat Brejcha