ZPRÁVY Kultura Plzeň

Během 7 dní francouzského filmu uvede Kino Beseda od pondělka devět snímků

Přehlídka 7 dní francouzského filmu se koná letos v Kině Beseda už pošesté. V týdnu od 23. října 2017 bude na plátně Kina Beseda k vidění celkem devět snímků.

0

Včera

V plzeňské kapli zazní hudba středověkých trubadůrek

Mirail de prez (Zrcadlo ctnosti) – hudba středověkých trubadúrek zazní v neděli 22. října v 19.00 hodin v kapli plzeňského Muzea církevního umění.

0

Před 3 dny

Animánie láká na Hurvínka či na Lajku

Filmové novinky, prezentace českých tvůrců, animační workshopy nebo desítky animovaných filmů vytvořených dětmi slibuje 12. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie 2017.

0

Před 4 dny

Nejlepší slovenská vokální a cappella Fragile a Soňa Norisová zahrají v Plzni

Přijďte na koncert slovenské vokální skupiny Fragile a Soni Norisové dne 1.11.2017 od 19:30 h. do Měšťanské besedy v Plzni

4

Před 4 dny

Přijďte v pátek 27. října na koncert Marie Rottrové pro Plzeňský kraj

Plzeňský kraj se letos připojil k oslavám 99. výročí vzniku samostatného Československa a v předvečer tohoto významného státního svátku, v pátek 27. října, uspořádá koncert Marie Rottrové na náměstí Republiky v Plzni.

0

Před 5 dny

Knižní tip Anne Jacobsová PANSKÝ DŮM

Máme pro vás knižní tip! PANSKÝ DŮM – MOCNÁ RODINA – TEMNÉ TAJEMSTVÍ

0

Před týdnem

Třináctka chystá výstavu V oplatce si všecek tajně o podobách eucharistického Krista

V oplatce jsi všecek tajně aneb Podoby eucharistického Krista ve vizuální kultuře. To je název výstavy, kterou připravuje do výstavní síně 13 Západočeská galerie v Plzni.

0

Před týdnem

Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy vystoupí v listopadu v Sušici

Na první část koncertního turné po kulturních domech a klubech, na kterém představí svoji novou desku Sám se sebou, vyrazí zpěvák Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy na podzim.

0

Před týdnem

Dramatický osud Jakuba Jana Ryby uvede ve světové premiéře plzeňské divadlo

Divadlo Josefa Kajetána Tyla uvede v sobotu 14. října ve světové premiéře operu Jakub Jan Ryba. Režie dramatického osudu tohoto skladatele se ujal Tomáš Pilař, hudebního nastudování Jiří Štrunc.

0

Před týdnem

Divadlo Alfa hraje v pátek večerní premiéru Kašpárka a mumie

Klasický loutkový hrdina Kašpárek se na jevišti Divadla Alfa objeví v nové sezóně hned dvakrát. První inscenací, ve které bude bavit malé i velké diváky, je maňásková groteska Kašpárek a mumie.

0

Před týdnem

Horkýže Slíže vyrážejí slavit na turné. V prosinci i do Plzně

Nitranskou partičku Horkýže Slíže, populární stejnou měrou u nás i na Slovensku, čeká turné po České republice oslavující 25 let na sbratřených scénách.

0

Před týdnem

V Plzni vystaví svá díla Boris Jirků

Výstava Borise Jirků "Ilustrace" bude slavnostně otevřena v úterý 10. října v 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara v centru Plzně. Plzeňské publikum se může těšit na nejnovější ilustrace ze dvou knih, které vyšly v nedávné době.

0

Před 2 týdny

Knižní tip: Kriminální případy ze Šumavy IV Odvrácená strana Šumavy

Na půvabnou Šumavskou krajinu zhlížejí z výšin Blatný vrch, Plechý, Velká Mokrůvka, Boubín… To je Šumava. Místní lidé žijí v jednom z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů naší země. Ani zločin se však Šumavě nevyhýbá.

0

Před 2 týdny

Plzeňská Sutnarka hostí v pondělí a úterý sympozium Figurama

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni hostí v pondělí a úterý tradiční sympozium Figurama 17. Představí se zde to nejlepší ze studentské figurální kresby a malby, z evropských uměleckých škol.

0

Před 2 týdny
koncert Marie Rottrové pro Plzeňský kraj