ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Autokino v Plzni promítá poslední červencový týden filmy podle knižních předloh

Na poslední červencový týden chystá plzeňské Autokino další nadílku filmových hitů, tentokrát vesměs inspirovaných knižními předlohami.

0

Včera

Už podruhé letos školy zbourají bariéry pro handicapované a obce vysadí nové aleje. Granty Nadace ČEZ jsou opět otevřeny

Už podruhé mají letos školy možnost získat prostředky na zlepšení přístupu handicapovaných studentů ke vzdělání. Obce a města, také i v Plzeňském kraji, zase mohou žádat o peníze na sázení či obnovu alejí a stromořadí.

3

Včera

Techmanie v úterý promítá remasterovanou Ikarii XB 1

Projekci prvního a jediného skutečného československého sci-fi filmu Ikarie XB 1 přichystala na úterý 26. července plzeňská Techmanie. Kultovní snímek Jindřicha Poláka promítne ve svém 3D Cinema na den přesně 53 let od jeho premiéry.

3

Včera

V Přísednici si lidé užili myslivecké odpoledne s dvacetikilovým hroznýšem

Je krásné sobotní odpoledne /16. července/. Na náves malebné vesničky Přísednice na Zbirožsku míří davy lidí. Cílem necelé stovky mladých i dříve narozených je v pořadí již sedmé „Přátelské posezení s myslivci“.

0

Včera

Srpnová Beseda: Dixielandový festival, Na stojáka i divadlo a Ondřej Vetchý

Přinášíme srpnový program Měšťanské besedy a Kina Beseda. Zapište si do kalendáře 4. srpen – na zahradě Měšťanské besedy totiž proběhne první ročník Mezinárodního dixielandového festivalu. Těšit se můžete na tři tuzemské a jednu zahraniční kapelu – předního představitele dixielandu z Pobaltí, lotyšský Sunny Groove Dixie Riga.

0

Před 2 dny

Ve Skvrňanech desítky lidí opékaly buřty se starostou a místostarostou

Už šestým rokem pořádá Městský obvod Plzeň 3 během léta několik posezení u táboráku s příjemnou muzikou. Letošní první opékání buřtů se uskutečnilo na konci května v Lábkově ulici v Zadních Skvrňanech. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se opět sešly desítky lidí.

4

Před 2 dny

Šumavský Annín zavádí tradici sklářské Annenské pouti. O víkendu oslaví také 220 let své existence

Zásadní okamžiky čekají o nadcházejícím víkendu šumavský Annín. Údolí kolem řeky Otavy v minulosti proslavilo sklářství. Nejen průmysl, ale i společenský život ve vsi v minulých letech postupně utichl. Skončila i většina tradic.

2

Před 3 dny

Tábor i kemp v Plzni se zaměřením na sport nabízí poslední volná místa

Poslední volná místa nabízí organizátoři příměstského tábora, který bude součástí Olympijského parku Plzeň a je zaměřen na různé sportovní aktivity pro děti ve věku od 6 do 12 let. Tábor se uskuteční ve dvou turnusech, a to od 8. do 12. a od 15. do 19. srpna.

5

Před 3 dny

Úrazů o prázdninách v kraji přibývá, vedou pády z kola a bruslí

Pády z kola a bruslí. To jsou hlavní skupiny prázdninových úrazů v Plzeňském kraji.

5

Před 3 dny

Největší “street food“ přehlídka se v září uskuteční také v Plzni

Organizátoři úspěšného pražského food festivalu Náplavka Street Food se společně s provozovatelem kulturního centra Papírna v Plzni dohodli na společném projektu pro obyvatele města Plzně a okolí s názvem „Papírna Street Food“.

0

Před 4 dny

Hrádek u Sušice se v pátek na jeden večer vrátí do doby baroka

V pátek 22. července se v prostorách Zámku Hrádek odehraje Barokní slavnost, jejíž návštěvníci si mohou poslechnout harfový koncert, zatančit dobové tance či ochutnat pokrmy, připravené podle původních receptů.

2

Před 5 dny

U Zvonu bude nyní pátrat Sherlock Holmes

Plzeňský rodák a člen činohry Národního divadla Pavel Batěk se vrací jako slavný detektiv Sherlock Holmes v hororové komedii Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! Inscenace v režii Petra Svojtky měla na festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem premiéru v červnu loňského roku. Letošní reprízy se odehrají od 20. do 26. 7. na novém místě – místo původní Proluky se v tajemná blata, kde lišky dávají dobrou noc, promění scéna U Zvonu.

4

Před 5 dny

Výstava připomíná 160. výročí úmrtí J. K. Tyla

Město Plzeň si výstavou v mázhauzu radnice připomíná 160. výročí úmrtí českého dramatika, herce, prozaika a překladatele, divadelního kritika a novináře Josefa Kajetána Tyla. Slavnostní vernisáž se uskutečnila v pondělí 18. července, expozici připravil Odbor kultury Magistrátu města Plzně. Cílem výstavy je představit část z Tylovy pozůstalosti uložené v Archivu města Plzně a Národopisném oddělení Západočeského muzea v Plzni. Součástí je také výstava kostýmů a rekvizit z představení Flamendr, kte

2

Před 5 dny

Pokémoni v Plzni

I k nám již dorazil světový herní hit pro mobilní telefony - Pokémon Go.

3

Před 5 dny