ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Plzeňsko čekají v době říjnových voleb i dvě referenda

Hlasovat v nich budou obyvatelé Starého Plzence a Losiné.

0

Dnes

Zvířecí záchranáři opravili vandaly poničenou ornitologickou pozorovatelnu u Líní

Krásného podzimního dne a ještě k tomu volna na státní svátek využili plzeňští zvířecí záchranáři k realizaci další akce, na kterou jim v průběhu letošní sezóny nezbýval čas. Oprava opakovaně vandaly poškozeného zábradlí na ornitologické pozorovatelně u rezervace Nový rybník u Líní jim zabrala celé dopoledne.

4

Dnes

Tachovsko a Domažlicko získají ovocné stromky od kraje

Rada Plzeňského kraje schválila v rámci projektu „Tisíc stromků pro Plzeňský kraj“ pro roky 2016/2017 poskytnutí věcných darů celkem 16 obcím z okresu Tachov a Domažlice.

3

Dnes

Gymnázium zve veřejnost na čtvrteční besedu s kajakáři Štěpánkou Hilgertovou a Honzou Havelkou

Chcete poznat legendární českou kajakářku Štěpánku Hilgertovou, majitelkou dvou zlatých olympijských medailí? Chcete vědět, jak se skáčou na kajaku vodopády? V rámci cyklu „Svět kolem nás“ navštíví Gymnázium Františka Křižíka ve čtvrtek 29. září Štěpánka Hilgertová a mladý plzeňský kajakář Jan Havelka.

5

Včera

Pilsen Busking Fest startuje ve středu! Do Plzně se sjíždí pouliční umělci z celého světa

Je to tady! Již tento týden se Plzeň na čtyři dny stane centrem světového buskingu. Ve dnech 28. září až 1. října obsadí Náměstí Republiky a přilehlé ulice a parky desítky pouličních umělců z celého světa, aby hudbou, divadlem, tancem a dalšími uměleckými počiny vyšperkovaly třetí ročník největšího festivalu buskerů v Česku - Pilsen Busking Fest 2016.

2

Včera

Na návštěvnicky úspěšné léto Prazdroj navazuje středeční vyjížďkou motorek. Pak už Pilsner Fest

Téměř 400 tisíc lidí navštívilo letos do konce srpna trasu pivovaru Plzeňský Prazdroj, Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a další doprovodné programy a akce v Plzeňském Prazdroji.

0

Včera

Nemocnicím v Plzeňském kraji chybějí internisté

Důvodem jsou odchody lékařů do soukromých ambulancí.

0

Včera

Vlčí centrum v šumavském Srní získá kameru s nočním viděním

Členové Rady Plzeňského kraje schválili poskytnutí věcného daru Správě národního parku (SNP) Šumava pro návštěvnické centrum Srní. Jedná se o kameru s nočním viděním včetně příslušenství v hodnotě 70 tisíc korun.

0

Včera

Portréty žen od Karla Cudlína na 12metrovém otáčecím kole poprvé na Václava v Plzni

České stříbro vystaví portréty ženských osobností od Karla Cudlína na 12 metrů vysokém otáčecím kole. Vymysleli jej Martin Rajniš a Oldřich Sládek.

0

Před 2 dny

Zákeřné bubliny, levitace a vířivé proudy. Novinky pro návštěvníky Techmanie

Proč objekty z různých materiálů padají mezi dvěma magnety různou rychlostí? Proč bubliny potopí předmět? A proč plastová deska levituje? Expozice Edutorium v plzeňské Techmanii se rozrůstá!

0

Před 2 dny

Miloslav Zeman podepsal významnou dohodu

Velkou pomoc pro podnikatele z Plzeňského kraje přináší významná dohoda, kterou v pátek 23. září 2016 podepsali Ing. Miloslav Zeman, předseda představenstva Asociace hospodářských komor Jihozápad a výkonný viceprezident Li Jianfei, předseda Hospodářské komory Zhejiang Jiang Wenbiao.

5

Před 2 dny

Šumavský Mouřenec zve na středeční svatováclavské setkání

Mouřenecké léto 2016 dospělo ke svému samotnému závěru. V kostele sv. Mořice na Mouřenci nad šumavským Annínem máme před sebou poslední setkání, která tento velký cyklus duchovních, kulturních a jiných akcí pro letošek uzavřou. Tematicky se jedná o setkání svatováclavská!

0

Před 2 dny

Dolní Vlkýš má poprvé svou zastávku, školáci nemusí čtyři kilometry denně pěšky

Dvoukilometrovou trasu na cestě do školy a poté stejnou trasu ze školy do kopce už pěšky nemusí zdolávat děti z místní části Dolní Vlkýš, která je součástí devátého plzeňského městského obvodu Malesice.

0

Před 2 dny

Pietní místo v centru Plzně okupují bezdomovci

Prostoru u památníku Díky Ameriko, který čeká na nové pylony, je lepší se vyhnout.

0

Před 2 dny