ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Manětín zve na sobotní velkolepý Barokní den

Barokním dnem na zámku Manětín v sobotu 19. srpna vyvrcholí Letní barokní festival 2017, který je jednou z nejvýznamnějších a návštěvnicky nejvyhledávanějších částí unikátního projektu Plzeňského kraje Západočeské baroko.

0

Včera

Plaské léto vrcholí v sobotu Knížecím summer festivalem s Monkey Bussines a Danem Bártou

Vyvrcholením Plaského kulturního léta bude báječný jednodenní festival, kam přijedou zazářit velká jména české hudební scény. Pestré žánrové rozrůznění dá šanci užít si vrchol léta naplno a když počasí dovolí, bude to prostě pecka.

0

Včera

Kostel v Dolanech hostí v sobotu hudební vzpomínku na Petra Nováka

Kostel sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců zve na koncert „Klaunova zpověď“ – recitál k památce Petra Nováka, který se bude konat v sobotu 19. srpna 2017 od 15 hodin.

5

Včera

Primátor, hejtman i radní slanili na zkoušku, v pátek tím zahájí Sportmanii

Slanění na zkoušku před pátečním slavnostním zahájením Letní Sportmanie Plzeň 2017 si ve čtvrtek ze střechy OC Plzeň Plaza vyzkoušeli primátor města Plzně Martin Zrzavecký, radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

0

Před 2 dny

Plzeň je dobré místo pro život

Město Plzeň se v roce 2016 umístilo v celorepublikovém žebříčku kvality života na prvním místě, ukazují to data získaná ze Systému hodnocení kvality života ve městě. Výsledné údaje zohledňují řadu faktorů, porovnání se týkalo krajských měst.

0

Před 2 dny

Klatovské nemocnici přibývá dárců plazmy

V Klatovech roste od počátku milénia zájem lidí o dárcovství krevní plazmy. Zatímco v roce 2001 provedla Klatovská nemocnice jen 263 odběrů, v loňském roce to byl postupným nárůstem už skoro desetinásobek. A také první pololetí letošního roku ukazuje meziroční růst. Většina lidí poskytuje plazmu bezplatně. Jen zhruba šestina si nechává vyplatit kompenzaci ve výši 300 korun za odběr.

0

Před 2 dny

Dětské oddělení v Rokycanech funguje bez omezení. Zvěsti o uzavírání jsou pouhé fámy

Dětské oddělení Rokycanské nemocnice funguje bez jakéhokoli omezení. Stále častěji ale musí o této skutečnosti zaměstnanci nemocnice ujišťovat veřejnost. Městem i v regionu se totiž šíří fáma, že oddělení svůj provoz omezuje, nebo že dokonce zaniká.

0

Před 2 dny

Při zahájení SPORTMANIE se projde nad hlavami diváků akrobatka na laně

Desetidenní atraktivní sportovní akce pro celé rodiny Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, již pořádá město Plzeň, odstartuje v pátek 18. srpna ve 20 hodin v amfiteátru za OC Plzeň Plaza. Při sportovně laděné show se jedna z nejlepších highlinerek na světě Anna Kuchařová projde nad hlavami diváků na laně ve výšce kolem 25 metrů nad zemí a ze střechy OC Plzeň Plaza se slaní plzeňský primátor Martin Zrzavecký a radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka. Na diváky poté čeká vystoupení na sla

0

Před 2 dny

Dětský festival Sporťáček hlásí novinky a v září se chystá do Plzně

Z českého festivalu Sporťáček se stává světový festival sportu Wannado. Proměnou prošel název i vzhled, zatímco cíl zůstává stejný – rozpohybovat co nejvíce dětí – novinkami je překážková dráha Ninja Race, čtyři maskoti a zdravé Wannado bistro.

5

Před 3 dny

Chodovar Express vyrazí na slavnosti piva do Chodové Plané

Už podvanácté vypraví České dráhy zvláštní vlak s názvem Plzeňský Chodovar Expres na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar

0

Před 3 dny

V Senátu se Plzeň představí jako kolébka loutkářsví

Na Dni Plzně v Senátu Parlamentu České republiky se v sobotu 19. srpna představí Plzeň ve Valdštejnské zahradě v Praze jako jedna z nejvýraznějších kolébek českého loutkářství a zároveň atraktivní cíl rodinného výletu. Návštěvníci akce nazvané Plzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě se mohou těšit na divadelní představení loutkářských souborů, tvůrčí dílny, animační ateliér, fotokoutek s černým divadlem a další. K vidění bude také výstava Paměť loutky, která představuje turisticky zajímavá místa

0

Před 3 dny

Nejrychlejší hasič světa je z Domažlic

V srpnu z celé České republiky zamířili nejlepší sportovci z řad hasičů přes oceán do Los Angeles v USA na Světové hasičské a policejní hry.

0

Před 4 dny

Zámek Manětín chystá na sobotu Barokní den

Zámek Manětín zve na Barokní den na zámku v Manětíně, který se koná v sobotu 19. srpna. Začátek akce je od 15:00 hodin a těšit se můžete například na ochutnávky barokního menu, projížďky kočárem a řadu dalších akcí.

3

Před 4 dny
lbš manětín 2017 zprávy