ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Senioři v Plzni se mohou hlásit do další sezony počítačových kurzů

Už pátým rokem se díky spolupráci Městského obvodu Plzeň 3 a Střední školy informatiky a finančních služeb v Plzni otevřou pro seniory možnosti vzdělávání na počítačích.

0

Dnes

Hlasování veřejnosti rozhodne! Získá Mariánský sloup ve Stříbře památkářskou cenu?

Ještě do konce srpna lze hlasovat pro Sloup se sochou Panny Marie Immaculaty ve Stříbře, nominovaný Národním památkovým ústavem (plzeňským pracovištěm) za Plzeňský kraj, v soutěži o cenu Patrimonium pro futuro.

0

Včera

Získejte zážitky a zkušenosti, poznejte bezva lidi. Člověk v tísni shání v kraji dobrovolníky

Míša je z Domažlicka. V osmnácti letech, když byla ve čtvrtém ročníku gymnázia, nám začala pomáhat jako dobrovolnice. Doučovala jedenáctiletou Anetku a na domažlickém azylovém domě pomáhala organizaci Člověk v tísni s odpoledním školním klubem.

0

Včera

Letní sezóna na plzeňských památkách vyvrcholí v sobotu Hradozámeckou nocí

Letní kulturní aktivity pořádané na plzeňských památkách vyvrcholí v sobotu 27. srpna 2016 již sedmým ročníkem Hradozámecké noci. K této celorepublikové akci se na Plzeňsku připojí pět památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu.

0

Včera

Sci-fi prázdniny v Techmanii uzavřou v sobotu Star Wars

Prázdninový cyklus přednášek Sci-fi prázdniny v Techmanii uzavře téma kultovních Star Wars. Lukáš Houška ze 3D Planetária podrobí tuto filmovou sérii opět rozboru z pohledu vědy: co je pravda a co fikce?

0

Včera

Konec prázdnin na Špičáku - naučná stezka se soutěžemi pro rodiny s dětmi. Losuje se vyhlídkový let nad Šumavou

Poslední sobotu letošních prázdnin (27. srpna 2016) se mohou všichni návštěvníci šumavského Špičáku vydat na naučnou stezku, kde hlavně na děti čeká i zábava nebo soutěže.

0

Před 2 dny

Annínsko otevírá poslední prázdninový víkend dveře dokořán. Zve od pátku do skláren, na koncerty i památky

Na koncerty sboru Touch of Gospel nebo Filipa Gondolána, nebo na prohlídky běžně nepřístupné sklářské hrobky zve o víkendu Annínsko. Region zahrnující Annín, Rajsko, Nové Městečko a kostel Mouřenec otevírá poslední prázdninový víkend dveře dokořán a láká obyvatele Šumavy i turisty na kulturní, duchovní i naučné akce.

3

Před 2 dny

Přijďte si od pátku zazávodit s RC modely do Area Bory

Po Nákupním centru Area Bory v Plzni se budou velkou rychlostí prohánět RC modely. Přímo na ploše mezi obchody bude postavena speciální na míru ušitá dráha, kterou si mohou přijít vyzkoušet malí i velcí milovníci aut na dálkové ovládání.

0

Před 2 dny

Kraj vyhlašuje technickou olympiádu i soutěže Řemeslo a Technika má zlaté dno

Na základě schválení Radou Plzeňského kraje bude vyhlášena soutěž „Technická olympiáda Plzeňského kraje“ pro žáky a žákyně středních škol kraje ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni.

0

Před 2 dny

Závěrečná slavnost Letního barokního festivalu se odehraje v pátek v Manětíně

Barokní jarmark s ukázkami tradičních řemesel i pokrmy z místních surovin, průvod městem s žongléry a kejklíři, iluminace barokních soch a sousoší, scénické hudební představení o starostech a radostech s láskou Usurpator tiranno a na závěr večera dobový ohňostroj.

3

Před 3 dny

Labuť na Hracholuskách měla háček v krku a vlasec kolem těla. Zběsilá jízda záchranářů byla úspěšná

V úterý 23. 8. 2016 přebírá šéf plzeňských zvířecích záchranářů Karel Makoň v průběhu dne hned několik telefonických upozornění a zpráv týkajících se labutě velké s rybářským háčkem v jazyku a dlouhým vlascem kolem těla.

0

Před 3 dny

Hospic svatého Lazara dostane o milion víc

Rada Plzeňského kraje souhlasí navýšením finanční dotace plzeňskému Hospici svatého Lazara, určené na úhradu nákladů souvisejících s poskytováním služeb lůžkové hospicové a paliativní péče v roce 2016 o 1 000 000 Kč na celkovou částku 2 000 000 Kč.

0

Před 3 dny

Studenti z kraje pojedou na výměnný pobyt do Francie

Radní kraje souhlasí s poskytnutím neinvestiční finanční dotace ve výši 307 900 Kč, a to Allianci française de Plzeň na realizaci projektu Rok ve Franche-Comté 2016/2017 pro zajištění studijního pobytu sedmi studentům středních škol Plzeňského kraje ve Francii. Poskytnutí dotace budou ještě schvalovat zastupitelé.

0

Před 3 dny

Vedení plzeňského centrálního obvodu ve čtvrtek opeče buřty s obyvateli Radobyčic

Série posezení u táboráku v jednotlivých částech třetího plzeňského obvodu pokračuje, po návštěvě ve Skvrňanech tentokrát vedení obvodu zavítá do městské části Radobyčice.

0

Před 4 dny