ZPRÁVY AKTUALITY z Plzeňského kraje

Největší benefiční autosalon v ČR Motor Open Plzeň Plaza přiváží o víkendu do Plzně globus smrti

V sobotu 25. června od 10:00 se koná v amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza dvoudenní netradiční akce Motor Open Plzeň Plaza, autosalon, který pomáhá. Třetí ročník nabídne vzrušující podívanou, o kterou se postarají kaskadéři ve vozech, na čtyřkolkách, ale i borec na motorce v sedmimetrovém glóbu smrti!

0

Dnes

Baskytaristka a jazzrockový bubeník světové špičky – Nik West a Billy Cobham vystoupí v listopadu v Besedě

Měšťanská beseda v Plzni bude letos v listopadu hostit dva koncerty světových hudebních hvězd, mistrů svého oboru. První listopadový den vystoupí baskytaristka Nik West, která je považována za jeden z největších talentů současnosti a bývá označována jako Lenny Kravitz v ženském vydání.

0

Dnes

Dobřanští hasiči slaví v sobotu osmdesátku na náměstí

Sbor dobrovolných hasičů města Dobřan na jižním Plzeňsku oslaví o víkendu osmdesát let od svého založení. Oslavy s historickou i současnou technikou se uskuteční na náměstí v sobotu 25. června od 13 hodin.

5

Dnes

Na zámku v Červeném Poříčí v sobotu spisovatelé a výtvarníci přivítají léto

Vítání léta na zámku v Červeném Poříčí se pomalu začíná stávat tradiční akcí autorů plzeňského Střediska západočeských spisovatelů, jimž sekundují i jejich kolegové výtvarníci.

0

Dnes

Gambrinus Den promění v sobotu Plzeň na největší pivní zahrádku v republice

Už tuto sobotu 25. června slaví Plzeň zcela nový pivní svátek – Gambrinus Den. Centrem dění bude historické jádro města – náměstí Republiky, Proluka a Branka.

0

Včera

Desetitisíce lidí zamíří v sobotu ke Strašicím na tradiční armádní Bahna

Moderní i historická vojenská technika a hlavně spousta akčních ukázek. To bude k vidění v sobotu u Strašic na Rokycansku. V bývalém vojenském prostoru Brdy se koná tradiční akce Armády České republiky Bahna.

4

Včera

Myslivci zvou v Litohlavech na sobotní koncert loveckých trubačů

Honební společenstvo Litohlavy – Klabava ve spolupráci s trubači lovecké a myslivecké hudby si Vás co nejsrdečněji dovolují pozvat na další ročník večerního loveckého vytrubování. To se uskuteční v sobotu 25. června od 18.00 hodin v lomečku v Litohlavech pod Vršíčkem, zhruba 4 kilometry od Rokycan.

4

Včera

Nostalgické vlaky vyrazí o víkendu z Plzně na setkání parních lokomotiv v Lužné u Rakovníka

Tuto sobotu a neděli 25. a 26. června můžou milovníci železniční nostalgie vyrazit parními vlaky z Prahy a Plzně do Lužné u Rakovníka. Ve zdejším železničním muzeu se o tomto víkendu setkají parní lokomotivy Českých drah, Národního technického muzea, Iron Monument Clubu a Železnic Slovenské republiky.

5

Před 2 dny

Ozvěny Ekofilomu sledovalo v Plzni 500 žáků a studentů

Více než 500 žáků a studentů navštívilo minulý týden projekce dokumentů o problémech a stavu životního prostředí a besedovalo s hosty. Během týdenního filmového maratónu měli Plzeňané možnost zhlédnout celkem 18 dokumentů a 10 animovaných krátkých filmů o problémech a ochraně životního prostředí.

0

Před 2 dny

Koupaliště v kraji čekají od čtvrtka díky vedrům nápor, lákají na novinky

Vlna veder startuje hlavní sezonu, v Plzeňském kraji s novinkami.

2

Před 2 dny

Plzeňské Léto v Prazdroji opět rozezní oblíbené kapely a poprvé Ukulele festival

Přichází léto a s ním i bohatý kulturní program v plzeňském pivovaru. Kromě tradičních čtvrtečních koncertů pod širým nebem oživí jeho nádvoří například Czech Ukulele Festival a řada dalších akcí.

4

Před 3 dny

Areál základní školy v Domažlicích zdobí nové Oranžové hřiště

Pro více než 900 vlastních žáků a další děti z okolí vybudovala Základní škola Domažlice v ulici Komenského nové hřiště. Děti se tak od školy dočkaly pomyslného dárku k nadcházejícímu vysvědčení, protože otevření hrací plochy proběhlo ještě před začátkem letních prázdnin v úterý 21. června.

0

Před 3 dny

V Plzeňském kraji řádí psinka

Vážné virové onemocnění se šíří hlavně mezi liškami, je ale snadno přenosné na psy. Člověku nehrozí.

2

Před 3 dny

Cena hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2015

Centrum pečovatelských a ošetřovatelských služeb Město Touškov v úterý 21. června převzalo Cenu hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2015. Umístilo se na prvním místě v kategorii veřejný sektor - ostatní.

3

Před 3 dny