ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Pivovarské muzeum představuje od čtvrtka Zaniklý svět stolních společností

Pivovarské muzeum v Plzni zve od 27. října na novou výstavu: Zaniklý svět stolních společností, aneb Sociální síť před sto lety. V 19. a 20. století neměli lidé možnost zakládat spolky a sdružovat se, scházeli se proto v hospodách nad pivem.

0

Dnes

V Plzni na Slovanské je k vidění výstava mincí a medailí k 700. výročí narození Karla IV.

V letošním roce si připomínáme významné 700. výročí od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Jeho podobu na mincích a medailích v průběhu historie. mohou díky unikátní výstavě ze soukromé sbírky obdivovat návštěvníci v Plzni.

6

Dnes

Centrum sociálních služeb v Tachově povede Lucie Báčová

Rada Plzeňského kraje na základě výsledků výběrového řízení jmenovala Bc. Lucii Báčovou do funkce ředitelky příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb Tachov.

4

Dnes

Část výstavy Má plast se stěhuje do Prahy na Designblok. V listopadu zve depo na filmy

Dosud největší česká výstava designu a umění z recyklovaného plastu, která v plzeňském prostoru DEPO2015 ukazuje díla patnácti českých i zahraničních designerů, výtvarníků a inovátorů, přivítala během prvních dvou týdnů tisícovku návštěvníků.

0

Dnes

Stálá divadelní scéna Klatovy má novou ředitelku

Rada Plzeňského kraje na základě výsledků výběrového řízení jmenovala Mgr. Simonu Sýkorovou do funkce ředitelky příspěvkové organizace Stálá divadelní scéna Klatovy.

0

Dnes

Plzeňské divadelní Kočky oslaví tento týden padesátku

Kočky plzeňského Divadla J. K. Tyla se 29. října dočkají jubilejní reprízy. Odpoledne od 14 hodin proběhne 50. představení, od 19 hodin pak slavnostní 50. repríza.

0

Včera

Po třech letech od poškození vodního zdroje v Domově Radost opět teče kvalitní voda bez problémů

V případě závažných problémů s vodou v Domově Radost v Merklíně na Plzeňsku, kde Diakonie Západ pečuje o 30 lidí převážně s nízkofunkčním autismem, se beze zbytku potvrdilo rčení „Člověk míní, Pán Bůh mění“.

0

Včera

Hygienici z Plzně navrhují testovat zahraniční pracovníky na tuberkulózu

Cíleně testovat zahraniční pracovníky na tuberkulózu. To kvůli stoupajícímu výskytu nemoci navrhují hygienici z Plzeňského kraje.

4

Včera

Školy dostanou desetitisíce na podporu technického vzdělávání

Rada Plzeňského kraje schválila přijetí finančního daru v celkové výši 48 200 Kč od Nadačního fondu Podpora technického vzdělávání v Plzeňském kraji níže uvedeným školám zřizovaným Plzeňským krajem:

9

Včera

Plzeň si vybrala svůj vánoční strom, bude jím 13 metrů vysoká douglaska tisolistá

Třináct metrů vysokou douglasku tisolistou z Radobyčic si letos vybrala Plzeň za svůj vánoční strom. Douglaska roste na městském pozemku u křižovatky Radobyčic a Litic, její instalace na náměstí Republiky se uskuteční 13. listopadu v nočních hodinách.

7

Před 2 dny

Festival Jazz bez hranic vyvrcholí swingovým galakoncertem

Největší jazzová akce na západě Čech, JAZZ BEZ HRANIC, se blíží ke svému vrcholu. V sobotu 29. října přivítá ve Velkém divadle australskou swingovou hvězdu, zpěvačku a klavíristku Sarah McKenzie.

3

Před 2 dny

Nové zastupitelstvo kraje se sejde se zpožděním, soud řeší návrh na neplatnost voleb

U Krajského soudu v Plzni byl podán „návrh na neplatnost voleb do krajského Zastupitelstva Plzeňského kraje“, věc byla podána v pátek 21. října a je zapsána pod spisovou značkou 30A 183/2016.

5

Před 2 dny

Máte doma vše potřebné pro vaše miminko?

Pokud již brzo do vaší rodiny přibude nový človíček, ověřte si, zda máte doma vše potřebné. Máme pro vás 5 tipů na užitečné zdravotní či lékařské pomůcky, které se vám budou doma při péči o novorozence i větší děti hodit a které koupíte přímo v Plzni!

14

Před 2 dny

Lékařská fakulta v Plzni poradí zdarma seniorům se zdravou výživou

Ústav hygieny a preventivní medicíny Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy již tradičně poskytuje možnost bezplatného vyšetření vybraných ukazatelů zdravotního stavu seniorů a hodnocení rizikových faktorů životního stylu.

5

Před 3 dny