ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Do Plzně opět přiletěl univerzitní upír, sát krev bude do středy

Ve dnech 27.–29. března se na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň v ulici 17. listopadu už po jednadvacáté koná tradiční akce s názvem Univerzitní upír.

6

Dnes

Michael Novák zachránil život spolužákovi. Má cenu hejtmana

hejtman Josef Bernard v pondělí na krajském úřadě předal Michaelovi Novákovi ze Sence Cenu hejtmana Plzeňského kraje za záchranu života 2016.

7

Dnes

V soutěži Gymnazista roku se utkalo 26 studentů z kraje

Klání celkem 26 studentů gymnázií se v pondělí uskutečnilo na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Své znalosti poměřili studenti gymnázií zřizovaných Plzeňským krajem a dalšího gymnázia v 2. ročníku vědomostního kvízu.

9

Dnes

Dvouapůltunovou barokomoru stěhují z nemocnice v Plzni do muzea

Unikátní přesun více než 30leté zdravotnické techniky z FN Plzeň do prostor Národně technického muzea v Praze se odehraje ve středu.

3

Včera

Mobil za vás řekne záchranářům to nejdůležitější

Nejeden majitel mobilu netuší, k čemu slouží všechny aplikace, které v telefonu má, a o další proto nestojí. Aplikace Záchranka však představuje rychlou pomoc při nehodách, úrazech a dalších krizových situacích.

13

Včera

Plzeň chce uvolnit 300 tisíc na dokončení restaurování unikátních fresek

Rada města Plzně souhlasila s poskytnutím 300 tisíc korun na dokončení restaurování unikátních fresek v kostele sv. Mikuláše v Plzni.

2

Včera

Plzeňský autor David Růžička pokřtí v úterý novou knihu nejen o obrech

Obři, trpaslíci, vodníci a skryté poklady - nejkrásnější pověsti, tak se jmenuje nejnovější kniha plzeňského autora Davida Růžičky, vydaná nakladatelstvím Alpress.

5

Včera

Záchranáři v Plzeňském kraji pomáhají rychleji

K lidem v ohrožení života vyjíždí krajská záchranná služba okamžitě v rámci takzvané předvýzvy.

8

Včera

Hasiči dostanou dotace od kraje. Kolik schválila rada?

Členové Rady Plzeňského kraje souhlasili s poskytnutím účelově určených dotací pro pobočné spolky spolku Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

5

Včera

Kraj dotacemi podpoří literární tvorbu a publikační činnost

Rada Plzeňského kraje (PK) schválila vyhlášení dotačního programu Podpora literární tvorby a publikační činnosti 2017 v celkové výši 700 tisíc korun.

3

Včera

Sbory dobrovolných hasičů v Radobyčicích a Červeném Hrádku získají nové vozy

Sbor dobrovolných hasičů v Radobyčicích a Červeném Hrádku získá dotaci z Ministerstva vnitra České republiky, konkrétně z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, a to na nákup dvou dopravních automobilů.

4

Včera

Cestování na železnici v kraji ovlivní od pondělka výluky

Výluky Správy železniční a dopravní cesty ovlivní od pondělka provoz na tratích Plzeňského kraje.

2

Před 2 dny

Společnost Tady a teď doučuje děti ze dvou plzeňských škol

S dětmi se učí hlavně individuálně, přímo v jejich domácnosti. Díky vstřícnému přístupu dvou plzeňských základních škol ale zajišťují i skupinové doučování.

3

Před 2 dny

Kolonoskopických vyšetření přibývá, ale lidé se stále bojí bolestivosti

Počet lidí, kteří absolvují kolonoskopické vyšetření v sušické nemocnici přibývá. Stále je to ale málo. Lidé se vyšetření bojí, přitom ho mohou absolvovat v naprosté anestezii, probudí se hned po výkonu a necítí bolest.

2

Před 2 dny
fuji práce