ZPRÁVY AKTUALITY z Plzeňského kraje

Železná Ruda od pátku ostře startuje turistickou sezonu, první velká akce má v názvu parohy

Zahájením provozu nového informačního centra v objektu bývalé školy v ulici 1. máje 12 odstartovala v Železné Rudě letní turistická sezona. První z významných akcí, bude od pátku setkání měst, která mají ve znaku parohy.

0

Včera

Vlaštovky Vláďa a Viola uvízly v prodejně Keramika Soukup v Křimicích

Další kuriózní akce plzeňských zvířecích záchranářů proběhla ve středu. Odchyt dvou vlaštovek obecných v prodejně firmy Keramika Soukup (Plzeň – Křimice) za aktivní účasti několika zaměstnanců firmy si vyžádal rovnou hodinu a půl čistého času.

3

Včera

Na volnočasové aktivity dětí a mládeže rozdělí Plzeň 1,93 milionu korun. Třeba Junáku a Salesiánům

Zastupitelé města Plzně schválili rozdělení neinvestičních dotací určených na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže pro rok 2016. Celkovou částkou ve výši 1,93 milionu korun podpoří 118 žádostí.

0

Včera

Děti Ráje v Plzni

Sagvan Tofi se loučí s muzikálem Děti ráje halovým turné.

4

Včera

Tip na prima ubytování v Západních Čechách

Máme pro vás tip na prima hotel na západě České republiky. Ptáte se kde? Ve kterém městě? V Nepomuku! Neváhejte a užijte si pohodlný pobyt v hotelu ve starobylém domě U Zeleného stromu!

5

Včera

Zastupitelé Plzně schválili dotaci na výměnu oken v budově bývalé papírny

Zastupitelé schválili dotaci ve výši čtvrt milionu korun na provedení druhé etapy opravy kovových industriálních oken v budově třídírny papíru v areálu bývalé papírny Piette v Zahradní ulici.

0

Včera

Řeky na Plzeňsku mají málo vody, léto má být extrémní

Podle vodohospodářů můžeme v případě velmi teplého léta s podprůměrnými srážkami očekávat dramatické poklesy průtoků a podzemní vody.

5

Včera

Zvířecí záchranáři pomohli v Plzni špačkovi z kanálu

„Dobrý den, prosím přijeďte rychle, z kanálu uprostřed křižovatky vykukuje hlava nějakého menšího ptáčka, který se z něj nemůže dostat ven. Podle zbarvení to nebude asi úplně obyčejný druh a vůbec si neumím vysvětlit, jak se do kanálu dostal. Každopádně tady jezdí auta, tak aby mu tu hlavu někdo neujel.“

0

Před 2 dny

Město Plzeň přispěje na obnovu vestavěné ložnice a historické koupelny od Adolfa Loose

Plzeň poskytne dotaci 240 tisíc korun na opravu vestavěného nábytku ložnice a historické koupelny Brummelova domu s interiéry od architekta Adolfa Loose na adrese Husova 58, rozhodli zastupitelé.

0

Před 2 dny

Plzeňský kraj a Bavorsko mají společné infocentrum

Kde v Plzeňském kraji najdete například vyhlídková místa či zajímavé památky? Kam vyrazit s dětmi na víkend? Kudy vedou v našem regionu cyklostezky?

5

Před 2 dny

Fischerově vile se vrací původní podoba, dotací přispívá i Plzeň

Plzeň podpoří další opravy objektu Fischerovy vily, tedy nemovité kulturní památky v Pobřežní ulici.

5

Před 2 dny

Centrální obvod Plzně pořádá zájezd pro děti do pražské ZOO. Ve středu spouští registrace

Městský obvod Plzeň 3 rozšiřuje svoji nabídku zájezdů. Kromě těch tradičních, pro seniory, pořádá v červnu další zájezd, tentokrát pro děti do 15 let, které navštíví pražskou zoologickou zahradu.

2

Před 2 dny

Obnovu havarijních stropů konventu na Jiráskově náměstí podpoří i Plzeň

Částku 100 tisíc korun poskytne Plzeň vlastníkovi nemovité kulturní památky Klášteru dominikánů Plzeň, a to na obnovu havarijních stropů pod vstupní halou a také na obnovu teracové podlahy konventní budovy na Jiráskovo náměstí.

0

Před 3 dny

Masné krámy zvou na středeční přednášku k Devětsilu a evropské avantgardě

Západočeská galerie v Plzni zve na doprovodnou přednášku k výstavě Meziválečná moderna ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni (1918–1938). Tématem je Devětsil a evropské avantgardy po roce 1918.

0

Před 3 dny