ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Moving Station od úterka hostí festival Můj život se strachem

Unikátní plzeňský multižánrový festival o životě s odlišností „Můj život s…“, který propojuje kulturu s palčivými sociálními tématy, se bude zabývat strachem.

0

Včera

Zpěvačka Stacey Kent představí v Plzni skladby z nového, teprve chystaného alba

Pouhý týden po vydání chystaného alba I Know I Dream, 5. listopadu 2017 navštíví světová jazzová hvězda Stacey Kent se svou kapelou Plzeň, aby na koncertě v Měšťanské besedě zahráli nové písně.

0

Včera

Týden Tady a Teď od pondělka přinese dobročinný butik i souboj výtvarníků

Dobročinný butik, souboj výtvarníků, koncert, ale i odborná přednáška o byznysu s chudobou. To je jen část z akcí, které se uskuteční v rámci Týdne Tady a Teď od 16. do 20. října.

0

Před 2 dny

Plzeň se stane hlavním městem inovací

Festival Česká inovace se letos poprvé uskuteční v Plzni. Areál DEPO2015 30. listopadu zaplní průkopníci nových přístupů a postupů, reprezentanti start up projektů, zástupci průmyslu, akademické sféry a veřejné správy a investorů.

0

Před 2 dny

Do Pekla se opět chystá veletrh Práce k příležitostem

Již šestý ročník úspěšného veletrhu práce a vzdělávání pod názvem Klíč k příležitostem připravuje plzeňská společnost Grafia, s.r.o. Veletrh proběhne 30. ledna 2018 již tradičně v kulturním domě Peklo v Plzni.

0

Před 2 dny

Bezpečnost chodců na silnici z Plzně do Klatov chrání Oranžový přechod

V obci Horní Lukavice, kterou denně projede zhruba 15 tisíc vozidel, sloužila dosud k přecházení rušné vozovky jen zebra s ostrůvkem.

0

Před 3 dny

Prezident Miloš Zeman navštíví Plzeňský kraj

Ve dnech 18. až 20. října 2017 navštíví Plzeňský kraj prezident České republiky Miloš Zeman. Níže je uveden program třídenní návštěvy, která bude zakončena v pátek 20. října v 15:30 hodin tiskovou konferencí na zámku Zbiroh.

0

Před 3 dny

Na výstavu k soutěži Stavba roku dojedete do Železné Rudy vlakem po zmodernizované trati

Modernizace železniční trati mezi městy Klatovy a Železná Ruda patří k dopravním stavbám úspěšným v aktuálním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2016.

0

Před 3 dny

Vyrazte v sobotu na podzimní vycházku za ptactvem

Západočeská pobočka České společnosti ornitologické při Západočeském muzeu v Plzni a DES OP - Záchranná stanice živočichů Plzeň u příležitosti Festivalu ptactva zvou veřejnost v sobotu 14. října 2017 na PODZIMNÍ ORNITOLOGICKOU VYCHÁZKU.

0

Před 4 dny

Festival hudbou i slovem v sobotu v Plzni připomene, že svoboda znovu potřebuje zastání

V sobotu 14. října 2017 se na statku Černá ovce v Plzni na Roudné bude konat Festival pro svobodu, který organizuje skupina Prohnutí.

0

Před 4 dny

Trojlístek veletrhů po roce vítá od pátku do neděle návštěvníky v hale Lokomotivy

Od pátku 13. do neděle 15. října se hala TJ Lokomotiva v Plzni – Slovanech už po jedenácté stává místem konání největšího západočeského trojlístku veletrhů.

0

Před 4 dny

Plzeň hostí v pátek a v sobotu seniorský Třetí festival

Že senioři jsou „in“, to dokládá i letošní ročník tzv. Třetího festivalu. Co že to je? No, přece dva dny, kdy každý senior, jako jednotlivec nebo i v partě s dalšími, může ukázat, čím se baví a co umí. Tedy - na festivalu třetího věku.

0

Před 4 dny

Pátek je Den požární bezpečnosti, připomínají ho i hasiči v kraji

Česká asociace hasičských důstojníků vyhlásila v pátek 13. října tradiční Den požární bezpečnosti. Cílem akce je propagovat požární ochranu formou preventivně výchovné činnosti.

0

Před 5 dny

Úspěšní žáci a studenti z celostátních soutěží převzali ocenění

Ocenění studentům, kteří dorazili i s řediteli škol, předal hejtman Josef Bernard a náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

0

Před 5 dny
uniweb weby_ost