ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Lidé v Plzni si mohou až do 23. prosince vytvořit unikátní vánoční videoselfie

Unikátní vánoční novinku nabízí od pátku západočeská metropole Plzeňanům i návštěvníkům města. Na zvonici na vánočních trzích na náměstí Republiky vytvořila takzvaný SELF point.

0

Dnes

Kupte si v Plzni skutečný dárek, třeba veselou kozu nebo osla

Pracovníci regionální pobočky společnosti Člověk v tísni pořádají i v Plzni sbírku Skutečný dárek, v rámci které si lidé mohou nakoupit dárkové certifikáty (například veselé kozy, osla, osiva, či záchod).

0

Dnes

Přijďte si v sobotu pohladit kočky do útulku na Bručné

Plzeňský spolek Naděje pro kočky chystá Adventní den otevřených dveří. Uskuteční se v sobotu 10. prosince od 10 do 15 hodin ve spolku v Plzni - Bručné.

5

Včera

Klubem Divadla Alfa zazní v sobotu vyprávění a písničky v bulačině

Poudačky a písničky, které na Chodsku sesbíral národopisec Jindřich Jindřich, zazní v jedinečném podání dudáka a vypravěče Josefa Kuneše v sobotu 10. 12. v klubu Divadla Alfa. Pořad s názvem „Přijte teky hyjtu“ je věnován dětem i dospělým.

0

Včera

Techmania láká na víkend: vytiskněte si vánoční ozdobu

Na nadcházející adventní víkend připravila Techmanie nový program na 3D tiskárnách: návštěvníci si budou moci vyrobit unikátní vánoční ozdoby.

0

Včera

Loosovy narozeniny oslaví v sobotu vycházkou i čtením

Jak vypadal souboj mezi otcem moderní architektury Adolfem Loosem a spisovatelem Peterem Altenbergem o srdce jedné ženy? Jak se Peter Altenberg vyrovnával se faktem, že jeho „objevy“ ze světa něžného pohlaví nezřídka končily v Loosově náručí?

2

Včera

Aplikaci PLZNITO už využily tisíce lidí, nejvíc je trápí černé skládky a odpadky

Přes 2500 hlášení o závadách ve veřejném prostoru už přijala Správa informačních technologií města Plzně prostřednictvím aplikace PLZNITO.

0

Včera

Děti z nízkoprahového Klubu Atom pro děti a mládež se od pátku zúčastní obchůdků

Do projektu Obchůdky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i nízkoprahový Klub Atom pro děti a mládež v Plzni zřizovaný Diakonií Západ.

0

Včera

Rok po titulu kulturní metropole. Zůstává DEPO2015 i desítky akcí

V polovině prosince to bude přesně rok, kdy se uzavřel program Evropského hlavního města kultury. Plzeň uspěla ve snaze udržet vysoká návštěvnická čísla i akce. V příštím roce se návštěvníci dočkají novinek i osvědčených zážitků.

0

Včera

Vyšla nová kniha o Městském obvodě Plzeň 3

Ve spolupráci nakladatelství Starý most s.r.o. s Městským obvodem Plzeň 3 vyšla kniha, která pojednává o minulosti a současnosti centrálního plzeňského obvodu.

0

Včera

Na Špičáku se otevře další sjezdovka a výuku zahajuje i lyžařská škola

K první sjezdovce na šumavském Špičáku otevřené již minulý týden přibude tento víkend další lyžařská trať – rodinná Spodní Šance. Ta vyhovuje především dětem, začátečníkům i méně zdatným lyžařům.

0

Před 2 dny

Cinema City v Plzni o třetí adventní neděli promítá levně, od 50 Kč

Adventní čas je často ve znamení nákupu dárků, procházek a popíjení voňavého svařeného vína, a nejen to! Jsou tu i novinky na filmovém plátně.

2

Před 2 dny

Plzeň přidává pro velký zájem další termíny adventních prohlídek

Nové termíny jsou následující: pátek 9. prosince od 17:30 hodin, neděle 11. prosince od 16 hodin a pátek 16. prosince od 17:30 hodin.

0

Před 2 dny

Zástupci Plzně navštívili ve středu téměř dvacítku zařízení v sociálních službách

Téměř dvě desítky zařízení v sociálních službách navštívili ve středu primátor Martin Zrzavecký a jeho náměstci Martin Baxa, Eva Herinková, Pavel Kotas a Petr Náhlík. Již tradičně tím před Vánoci děkují vedení a zaměstnancům organizací.

0

Před 2 dny
scooter_vary