ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Kraj vyhlašuje soutěž o Vesnici roku 2017. Jaké jsou změny?

Rada Plzeňského kraje vzala na vědomí informaci o vyhlášení soutěže Vesnice roku 2017.

5

Včera

Divokej Bill vydává album a v květnu v Plzni startuje turné

Čtyřleté čekání na novou, v pořadí sedmou řadovku Divokýho Billa se chýlí ke konci! Album s názvem Tsunami vyjde digitálně a na CD v pátek 5. května, následně pak - vůbec poprvé v historii kapely - také na LP.

5

Včera

Klatovsko patří o víkendu trabantům

V autokempu v Běšinech se koná až do pondělka sraz k 50. výročí založení plzeňského Trabant klubu.

2

Včera

Očkování v Plzeňském kraji: pro je dle aktuálního průzkumu 100 % dotázaných

Otázku vakcinace řeší v rodinách především ženy. Podle aktuálního průzkumu jsou všechny dotázané ženy z Plzeňského kraje jasným zastáncem povinného, ale i vybraného nepovinného očkování.

5

Včera

V Dobřanech se v neděli slétnou čarodějnice

Poslední dubnové odpoledne se v Dobřanech na jižním Plzeňsku budou konat tradiční Čarodějné hry, které pořádá místní Pionýrská skupina.

5

Před 2 dny

Hasiči radí, jak bezpečně prožít pálení čarodějnic

První máj je přede dveřmi. V celém Plzeňském kraji, stejně jako každý rok, v jeho předvečer na znamení konce temných časů vzplanou stovky ohýnků, které podle lidových zvyků chránit před zlými silami.

6

Před 2 dny

V Bělé nad Radbuzou si připomenou v neděli Operaci kovboj

V Plzeňském kraji začínají oslavy osvobození americkou armádou. V Bělé nad Radbuzou na Domažlicku si připomenou v neděli Operaci Kovboj - záchranu válečných zajatců a vzácných koní.

2

Před 2 dny

3.5.2017: CHAT s Melissou a Larrym Lewis

Melissa a Larry Lewis přijeli se svými třemi dětmi do Plzně v roce 2009. Melissa učí angličtinu na Církevním gymnáziu, Larry je mj. hlavním trenérem týmu amerického fotbalu Pilsen Patriots. --- Larry and Melissa Lewis, and their three children, moved to Pilsen in 2009. Melissa is an English teacher at Cirkevni High School and Larry is also the trainer for the local American football team, the Pilsen Patriots.

9 4

Před 2 dny

Plasy v sobotu a v neděli ovládne jubilejní Den ve vzduchu

Největší letecká show na západě Čech je po roce opět tady a fanoušci si 29. a 30. dubna 2017 opravdu přijdou na své. Na letišti v Plasích totiž proběhne jubilejní patnáctý ročník této stále více oblíbené akce a tomu bude odpovídat také program.

8

Před 2 dny

Domažličtí studenti v Plzni v neděli odehrají Loose v obrazech

Západočeská galerie v Plzni zve na nedělní mimořádný program k ukončení výstavy Interiéry duše. Umělecké bytování v prostoru Loosových plzeňských architektur: Svět v Loosovi / Loos v obrazech - neděle 30. dubna od 10:30 hodin, výstavní síň Masné krámy.

5

Před 2 dny

Archiv vůní Kladruby otevírá v sobotu sezonu 2017 novou vůní Madona

Archiv vůní v klášteře Kladruby na Tachovsku odstartuje svoji třetí sezónu v sobotu 29. dubna od 12 hodin. Během slavnostního zahájení bude představen nový parfém Madona, chybět nebude ”ochutnávka” jeho ingrediencí, ani tetování henou.

2

Před 3 dny

Šumavský Annín zve na komentované procházky po stopách annínských sklářů

To nejzajímavější ze sklářské historie šumavské vesnice Annín a jejího okolí představí další komentované procházky. Konají se v sobotu 29. dubna a o státním svátku 1. května.

4

Před 3 dny

Přehlídka Ars poeticae zve kreativní mladé lidi, poslední možnost přihlášek

Krajská jazykově-umělecká přehlídka Ars poeticae pokračuje letos již 18. ročníkem. Mladí lidé budou mít možnost porovnat své jazykové nadání i umělecké vlohy od 29. do 31. května.

2

Před 3 dny

Projekt na podporu výuky ve školních zahradách v Plzni získá dotaci

Dotaci ve výši 85500 korun z Fondu životního prostředí města Plzně na projekt Zahrada pro celý rok II získá spolek Ametyst.

2

Před 3 dny
respekta