ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Záchranáři pořádají už popáté Plzeňské dny urgentní medicíny

Úderem půl desáté odstartoval ve čtvrtek 23. února již 5. ročník Plzeňských dnů urgentní medicíny (PDUM), který se letos koná v Kongresovém centru Parkhotelu v Plzni.

3

Dnes

Silný vítr řádil v kraji, hasiči už zasahovali více než stokrát. Na Tachovsku je kalamitní stav

Ve čtvrtek 23. února 2017 se v Plzeňském kraji naplnila výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na velmi silný vítr.

0

Dnes

Ski&Bike Špičák: Déšť má na víkend vystřídat mráz, sněhu je stále dost

Pár dnů hrůzy pro všechny, kdo chtěli lyžovat, nabídlo počasí asi nejenom na šumavském Špičáku. Od úterý skrápěl areál déšť s různou mírou intenzity. To se má zlepšit.

0

Včera

Nové prostory má 31. základní škola v Plzni, poslouží i krizové situaci

Nové prostory má k dispozici 31. základní škola v Plzni, vznikly nástavbou stávajících šaten v areálu sportoviště. Zázemí vybudované za 3,455 milionu korun včetně DPH využije škola pro své potřeby, sloužit ale budou také městu.

0

Včera

Vlci na Šumavě zabili statného jelena. Zřejmě poprvé útočili ve dvojici

Celá vlčí smečka se v tuto chvíli podle monitoringu na území Šumavy nepohybuje. Do budoucna se to dá ale očekávat.

0

Včera

Jehličková z TOP 09: Plzeňská konference agenturní zaměstnávání nevyřeší. Je třeba nová legislativa

Město Plzeň 3. března pořádá konferenci pod záštitou ministra vnitra ČR s názvem „Agenturní zaměstnávání v Plzni a jeho přímý dopad na samosprávu obce“.

0

Včera

V Prazdroji ve čtvrtek zazpívá bluesová královna Juwana Jenkins

Narodila se ve Spojených státech, procestovala Evropu i Asii a v Praze se před patnácti lety usadila poté, co z Jižní Koreje přijela Transsibiřskou magistrálou. Její hlas přirovnávají k Arethě Franklin.

0

Před 2 dny

Na Slovensku se vyrábí speciální zvon pro papeže. Důležitou ingrediencí je plzeňské pivo

Zvony jsou důležitým symbolem Velikonoc, traduje se, že každý rok v průběhu velikonočních oslav „odlétají“ do Říma. V návaznosti na to vyrábí v těchto dnech jedna z nejznámějších slovenských zvonařských rodin jedinečný zvon, který poputuje v dubnu do Vatikánu.

0

Před 2 dny

Starosta plzeňské trojky se strážníky kontroloval majitele psů

Četnější kontroly majitelů psů v Plzni pokračují. Na to zda dodržují lidé na Borech povinnosti chovatelů zvířat vyplývající pro ně z městské vyhlášky, se přišli podívat v úterý večer i představitelé samosprávy MO Plzeň 3.

0

Před 2 dny

Dálniční známky na D5 kontrolují celníci laserovým perem

Od měsíce února platí pouze nové dálniční známky na rok 2017. Dálniční známky jsou již druhým rokem opatřeny ochranným prvkem, který celníci kontrolují pomocí laserového pera.

0

Před 2 dny

Hejtman přivítal první miminka z kraje narozená v roce 2017

První holčičku a prvního chlapce narozené v roce 2017 v Plzeňském kraji spolu s jejich rodiči v úterý přivítal na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

0

Před 2 dny

Plzeňský loutkář Pavel Vašíček slaví sedmdesátku

V únoru 2017 slaví své 70. narozeniny jeden z nejvýraznějších tvůrců plzeňské umělecké, zejména pak divadelní a úplně nejpřesněji loutkářské scény Pavel Vašíček.

0

Před 2 dny

Divadlo Alfa hraje premiéru Gazdiny roby

Divadlo Alfa ve své třetí premiéře sezóny (pro školy premiéra 20. února, slavnostní večerní v pátek 24. února) znovu dokazuje, že klasická literární díla nestárnou. Novinka „Gazdina roba“ přináší současný pohled na tvorbu královny českého realismu spisovatelky Gabriely Preissové.

0

Před 3 dny

Spokojenost pacientů Fakultní nemocnice Plzeň s péčí opět stoupla

V měsíci říjnu 2016 již jedenáctým rokem pokračovalo šetření spokojenosti pacientů na lůžkových odděleních a klinikách v rámci projektu Kvalita očima pacientů.

0

Před 3 dny
Bock_Kimba neo