ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

V pátek v Plzni startuje festival Jeden svět

Celkem 37 dokumentů a pestrý doprovodný program čeká na návštěvníky v rámci mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Plzni.

0

Včera

Přes 400 zájemců se již přihlásilo do květnové výzvy Do práce na kole

Registrace 2-5 členných soutěžních týmů běží od 1. března do konce dubna na www.dopracenakole.cz a hlásí se do ní zájemci z celého Plzeňského kraje.

0

Včera

Plzeň podpoří sportovní akademie, kluby i bývalé olympioniky

Celkem deset milionů korun rozdělí město Plzeň dosavadním i nově vznikajícím sportovním akademiím a Sportovnímu klubu Radbuza Plzeň.

0

Včera

Spolu s úklidem začnou v Plzni i jarní výhraby trávníků

Blížící se jaro a stoupající venkovní teploty vedly centrální obvod v souladu s operačním plánem zimní údržby k vydání pokynu úklidovým firmám, aby započaly s odstraňováním posypového materiálu z komunikací.

0

Včera

Díky dětem hraje Ondra se světovým vybavením

Sbírka Díky dětem přinesla v roce 185.000,- Kč, které se postupně přetvářejí v konkrétní pomoc.

0

Včera

Skauting na Doubravce slaví sto let

V letošním roce uběhlo sto let od prvních zmínek o skautingu na území Plzně Doubravky. Skauti Doubravka k významnému výročí připravili na konec března oslavy.

0

Před 2 dny

Ochránci zvířat žádají: Neberte mláďata rodičům

Jaro je obdobím, kdy začínají mít napilno ochránci přírody provozující záchranné stanice živočichů. I několikrát denně řeší případy volně žijících zvířat.

0

Před 2 dny

Preventivní akci Světový den ledvin navštívilo v Klatovech 172 lidí

Preventivní akce Světový den ledvin, při níž se zájemci mohli nechat v Klatovské nemocnici vyšetřit a zjistit riziko onemocnění ledvin, vzbudila opět velký zájem.

0

Před 2 dny

V Nepomuku ukážou podobu svatého Jana Nepomuckého

V úterý ve Svatojánském muzeu odhalí plastiku s dosud neznámou tváří světce. Stane se tak u příležitosti 290 let od jeho svatořečení.

0

Před 2 dny

Plzeň chce vybudovat vědeckotechnický park pro inovační firmy na Světovaru

Rekonstrukcí dvou budov a souvisejících ploch v areálu Světovaru na Slovanech by měl v budoucnu vzniknout vědeckotechnický park pro inovační firmy Tech Tower.

0

Před 2 dny

Třetí Tajemství plzeňských dvorků představí radnici

Potřetí zveme k prozkoumání Tajemství plzeňských dvorků. Tentokrát společně s Ing. arch. Annou Hostičkovou a Ing. arch. Janem Soukupem na téma dvorky plzeňské radnice.

0

Před 3 dny

Oddělení sociální péče FN Plzeň v úterý otevře dveře

Den otevřených dveří Oddělení sociální péče FN Plzeň, který se koná 19. března 2019 od 13 hodin ve FN Plzeň – Lochotín, vchod F nebo D a je určen pro širokou veřejnost.

0

Před 3 dny

Jarní společenská událost pro seniory - tradiční taneční vínek

Jarní taneční vínek se konal, stejně jako ten podzimní, v azylu v Alfě na Americké třídě a to z důvodu rekonstrukce KD Peklo.

0

Před 3 dny

Louži na Špičáku zdolávala padesátka soutěžících

Šumavský Špičák pořádal v závěru sezony už tradiční Jízdu přes louži.

0

Před 4 dny
Led