ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Rokycanští ochranáři chystají listopadový ples. Už jsou lístky

Rokycanští ochránci přírody vyzývají všechny své členy, příznivce, spolupracovníky i tance chtivé spoluobčany, aby se přišli v sobotu 9. listopadu 2019 příjemně pobavit do sálu Restaurace Na Střelnici Rokycany.

0

Dnes

Plzeň vybudovala na stadionu Viktorky nové Pamětní místo Brány borců

Nové Pamětní místo Brány borců před stadionem ve Štruncových sadech má od září město Plzeň. Památník je bezbariérově přístupný a navazuje na okolní terén.

0

Dnes

Festival nabídne hudbu, jídlo i prohlídku bydlení

V pátek 27. září 2019 od 11:00 do 18:00 hodin se uskuteční festival organizovaný developerskou společností Daramis – Unicity Fest v Plzni.

0

Dnes

Na setkání při táboráku v parku Na Okraji dorazilo rekordní množství lidí

Na první ze dvou zářijových setkání s občany se vedení centrálního obvodu v rámci sezóny letních akcí Na špekáček s Trojkou vypravilo v úterý 10. září do Předních Skvrňan do parku Na Okraji.

0

Dnes

Škodaland má novou atrakci – vzduchové trampolíny

Městský obvod Plzeň 3 i nadále pracuje na zdokonalování areálu Škodaland tak, aby se jeho návštěvníci vždy rádi vraceli k aktivnímu odpočinku právě sem.

0

Včera

Návštěvnost Národního parku Šumava roste, více je i přestupků

Návštěvnost v letošní letní sezóně na území Národního parku Šumava byla opět vyšší, než v roce 2018.

0

Včera

Náplavka na Radbuze zve o víkendu na třídenní festival

O víkendu od 13. do 15. září 2019 se uskuteční slavnostní otevření plzeňské Náplavky na Radbuze. Bude to zároveň první velký test tohoto nově upraveného prostoru.

0

Před 2 dny

Plzeň získá atletickou halu za 120 milionů

Stavbu haly schválilo krajské zastupitelstvo. Atleti v ní budou moci trénovat běhy, vrhy a skoky včetně toho o tyči. Hotovo by mohlo být do podzimu příštího roku.

0

Před 2 dny

Zámky nabízejí o víkendu reciproční vstupenky, kláštery speciální akce

Zámky Nebílovy, Červené Poříčí a Kozel spolu s hradem Švihov připravily v rámci Dnů evropského dědictví pro své návštěvníky víkendovou akci v podobě reciproční vstupenky.

0

Před 2 dny

Mezinárodní kuchařskou soutěž středních škol hostí farmářské trhy

Tříčlenné týmy studentů středních gastronomických škol z Plzeňského kraje, Viechtachu a rakouského Amstettenu budou 14. září 2019 vařit před zraky přísných porotců i veřejnosti.

0

Před 3 dny

Dívčí kapela Railtale vybrala podporu pro mobilní hospic

Členky dívčí kapely RAILTALE se zúčastnily projektu Nadace VIA, díky kterému vybraly 118 235 Kč jako výtěžek ze vstupného na svých koncertech.

0

Před 3 dny

Plzeň má ve Skvrňanech nový sportovní areál pro talentované fotbalisty i žáky

Plzeň nechala vybudovat na ploše více než 13 tisíc metrů čtverečních nový Sportovní areál Skvrňany.

0

Před 3 dny

Ženou roku regionu je Alžběta Vachelová

Držitelkou ocenění Žena regionu za Plzeňský kraj se stala organizátorka náboru do registru dárců kostní dřeně Alžběta Vachelová.

0

Před 3 dny

V kraji nás přibylo o téměř tři tisícovky, je to stěhováním

Počet obyvatel v kraji v 1. až 2. čtvrtletí 2019 vzrostl o 2 738 osob. Na zvýšeném počtu obyvatel se podílel pouze přírůstek stěhováním, počet zemřelých byl opět vyšší než počet narozených.

0

Před 3 dny
Renault Megane