ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Přátelé dobřanských varhan podpoří pátečním koncertem vznik nového nástroje v kostele sv. Mikuláše

Základní umělecká škola J. S. Bacha Dobřany slaví v letošním kalendářním roce 70 let své existence. Na oslavu významného jubilea uspořádala několik kulturně-společenských akcí.

0

Včera

15. ZŠ Plzeň splnila stříbrná kritéria programu Skutečně zdravá škola

Základní škola a mateřská škola ANGEL v Praze 12 a 15. základní škola Plzeň jako první základní školy v České republice splnily kritéria v bronzové i stříbrné úrovni programu Skutečně zdravá škola a stávají se „vzorovými školami“ a „příklady dobré praxe“.

0

Včera

Andělé pro Verunku děkují

Konec aukce originálních „andělských“ obrázků ručně upaličkovaných podle předloh sedmi předních českých krajkářek je na obzoru – své nové majitele budou obrázky s podpisy krajkářek znát již v neděli 26. 11. 2017 v 11:00 hodin!

4

Včera

Rezidence Mlýnská strouha získala všechna stavební povolení

Přibližně v půlce listopadu udělil plzeňský magistrát projektu Rezidence Mlýnská strouha všechna zákonná stavební povolení. Výstavba tak může začít naplno.

1

Včera

Kraj vyhlašuje soutěže Zlatý erb, Junior erb a Cenu hejtmana

Soutěž Zlatý erb 2018 kraj vyhlašuje v kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a Smart City a elektronické služby.

0

Včera

V centru Plzně už visí tisíce světýlek, vánoční trhy odstartují v pátek

Rozpočet na vánoční výzdobu se pohybuje kolem 1,5 milionu korun. Vánoční trh na náměstí Republiky začne už teď v pátek 24. listopadu a odstartuje ho velký ohňostroj.

0

Včera

V Plzni vzniká dětská skupina Hangárek, bude spolupracovat se seniory

Počátkem nového roku bude v Plzni zahájen provoz nové dětské skupiny, která díky zázemí přímo v moderním SeneCura SeniorCentru od Papírnou umožní malým chráněncům kromě kreativního vzdělávacího programu i mezigenerační aktivity.

0

Před 2 dny

Oba žulové bloky pro památník Díky, Ameriko! jsou vylomeny, žula pochází z největšího francouzského lomu

Kameny pocházejí z lomu Carrier Plo v místě Saint Salvy de la Balme ve Francii, kde byl již jeden z budoucích pylonů také ořezán, druhý pracovníci lomu opracovávají v těchto dnech.

0

Před 2 dny

Technické vychytávky pomáhají myslivcům při lovu divočáků

Jedná se například o puškohled, který zesiluje zbytkové světlo a myslivec tak přesně ví, na co střílí. Ještě nedávno se jednalo o nelegální způsob lovení divočáků, teď jde o povolenou techniku.

0

Před 2 dny

Kraj poskytne dotace na dvě plzeňské cyklostezky

Plzeňský kraj poskytne statutárnímu městu Plzeň finanční prostředky ve výši 3 870 460 Kč na výstavbu cyklostezky, kterou realizuje společně s městem Starý Plzenec, v úseku mezi městskou částí Plzeň- Koterov a Starým Plzencem.

0

Před 2 dny

Plzeň má nové centrum pro sport, tanec a umění, slavnostně jej otevře 26. listopadu

Město Plzeň má nové volnočasové zařízení nabízející sportovní a kulturní aktivity, dostalo název Krašovská Aktivity centrum Plzeň. Vzniklo v areálu bývalé školy v Krašovské ulici nedaleko parku Zemník a Podzemník na Košutce.

0

Před 3 dny

Literáty a publicisty podpoří kraj

Členové krajské rady schválili poskytnutí účelových neinvestičních dotací v celkové výši 308 000 korun devíti žadatelům v rámci programu Podpora literární tvorby a publikační činnosti 2017.

0

Před 3 dny

Starosta Radislav Neubauer předal Janského plakety

Bronzové medaile prof. MUDr. Jana Janského udělované za deset bezpříspěvkových odběrů krve předal dobrovolným dárcům z centrálního plzeňského obvodu jeho starosta Radislav Neubauer a ředitelka Oblastního spolku Českého Červeného kříže Plzeň-město Svatava Slavíková.

0

Před 3 dny

Muzeum loutek v Plzni otevírá první půjčovnu loutkových divadel na světě

„Rodinné divadlo, jež čítá sérii patnácti pohádkových postav, čtyři rozlišná prostředí a sadu rekvizit, si může od pondělka zapůjčit kdokoliv domů, a strávit tak příjemné odpoledne, či narozeninovou oslavu,“ řekla Markéta Formanová, vedoucí Muzea loutek.

0

Před 4 dny
uniweb weby