ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Dvě nové kamery mají zlepšit zabezpečení nafukovací haly v Bolevci

Další dvě kamery nainstaluje Plzeň k areálu Bolevecké základní školy, chce jejich pomocí zlepšit zabezpečení nafukovací haly.

0

Dnes

Plzeňská univerzitní kavárna Družba znovu otevírá

S novým semestrem byla v centru Plzně na rohu Sedláčkovy a Riegrovy ulice po několikaměsíční pauze znovu otevřena také univerzitní kavárna. Změnila nejen svůj název a interiér, ale i celkovou koncepci.

0

Včera

Josef Mištera povede fakultu designu a umění další čtyři roky

Akademický senát Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni zvolil kandidáta na děkana této fakulty.

0

Včera

Plzeňské Nové divadlo má problémy, utrhla se opona

Při víkendové zkoušce spadla opona a muselo být zrušeno představení. Během zkoušky se opona utrhla a dopadla na jeviště. I když při pádu na něm byli jeden nebo dva lidé, nikoho nezranila.

0

Včera

Záchranáři v sobotu předváděli své umění na Slunečné u Prášil na Šumavě

Na sobotu 23. září 2017 ve Slunečné u Prášil záchranáři všech složek IZS připravili již sedmý ročník akce Bezpečná Šumava, letos zaměřený na řešení mimořádných událostí ve specifickém prostředí Šumavy a oblastech s pyrotechnickou zátěží.

5

Před 2 dny

Univerzita třetího věku slaví 25 let

Univerzita třetího věku Západočeské univerzity v Plzni si letos připomíná 25 let od svého založení. V Plzni začala působit v roce 1992.

5

Před 2 dny

Na borskou vycházku se starostou přišlo bezmála třicet zájemců

Po první podzimní „skvrňanské“ vycházce měli ve čtvrtek 21. září možnost i obyvatelé plzeňských Bor si vyrazit na jednu z dalších tematických vycházek, které pro ně pořádá plzeňský centrální obvod.

0

Před 2 dny

Trojlístek veletrhů po roce přivítá v říjnu návštěvníky v hale Lokomotivy Plzeň

Od pátku 13. do neděle 15. října se hala TJ Lokomotiva v Plzni – Slovanech už po jedenácté stane místem konání největšího západočeského trojlístku veletrhů.

0

Před 3 dny

Železná Ruda zve na Česko-bavorskou neděli s kulturou i bleším trhem

Již tuto neděli se mohou návštěvníci Železné Rudy těšit na tradiční již osmnáctou Česko-bavorskou neděli. Akce proběhne na hraničním nádraží Železná Ruda-Alžbětín. Program začíná v 10 hodin a představí se zde řada hudebních skupin a interpretů z obou stran hranic.

0

Před 3 dny

Plasy hostí sobotní Českou noc s UDG a dalšími kapelami

Předposlední akci pod širým nebem za doznívajících letních paprsků si všichni rádi připomeneme horké letní noci, zhoupneme se v bocích a zabroukáme si pod zářijovými hvězdami Hvězdářku od UDG. Těšit se ale můžete i na další české kapely a jejich chytlavé písně.

0

Před 3 dny

Víkendový gastronomický tip: Burgerový víkend v restauraci Hotelu Kašperk

Kuchyně restaurace Hotelu Kašperk, nepřehlédnutelné dominanty náměstí v Kašperských Horách, staví na klasických českých a šumavských pokrmech i světových chutích.

0

Před 3 dny

Bezpečná Šumava ukáže na Slunečné sehranost záchranářů

Záchranáři zvou na sobotu na do Slunečné u Prášil na akci Bezpečná Šumava. Koná se od 10 do 15 hodin

3

Před 4 dny

Krakonoš zažije jubilejní 10. ročník Svatováclavského setkání lidí dobré vůle

Již podesáté se v Mariánských Lázních uskuteční Svatováclavské setkání lidí dobré vůle. To se každoročně koná u hotelu Krakonoš, vždy v sobotu před svátkem svatého Václava. Letos se tak odehraje 23. září.

3

Před 4 dny

V Plzni se otvírá dětská technická univerzita

Spolu s příchodem nového školního roku otevírá Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni první ročník projektu Dětské technické univerzity, kterou bude navštěvovat 36 malých posluchačů.

0

Před 4 dny
uniweb weby_ost