ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Doprovodný pořad k výstavě. Filmy 60. let představí ve středu Jan Kastner

Západočeská galerie v Plzni pořádá doprovodný pořad k výstavě Obraz a slovo v českém výtvarném umění 60. let. Film šedesátých let představí Jan Kastner.

2

Dnes

Divadelní léto vrcholí, od úterka ke Zvonu nastupuje Prokletí rodu Baskervillů s Pavlem Baťkem

Desátý ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem se pomalu blíží k závěru. Jubilejní rok oslavili divadelníci pestřejší nabídkou představení.

5

Dnes

Skvosty s vůní benzinu vidělo deset tisíc lidí

Jako velmi úspěšnou hodnotí pořadatelé z Nadačního fondu Plzeň sobě víkendovou akci "Skvosty s vůní benzínu", která od pátku do neděle 21.- 23.7. přilákala do DEPO2015 na 10 tisíc návštěvníků včetně hostů a vystavovatelů.

2

Včera

V menších městech na Klatovsku chybějí zubaři

Podobná situace je také u dětských lékařů, na venkov se doktorům nechce.

0

Včera

Člověk v tísni pořádal pro plzeňské děti Týden plný zážitků

„Seděl jsem v policejním autě“, „pohladila jsem si ovečku“, „opékali jsme buřty“, „měli jsme v noci bojovku, byla strašidelná, ale já se vůbec nebál“.

5

Včera

Eva Štixová převzala stříbrnou plaketu Bohumila Kulhánka

Na letošní kulturní akci Nebe plné padáků se, jako tradičně, předávaly stříbrné plakety Bohumila Kulhánka. Ty uděluje

0

Včera

Do Sušice míří téměř domácí kapela Monkey Business

Ani v letních měsících neopomíná skupina Monkey Business své fanoušky a připravila pro ně několik koncertů. Jedním z nich bude 4. srpna od 19:30 vystoupení v sušickém klubu PDA.

2

Před 2 dny

V plzeňském Škodalandu se konají příměstské tábory

Oblíbené příměstské tábory, zaměřené především na kolektivní spoty a in-line bruslení, se ve čtyřech turnusech konají také letošní léto ve Škodalandu.

0

Před 2 dny

V Klatovech opět roste počet porodů. Ke konci roku jich může být osm set

Porodnice Klatovské nemocnice může mít na konci roku opět vyšší počet porodů než loni. Napovídá tomu statistika prvního pololetí.

0

Před 3 dny

Mouřenec zve na prohlídky kostnice, v neděli s přednáškou

Každý den od 16 hodin jsou v kostele sv. Mořice nad šumavským Annínem a jeho kostnici komentované prohlídky. V neděli je pro milovníky tajemných věcí a míst připravena přednáška archeologa Mgr. Martina Čechury ze Západočeského muzea v Plzni.

0

Před 3 dny

Klášter Kladruby zve v pátek a sobotu na další Benediktinské dny

V rámci Benediktinských dnů klášter v Kladrubech v pátek a sobotu stejně jako minulý víkend opět ožije nočními prohlídkami, které jsou v letošním roce zaměřeny na dětství a dospívání Přemysla Otakara I.

0

Před 4 dny

Festival na nebílovském zámku přivítá o víkendu Tara Fuki

Na zámku v Nebílovech odstartoval první ročník multižánrového hudebního festivalu ANIMA MUSIC, který se svou dramaturgií řadí mezi unikátní kulturní projekty v plzeňském kraji.

0

Před 4 dny

V Plzeňském Prazdroji mají vlastní analytický model na hašení žízně pivařů

Jak vyrobit optimální množství piva pro hlavní sezonu, aby ho vždy a na všech místech byl dostatek a na své přišli jak milovníci ležáků, tak i méněstupňových piv nebo Birellu? A kdy je nejlepší počasí na pivo?

2

Před 4 dny