ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

V Plzni vzniká dětská skupina Hangárek, bude spolupracovat se seniory

Počátkem nového roku bude v Plzni zahájen provoz nové dětské skupiny, která díky zázemí přímo v moderním SeneCura SeniorCentru od Papírnou umožní malým chráněncům kromě kreativního vzdělávacího programu i mezigenerační aktivity.

0

Včera

Oba žulové bloky pro památník Díky, Ameriko! jsou vylomeny, žula pochází z největšího francouzského lomu

Kameny pocházejí z lomu Carrier Plo v místě Saint Salvy de la Balme ve Francii, kde byl již jeden z budoucích pylonů také ořezán, druhý pracovníci lomu opracovávají v těchto dnech.

0

Včera

Technické vychytávky pomáhají myslivcům při lovu divočáků

Jedná se například o puškohled, který zesiluje zbytkové světlo a myslivec tak přesně ví, na co střílí. Ještě nedávno se jednalo o nelegální způsob lovení divočáků, teď jde o povolenou techniku.

0

Včera

Kraj poskytne dotace na dvě plzeňské cyklostezky

Plzeňský kraj poskytne statutárnímu městu Plzeň finanční prostředky ve výši 3 870 460 Kč na výstavbu cyklostezky, kterou realizuje společně s městem Starý Plzenec, v úseku mezi městskou částí Plzeň- Koterov a Starým Plzencem.

0

Včera

Plzeň má nové centrum pro sport, tanec a umění, slavnostně jej otevře 26. listopadu

Město Plzeň má nové volnočasové zařízení nabízející sportovní a kulturní aktivity, dostalo název Krašovská Aktivity centrum Plzeň. Vzniklo v areálu bývalé školy v Krašovské ulici nedaleko parku Zemník a Podzemník na Košutce.

0

Před 2 dny

Literáty a publicisty podpoří kraj

Členové krajské rady schválili poskytnutí účelových neinvestičních dotací v celkové výši 308 000 korun devíti žadatelům v rámci programu Podpora literární tvorby a publikační činnosti 2017.

0

Před 2 dny

Starosta Radislav Neubauer předal Janského plakety

Bronzové medaile prof. MUDr. Jana Janského udělované za deset bezpříspěvkových odběrů krve předal dobrovolným dárcům z centrálního plzeňského obvodu jeho starosta Radislav Neubauer a ředitelka Oblastního spolku Českého Červeného kříže Plzeň-město Svatava Slavíková.

0

Před 2 dny

Muzeum loutek v Plzni otevírá první půjčovnu loutkových divadel na světě

„Rodinné divadlo, jež čítá sérii patnácti pohádkových postav, čtyři rozlišná prostředí a sadu rekvizit, si může od pondělka zapůjčit kdokoliv domů, a strávit tak příjemné odpoledne, či narozeninovou oslavu,“ řekla Markéta Formanová, vedoucí Muzea loutek.

0

Před 3 dny

V úterý potěší znovuzrozená Gaia Mesiah fanoušky v Plzni

Koncertní šňůra, na kterou vyrazila Gaia Mesiah, se blíží k závěru. Legendární převážně dámské kapela zavítá v úterý 21. listopadu do Plzně, kde nejen potěší fanoušky novým singlem s příznačným názvem „Sílu!“.

0

Před 3 dny

Animánie rozdala ceny

Deset cen a deset čestných uznání rozdala v sobotu večer porota Festivalu Animánie. Mezinárodní jury, ve které kromě přední české režisérky Kristiny Dufkové zasedla polská producentka Paulina Zacharek a italský pedagog Roberto Paganelli, ohodnotila osobitý přístup, výtvarné zpracování nebo původní příběhy.

0

Před 3 dny

Výstava v plzeňském mázhauzu představí archivní kulturní památky

Výstava Archivní kulturní památky ve fondech Archivu města Plzně bude k vidění v mázhausu plzeňské radnice od 20. listopadu do 7. prosince 2017.

0

Před 3 dny

Vstupenky na adventní prohlídky Plzně jsou již v prodeji

Také v letošním roce nabídnou adventní prohlídky speciální zážitek. V nezaměnitelné atmosféře vánočně vyzdobené Plzně čeká jejich návštěvníky krátká procházka historickým centrem města.

0

Před 4 dny

Plzeňské náměstí letos ozdobí pětačtyřicetiletý vánoční smrk

Vyrostl před panelákem na sídlišti Skvrňany a rozsvítí se v neděli 3. prosince. Smrky si jako vánoční stromy vybraly i další města v kraji.

0

Před 4 dny

Klatovská „Zemědělka“ oslaví 145 let otevřením zrekonstruovaného domova mládeže a školní jídelny

Dobroty z rukou našich pekařů a cukrářů, umění barmanů a kuchařů. To je jen krátký výčet toho, co bude příští pátek k vidění a ochutnání při oslavách 145. výročí založení Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.

0

Před 5 dny
uniweb weby