ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Plasy hostí sobotní Českou noc s UDG a dalšími kapelami

Předposlední akci pod širým nebem za doznívajících letních paprsků si všichni rádi připomeneme horké letní noci, zhoupneme se v bocích a zabroukáme si pod zářijovými hvězdami Hvězdářku od UDG. Těšit se ale můžete i na další české kapely a jejich chytlavé písně.

0

Dnes

Víkendový gastronomický tip: Burgerový víkend v restauraci Hotelu Kašperk

Kuchyně restaurace Hotelu Kašperk, nepřehlédnutelné dominanty náměstí v Kašperských Horách, staví na klasických českých a šumavských pokrmech i světových chutích.

0

Dnes

Bezpečná Šumava ukáže na Slunečné sehranost záchranářů

Záchranáři zvou na sobotu na do Slunečné u Prášil na akci Bezpečná Šumava. Koná se od 10 do 15 hodin

3

Včera

Krakonoš zažije jubilejní 10. ročník Svatováclavského setkání lidí dobré vůle

Již podesáté se v Mariánských Lázních uskuteční Svatováclavské setkání lidí dobré vůle. To se každoročně koná u hotelu Krakonoš, vždy v sobotu před svátkem svatého Václava. Letos se tak odehraje 23. září.

3

Včera

V Plzni se otvírá dětská technická univerzita

Spolu s příchodem nového školního roku otevírá Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni první ročník projektu Dětské technické univerzity, kterou bude navštěvovat 36 malých posluchačů.

0

Včera

V hale Lokomotivy odstartoval veletrh cestovního ruchu ITEP

Ve čtvrtek byl zahájen 13. ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP, který zve příznivce cestování, sportu a zábavy až do soboty do hal TJ Lokomotivy Plzeň.

0

Před 2 dny

Masné krámy otevřou o víkendu ´totalitní výstavu´zdarma

Už druhým rokem se Západočeská galerie připojuje k Víkendu otevřených ateliérů „Plzeň tvořivá", kdy jsou ateliéry zúčastněných umělců i galerií otevřeny od 14 hodin ZDARMA a v prodloužených hodinách do 20:00.

5

Před 2 dny

V Plzeňském kraji chybí stovka sester

V Plzeňském kraji chybí stovka sester. Největší problém je na nemocničních jednotkách intenzivní péče.

2

Před 2 dny

Šumavská Modrava otevře nové infocentrum

Staré informační středisko už nezvládá rekordní nápor návštěvníků, jednu místnost vedle obecního úřadu navštíví až 900 lidí denně.

0

Před 2 dny

FN Plzeň zkoumá rizika nemocí srdce. Když dostanete pozvánku, přijďte na vyšetření

Na podzim proběhne studie rizikových faktorů aterosklerózy v náhodně vybraném populačním vzorku obyvatel okresu Plzeň-město a podílí se na ní také II. interní klinika FN Plzeň.

5

Před 3 dny

Človíček s Nováčkem a Motýlem vyrazí ve čtvrtek na cestu mezi domy na Lochotíně

Človíček s Nováčkem přibrali dalšího kámoše Motýla a ve čtvrtek 21. září vyrazí na další výpravu mezi lochotínskými domy. Začátek akce je naplánován na desátou hodinu dopoledne.

3

Před 3 dny

Začíná topná sezona a hasiči varují: Nechte si zkontrolovat komín!

Přestože topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí posledních dnů vede řadu domácností k tomu, že už si aspoň na noc začínají přitápět. Jak ale vypadají naše kotle a komíny po létě?

4

Před 3 dny

Program Prazdroj lidem opět podporuje prospěšné projekty. Hlasujte!

Celkem z devíti projektů, které pomáhají rozvoji města Plzně a oživování místního veřejného prostoru, mohou až do 28. září vybírat lidé ty pro ně nejsympatičtější a které získají od Plzeňského Prazdroje speciální finanční prémii.

2

Před 3 dny

Skauti vítají nováčky v oddílech

Plzeňští skauti tradičně na začátku školního roku připravují pro veřejnost soubor akcí se společným názvem Skauti dětem, kde prezentují svoji činnost. Příchozí si mohli na šesti místech po celé Plzni a Štěnovicích vyzkoušet spoustu nevšedních aktivit.

5

Před 3 dny
uniweb weby_ost