HBC Plzeň má nakročeno do semifinále play-off

Plzeňští hokejbalisté jsou po uplynulém víkendu na nejlepší cestě do semifinále play-off. Hráči HBC Plzeň plně využili domácího prostředí, v obou utkáních porazili pražský Kert a ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0. Již příští sobotu mohou Západočeši rozhodnout o svém postupu, stačí zvítězit v jediném ...

Plzeňští hokejbalisté jsou po uplynulém víkendu na nejlepší cestě do semifinále play-off. Hráči HBC Plzeň plně využili domácího prostředí, v obou utkáních porazili pražský Kert a ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0. Již příští sobotu mohou Západočeši rozhodnout o svém postupu, stačí zvítězit v jediném utkání. Hrát se bude na hřišti v pražských Lužinách.
Sobotní duel mezi Plzní a Kertem byl podle očekávání maximálně vyrovnaný. Pražané totiž ve vzájemných soubojích v základní části dvakrát zvítězili a Plzeňané před nimi měli evidentní respekt. Přestože domácí tým šel zásluhou Adama Roušala do vedení, hosté skóre otočili a dlouho drželi těsné vedení 2:1. Až tři minuty před koncem se povedlo vyrovnat Adamu Vágnerovi a poslat utkání do prodloužení. Z toho se pak odehrálo jen čtyřiadvacet vteřin. První bod na plzeňské konto připsal pohotovou dorážkou Ondřej Kejř.
V neděli měl zápas zcela odlišný průběh. Plzeňané nepřipustili žádné komplikace a svému soupeři zasazovali jeden úder za druhým. První třetina skončila po trefách Jana Beránka a Ondřeje Kejře 2:0. Další dvě branky pak přidali Martin Kadaně a znovu Jan Beránek. Na snížení Martina Kručka zareagovali Západočeši dalšími čtyřmi trefami. Jinak výtečného gólmana Kertu překonali Ondřej Kejř, dvakrát Adam Roušal a Jiří Kavalír. Po dvou třetinách tak nebylo co řešit, skóre mělo podobu 8:1. Poté ještě zaznamenal přesný zásah Adam Vágner a utkání končilo velkou radostí domácích hokejbalistů.

Tým HBC Plzeň má za stavu 2:0 na zápasy velmi blízko k postupu do semifinále play-off. O rozhodující třetí bod budou Plzeňané bojovat v sobotu 16. dubna na hřišti Kert Parku Praha. Případný čtvrtý duel by byl na programu v neděli 17. dubna.