Hokejbalisté zvýšili náskok na čele extraligy

Již jen tři utkání zbývají do konce základní části hokejbalové extraligy a HBC Škoda Plzeň je na čele již s šestibodovým náskokem na druhá Kladno. Třetí Most ztrácí po uplynulém víkendu již sedm bodů. Plzeňští si svoji pozici upevnili díky domácí výhře nad pražským Kovem v poměru 5:1. K jistotě vítě...

Již jen tři utkání zbývají do konce základní části hokejbalové extraligy a HBC Škoda Plzeň je na čele již s šestibodovým náskokem na druhá Kladno. Třetí Most ztrácí po uplynulém víkendu již sedm bodů. Plzeňští si svoji pozici upevnili díky domácí výhře nad pražským Kovem v poměru 5:1. K jistotě vítězství v základní části stačí Západočechům získat v následujících duelech na hřištích soupeřů tři body.
Proti Pražanům začali Plzeňané výborně a rozhodli hned v prvním dějství. Dvě branky Pospíšil a jedna Vágnera přinesly uklidňující vedení. „Proti mančaftům, které přijedou bránit, se hraje špatně. Oni jsou poslední, my první a tomu hra odpovídala. Kluci v první třetině výborně plnili pokyny a tím jsme získali klid,“ chválí své svěřence trenér Rostislav Kurfürst, ale zároveň jedním dechem dodává: „Po přestávce jsme vypadli z tempa, přestali jsme hrát a bylo hodně těžké se dostat zpět do hry.“
Domácí v prostřední patnáctiminutovce nevyužili ani dvouminutovou přesilovku pěti proti třem a v ojedinělých příležitostech většinou nestříleli, ale hledali ještě lépe postaveného spoluhráče. Za rozhodnutého stavu alespoň dostali příležitost další hráči. Po pauze zaviněné zlomeninou ruky se opět představil Jan Arnet, šanci dostali také juniorský reprezentant Michal Průcha a Ota Němeček, který většinou nastupuje v první lize za Třemošnou.
Ani po druhé pauze se hra nijak výrazně nezměnila. „Až v posledních pěti minutách jsme zase přidali a začali padat branky. V momentech, kdy jsme byli v pohybu, na nás soupeř jednoznačně nestačil,“ komentuje závěr utkání trenér Kurfürst. Na 4:0 zvyšoval v 41. minutě Kavalír a na čestný zásah hostů zareagoval závěrečnou tečkou čtyřicet vteřin před koncem Ondřej Kejř.
19. kolo, sobota 13. 3. 2010
Plzeň - Kovo Praha  5:1  (3:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8:30 Pospíšil (Muchl), 10:48 Pospíšil (O. Kejř), 13:05 Vágner (O. Kejř, Bezděk), 40:06 Kavalír (J. Kejř, Štulc), 44:20 O. Kejř (Vágner, Muchl) - 40:37 Ráb (Štěpáník).

Rozhodčí: Florián, Koskuba. Vyloučení: 5:6 navíc Kovařík (KOV) 5 min. + OK, Hruška (KOV) 10 min.
Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 36:13. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Plzeň: Semera - Beránek, Bezděk, Kavalír, Edl, Juráček, Němeček, Pospíšil - O. Kejř, Muchl, P. Zeman, Štulc, J. Kejř, Komanec, Regner, Arnet, Průcha, Vágner.

Kovo Praha: Tomáš - M. Zeman, Ryant, Kovařík, Fabian, Suchan, T. Ruda, Hruška, Stárek, Kocúrek, Svoboda, Štěpáník, Simeček, J. Ruda, Ráb