Kostel U Ježíška chystá druhou benefiční aukci

Kostelík U Ježíška opět letos přivítá podzim benefiční aukcí. V pondělí 22. září od 17 hodin se zde budou dražit díla plzeňských výtvarníků a výtěžek bude dalším příspěvkem k návratu původních varhan. „Letos se nám sešlo dvacet krásných děl od studentů Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Z...

Cílená propagace v Plzni

Kostelík U Ježíška opět letos přivítá podzim benefiční aukcí. V pondělí 22. září od 17 hodin se zde budou dražit díla plzeňských výtvarníků a výtěžek bude dalším příspěvkem k návratu původních varhan.
„Letos se nám sešlo dvacet krásných děl od studentů Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček a členů Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti. Celková vyvolávací cena přesahuje třicet čtyři tisíce korun,“ říká za organizátory benefice Alena Kozáková.
Svými díly letos přispěli Eva Hubatová, Václav Engler, Helena Vendová, Jana Vacková, Gustav Fifka, Zdeněk Světlík, Květa Monhartová, Jaroslav Zapletal a Miroslav Tázler. Nastupující generaci zastupují Magdalena Dryjová, Luboš Šafrna, Eliška Kozlíková, Barbora Glaserová a Marie Fišerová. V nabídce jsou zastoupeny fotografie, fotoinformel, grafiky, litografie, mozaika nebo loni velmi oblíbené deskové malby.
„Chceme veřejnosti opět nabídnout možnost nejen pomoci kostelíku, ale také získat hodnotný dárek k blížícím se Vánocům. Lidé zkrátka mohou dát dárek nejen sobě a svým blízkým, ale i Ježíškovi,“ dodává Alena Kozáková s úsměvem. Kompletní přehled dražených děl je na facebookovém profilu kostela anebo je možné na vyžádání zaslat elektronicky jejich katalog.
Loňský první ročník benefiční aukce vynesl třicet tisíc korun. Aby se do kostela mohly vrátit původní varhany, je zapotřebí dát dohromady skoro dvě stě tisíc.
„Varhany z kostelíku U Ježíška pocházejí ze druhé poloviny 17. století. Jde tudíž o nejstarší varhany v Plzni a na Plzeňsku vůbec,“ říká architekt Jan Soukup ze Sdružení pro obnovu památek v Rokycanech a okolí, které se o kostelík stará.
Bližší informace o všech akcích a aktivitách naleznete na www.kostelujeziska.cz a www.facebook.com/kostelujeziska. Katalog žádejte na e-mailu marlex@centrum.cz

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 14.09.2014 08:16

0 +

Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

ČEZ - Čistá energie zítřka