Na západě Čech zůstaly tři mistrovské lukostřelecké tituly

V individuální soutěži na víkendovém republikovém šampionátu v lukostřelbě vybojovala mistrovský titul mezi juniorkami Marie Horáčková z LK ARCUS Plzeň.

S jasnou převahou vyhrála kvalifikaci a v semifinále i finále porazila své soupeřky hned ve třetím setu hladce 6:0. „Vloni jsem byla zlatá mezi kadetkami a letos jsem prvním rokem ve vyšší kategorii. Mám radost, že se mi povedlo získat zlatou medaili znovu,“ říká usměvavá lukostřelkyně, kterou podpořila finančním příspěvkem Nadace sportující mládeže.

Ze zlaté medaile se velice radovali muži z 1. LK Plzeň 1935. Tým ve složení Bartovský Jan, Kalvas Tadeáš, Machatý Daniel a Vožech Jan obsadil v kvalifikaci čtvrté místo. V eliminaci porazil napřed tým I. královského lukostřeleckého klubu, pak TJ Sokol Praha – Vršovice oba poměrem 6:2. V semifinále se plzeňští utkali s týmem startu Praha, které se jim podařilo porazit hladce 6:0. Souboj o zlato vedli s prostějovskými lukostřelci, kteří měli převahu pouze v prvním setu. V dalších třech setech již Plzeňané nedali Prostějovu šanci. Souboj vyhráli poměrem 6:2.

Třetí zlatou medaili si domů ze šampionátu odvezli kadeti z Chebu. Družstvo ve složení Bouda Tomáš, Smažík Pavel ml., Jalovcová Adéla a Jalovcová Zuzana šlo do eliminace z pátého místa. Ve čtvrtfinále porazili B tým 1. LK Plzeň1935 a v semifinále zažilo napínavé chvilky. Souboj se Startem Praha totiž skončil nerozhodně a došlo na rozstřel, ve kterém došlo na měření vzdálenosti šípu od středu terče. Ve zlatém finále chb porazil družstvo LK CERE z Prahy poměrem 5:1.

Ze stříbrné medaile měl radost kadet Dominik Kalvas z 1. LK Plzeň 1935 v soutěži jednotlivců a jeho oddílové kolegyně Jonáková Veronika, Boudová Tereze, Cimická Jana a Beránková Eliška v soutěži žen.

Bronz mezi jednotlivci vybojovali juniorka Jana Cimická z 1. LK Plzeň 1935 a senior Vladislav Ševčák z LK ARCUS Plzeň. V soutěži smíšených dvojic mezi kadety uspěli Veronika Klápová a Matějem Vojáčkem a seniorské družstvo ve složení Cehelský štefan, Vlček Pavel a Vladislav Ševčák, oba týmy z LK ARCUS Plzeň.

81. mistrovství republiky dospělých a 24. mistrovství republiky dorostu v terčové lukostřelbě se konalo o víkendu 22. – 23. 8. 2015 se v Plzni, na fotbalovém hřišti TJ Dynamo ZČE (Lobezská 22). Zúčastnilo se rekordních 167 účastníků (114 dospělých a 53 dorostenců) z 24 klubů. Soutěž jednotlivců proběhla v deseti kategoriích. V divizi reflexní luk v kategoriích muži, ženy, senioři, seniorky, junioři, juniorky, kadeti, kadetky a v divizi kladkový luk muži a ženy. Na programu byly také soutěže družstev a smíšených dvojic (mix týmy). Nechyběli národní reprezentanti, účastníci mistrovství světa. V průběhu eliminací i ve finálových duelech proběhlo několik napínavých rozstřelů.

Domácí šampionát pořádal Český lukostřelecký svaz, závod technicky zabezpečil LK ARCUS Plzeň.