Plzeň 2015 má mapu s příběhy pro zážitkovou turistiku

Projekt vzniká ve spolupráci mnoha lokálních institucí, organizací i jednotlivců a je součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. „Na začátku byl nápad dát obyvatelům Plzně i jejich hostům do ruky mobilní aplikaci, která by je provedla po neznámých zákoutích Plzně, seznámila s poza...

Jarní servisní akce AUTO CB

Projekt vzniká ve spolupráci mnoha lokálních institucí, organizací i jednotlivců a je součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. „Na začátku byl nápad dát obyvatelům Plzně i jejich hostům do ruky mobilní aplikaci, která by je provedla po neznámých zákoutích Plzně, seznámila s pozapomenutými příběhy a ukázala město z nečekaného pohledu. Skryté město je jedním z projektů, který nejvíce zapojuje obyvatele Plzně do spolupráce. Zároveň vzniká zábavný průvodce pro turisty, který naplňuje hlavní touhu cestovatelů – objevování příběhů,“ vysvětluje programový ředitel Plzně 2015 Jiří Sulženko.
Objevovat skrytou identitu Plzně pomůže také projekt Plzeňské rodinné fotoalbum nebo program komentovaných sousedských procházek po městě vedených pamětníky či průvodci přímo z řad obyvatel.
Plzeňské rodinné fotoalbum nabízí možnost vytvořit společné album života plzeňských obyvatel, společný obrázek města. Má vzniknout webová galerie s širokou databází rodinných fotografií od Plzeňanů. Od podzimu 2014 až do června 2015 budou mít obyvatelé příležitost skenovat své fotografie na různých místech po městě, jako jsou pobočky Knihovny města Plzně, Meeting Point na náměstí Republiky, Západočeské muzeum či prostor Depa, zapůjčit fotografie k naskenování nebo je zasílat přímo na webovou galerii projektu na stránkách www.fotoalbum.skrytemesto.cz.
Z nasbíraných fotografií budou uspořádány dvě velké výstavy v bývalé vozovně dopravních podniků Depo 2015. První výstava s podnázvem „Skryté město“ poběží od dubna do července, navážen na ní druhá „Ráj mezi čtyřmi řekami“ od října do ledna 2016.
Webové stránky projektu se spolu s kampaní a výzvou pro širokou veřejnost k zasílání fotografií spustí na začátku listopadu 2014.
Cílem projektu Plzeňská pohostinnost je účast Plzeňanů při návštěvě turistů příští rok. Na výzvu pro komunitní průvodce se již přihlásilo 20 osob či institucí se zajímavými náměty, zaměřenými na různé části Plzně, pro širokou veřejnost či například na rodiny s dětmi. Zároveň zapojují pamětníky, živé příběhy obyvatel i daných míst. „Ve výběru je například trasa Bolevcem ze středověku do současnosti, Zapomenutou zahradou i tajemnými podkrovími, prohlídka Věznice Bory, procházka dělnickou kolonií Karlov či podél řeky Radbuzy, tematické procházky zaměřené na architekturu, minipivovary a pivní kulturu či poznávací trasy po Doubravce a Severním předměstí,“ vyjmenovává Christian Potiron ze společnosti Plzeň 2015, která procházky organizuje. Některé se představí již v rámci slavnostního zahájení Evropského hlavního města kultury v lednu 2015, ale hlavní část odstartuje spolu s vernisáží první výstavy Plzeňského rodinného fotoalba a mobilní aplikací Skrytého města 16. 4. 2015.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 22.10.2014 14:16



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka