Plzeň tančila v rytmu orientu

Během uplynulého víkendu Plzeň ožila orientálními rytmy a tanci, a to hned po oba dva dny, kdy se konal již 5.ročník festivalu orientálního tance ORIENT DREAM. V sobotu se uskutečnil 2.ročník Soutěžní přehlídky amatérských skupin a skupin kurzistek, kterou organizovala plzeňská taneční škol...

Cílená propagace v Plzni

Během uplynulého víkendu Plzeň ožila orientálními rytmy a tanci, a to hned po oba dva dny, kdy se konal již 5.ročník festivalu orientálního tance ORIENT DREAM.

V sobotu se uskutečnil 2.ročník Soutěžní přehlídky amatérských skupin a skupin kurzistek, kterou organizovala plzeňská taneční škola Layan. Na akci se sjelo kolem 250 soutěžících z několika různých regionů a věkových kategorií, počínaje těmi nejmenšími, přes hlavní dospělou věkovou kategorii, až po zralé dámy. "Celý den probíhal ve velmi přátelském duchu, všichni se vzájemně podporovali a to byl náš hlavní cíl", spokojeně dodává organizátorka soutěže Jana Tipplová z pořádající taneční školy.

Soutěž je pořádána na podporu amatérských tanečnic, které tak mají možnost publiku předvést, co se ve svých kurzech naučily. Je to tak určitá forma motivace jak pro studentky, tak jejich lektorky, aby mohly zúročit svou celoroční práci. Za své výkony pak sklidily rady a doporučení od odborné poroty, která jejich snažení po celý den bedlivě sledovala. Vítězové jednotlivých kategorií si kromě cenných rad a věcných dárků od partnerů soutěže odvezli také možnost zatančit si na stejném pódiu ještě jednou po boku svých zkušenějších kolegyň, profesionálních tanečnic, a to na úvod festivalové show hned následující den.

Závěrečný galavečer se konal v neděli večer již pod taktovkou organizátorky celého festivalu plzeňské tanečnice Kamilah. Během dvouhodinové show se na pódiu vystřídala celá řada festivalových hostů z celé ČR i zahraničí. Diváci mohli sledovat sólová i skupinová vystoupení nejrozličnějších tanečních stylů od klasického orientálního tance raqs sharki, tarabu nebo tradičního beledi, přes jeho modernějšího verze jako je arabský pop, moderní beledi nebo fusion styly. Jedinečný folklórní průřez napříč arabskými zeměmi předvedla taneční skupina Orient Dream v choreografiích M.Hassana.

Diváci se tak díky těmto tancům v jednu chvíli ocitli v Egyptě, chvíli na to v Iráku, Sýrii nebo dalších zemích a jen žasli, jak se tanečnice zvládaly rychle převlékat a střídat na pódiu. Folklórní mix doplnila pražská TS Alterra svým perským a uzbeckým tancem, který u nás není tak často k vidění. Publikum si užilo i živý bubenický doprovod v podání Míry Čipery při sólu jedné z předních českých tanečnic Sahar. Zřejmě největší aplaus pak sklidila dvě poslední vystoupení, tanoura, tanec s vrstvenými kolovými sukněmi, který předvedl egyptský tanečník Osama Farag a veselý núbijský tanec duetu Kamilah a Mohamed Hassan. „Jsem velmi ráda, že máme tak velkou podporu ze strany tanečnic, našich festivalových partnerů a publika, které se skvěle bavilo a za ty roky jsme si již vytvořili stálý okruh diváků. Nicméně bychom velice rádi uvítali i širokou veřejnost, která má stále tak trochu zkreslené představy o orientálním tanci“, doplňuje Kamilah, organizátorka festivalu Orient Dream a lektorka plzeňského tanečního studia Grazia. Celým večerem jako již tradičně provázel a vystoupení vtipnými glosami doplňoval oblíbený moderátor Petr Jančařík. Dalším podpůrným festivalovým programem byly v průběhu celého víkendu taneční semináře s hostujícím tanečnicemi a tanečníky, ale také bazar, kde si návštěvníci měli možnost zakoupit např. autorskou bižuterii, orientální parfémy, módu pro volný čas a tanečnice mohly vybírat z nepřeberného množství kostýmů, tréninkového oblečení, doplňků a potřeb pro tanec.

Foto: Tomáš Pavlík


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 02.04.2014 14:52




0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka