Adamský proti Zlínu brzy dohrál

Hokejisté Plzně po vítězství ve Vítkovicích podlehli doma Zlínu 2:4

Plzeňský hokejista Martin Adamský se stal smutným hrdinou extraligového utkání se Zlínem. Autor první branky zápasu nejprve dostal desetiminutový trest, v závěru první třetiny srazil zlínského Petra Mokrejše a byl vyloučen do konce utkání.
V předehrávce 41. kola nakonec Plzeň podlehla Zlínu 2:4 a nepotvrdila tři body, které získala o den dříve za vítězství 4:3 ve Vítkovicích.
V minulém vzájemném zápasu Plzně a Zlína se o pozdvižení postaral zlínský gólman Igor Murín, který před gólovou střelou Davida Moravce
úmyslně posunul branku. Z plzeňské kabiny před utkáním znělo, že se domácí chtějí Zlínu pomstít výhrou. "Ve mně to určitě leželo, pořád to beru jako křivdu. Tenkrát jsme tam na Zlín měli," řekl Adamský.
Čtyřiadvacetiletý hokejista sice dostal již v druhé minutě Západočechy do vedení, gól však oslavil tak, že posunul branku za Murínem a ještě na něj vehementně gestikuloval. Za to mu sudí
Smeták udělil desetiminutový osobní trest. "Byla to promyšlená oslava, říkal jsem si, že když dám gól, tak to musím Murínovi udělat. Přiznávám se, že to byla moje hloupost, prostě klukovina.
Přesto bych to udělal znovu," řekl po utkání urostlý útočník.
Adamský navíc v závěru první třetiny fauloval Mokrejše a dostal trest na pět minut a do konce utkání, protože rozhodčí posoudil zákrok jako nedovolenou hru kolenem. "Rozhodčí to posoudil takhle, ale já jsem hrál čistě. Žádnou vinu necítím. Normálně jsem tam strčil zadek," uvedl po utkání člen třetího útoku Západočechů.
"Chtěli jsme potvrdit body z Vítkovic, je to
škoda. Mrzí mě, že jsem nemohl klukům ve zbytku utkání pomoci," dodal Adamský.
Tipsport extraliga, 41. kolo: Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 2:4 (1:1, 1:0, 0:3). Branky a nahrávky: 2. Adamský (Šindel, Důras), 37. Hučko (M. Straka, Zelenka) - 15. Kristek (Hamrlík), 44. Hamrlík (Leška), 47. Nosek (Král), 60. Rachůnek (Okál). Rozhodčí: Smeták - Blümel, Kalivoda. Vyloučení: 5:10, navíc Adamský 10 min. a 5 min. a do konce. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4974.
Plzeň: Málek - Vobořil, Štěpánek, Cartelli, Pulpán, Nedoma, Hučko, Jindřich - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Tvrdoň - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Vítek, Hobl.
Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Špilár, Kovář,
Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.