Argentinský tanečník Julio vás naučí v Besedě tango

Centrum španělské kultury a vzdělávání přiváží do Plzně učitele argentinského tanga, choreografa, herce, profesora hudby, tanečníka - Julia Horacia Martíneze Cajide. I úplní začátečníci mají možnost absolvovat intenzivní taneční workshop 7. dubna 2012 v tanečním sále Měšťanské besedy. Informace a př...

Slavnosti svobody Plzeň

Centrum španělské kultury a vzdělávání přiváží do Plzně učitele argentinského tanga, choreografa, herce, profesora hudby, tanečníka - Julia Horacia Martíneze Cajide. I úplní začátečníci mají možnost absolvovat intenzivní taneční workshop 7. dubna 2012 v tanečním sále Měšťanské besedy. Informace a přihlášky naleznete na www.cskv.cz.
Tango je pro Julia téměř rodinnou tradicí. Jeho dědeček byl vášnivý tanečník a taneční vzor měl i ve své matce.
Juliovou první uměleckou vášní byla hudba (vystudoval hru na klavír), později přišly i filmové a divadelní zkušenosti a nakonec začal rozvíjet své výrazové schopnosti prostřednictvým pohybu a tance.
Tango přišlo jako spojení všech předchozích cest a zájmů. Studoval u nejlepších mistrů tanga v Argentině např. Juan Carlos Copes, Miguel Balmaceda, Carlos Rivarola, Aurora Lubiz, Jorge Firpo nebo Gloria a Rodolfo Dinzel.
Učit tango začal nejdříve děti na školách v Buenos Aires. V devadesátých letech prošlo jeho výukou až 1000 dětí ročně. Postupně se začal věnovat také dospělým a jeho vlastní kariéra vrcholí v pozici tanečního profesora na Univerzitě Tanga v Buenos Aires.
Jeho činnost se neomezovala pouze na taneční výchovu těch druhých, ale sám aktivně tančil. Tímto se začal hlouběji zajímat o vzájemnou komunikaci v páru, improvizaci v tangu a pohyb těla jako způsob vlastního vyjádření.
Svět tanga úspěšně přiblížil i tělesně postiženým prostřednictvím lekcí pro nevidomé a vozíčkaře.
Julio působil v mnoha evropských zemích např. Španělsku, Německu, Francii a České republice (poprvé roku 2001). Od roku 2004 začal v Praze žít a pracovat a pravidelně učil na Slovensku, kde jeho velkým uspěchem byla příprava tanečních divadelních představení s vozíčkáři.
20.7. 2009 Julio se svými žáky a asistenty otevřeli nové Studio Argentinského Tanga v centru Prahy a vytvořili prostor s jedinečnou atmosférou věnovaný výuce argentinského tanga a jeho kultury. Nyní máte příležitost vyzkoušet si výuku mistra i v Plzni.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 7.3.2012 17:150 +
 
slovanypronajem

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018