Besedy v depu přiblíží cestování. Středeční Lucii Radovou budou následovat L. Zibura a M. Balga

Koho baví cestování na vlastní pěst, bude mít v únoru a březnu tři možnosti k osobnímu setkání a předání zkušeností.

lite2018

Do Plzně zavítá postupně několik dobrodruhů, aby povyprávěli o svých cestách.

Jako první vystoupí profesionální cestovatelka Lucie Radová, jejíž kariéra začala v roce 2012, kdy vyhrála letenku na cestu kolem světa. Od té doby se začala živit psaním a cestováním, natáčí cestovatelské magazíny a spolupracuje s Českou televizí. Naposledy projela Jižní Ameriku tuktukem. Právě o této vtipné anabázi bude mluvit 14. 2. v Depu, kdy ukáže, jak dopadla výprava pěti holek v růžových šatičkách s průměrnou rychlostí 42 km/h a ambicí ujet deset tisíc kilometrů.

Další mladý cestovatel, spisovatel a novinář Ladislav Zibura provede posluchače 28. 2. pěšky po Arménii a Gruzii. Excentrický poutník očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Na cestě se otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti. O svých cestách napsal dvě knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty).
 
Poslední z cestovatelů se vydal na kole a v kajaku kolem světa a strávil tři roky na cestě za láskou a dobrodružstvím. Matěj Balga zavede své posluchače 13. 3.  zavede tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a dny začínají dříve. Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány. Jak to dopadlo, prozradí osobně.  

Vstupenky na všechny akce jsou k dispozici v online předprodeji Plzeňské vstupenky či před akcí na recepci DEPO2015.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

lite zprávy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb