Boxeři z plzeňského Staru byli úspěšní v Pardubicích

V sobotu 17.5. odjel do Pardubic na Oblastní kolo v boxu spolu s trenérem Petrem Lukešem tým čtyř závodníků z Boxing Club Star Plzeň. Tohoto kola se zúčastnilo 72 závodníků, takže se jednalo o další boxerský maraton. Jako první z našich, se představila v kategorii žen ve váze do 63 kg Tereza Lukešov...

V sobotu 17.5. odjel do Pardubic na Oblastní kolo v boxu spolu s trenérem Petrem Lukešem tým čtyř závodníků z Boxing Club Star Plzeň. Tohoto kola se zúčastnilo 72 závodníků, takže se jednalo o další boxerský maraton. Jako první z našich, se představila v kategorii žen ve váze do 63 kg Tereza Lukešová v souboji s domácí závodnicí Lenkou Smetánková. „ Vím o Lence, že se věnuje především Thajskému boxu a má neskutečnou výdrž,“ říká Terezka, „a proto jsem se na ní spolu se svým otcem speciálně připravila.“ Lukešová svou soupeřku, boxující v obráceném gardu, předčila v každém z kol. Trefovala jí přesnými a tvrdými háky a direkty, Smetánková již od prvního kola silně krvácela z nosu. Přesto však cílené údery vždy ustála, je z Thaiského boxu zvyklá na boj koleny i lokty a přestože byla několikrát „nahulená“, dokázala dobojovat do konce. Jen ve třetím kole přestala Tereza boxovat takticky a pouštěla se do zbytečných výměn. Obě děvčata předvedla podle slov ostatních trenérů i diváků jedno z nejtvrdších a nejkvalitnějších zápasů toho dne a Lukešová v něm zaslouženě zvítězila 3:0 na body. Byl to již sedmdesátý zápas její boxerské kariéry.
V kategorii juniorů jsme měli dva boxery ve váze do 75 kg. Nejprve Martin Hucl výborně vybodoval Tomáše Hurta z SKB Praha. Martin se chytil již od prvního kola, kdy využíval dobře délky svých paží a k přesným direktům přidával tvrdé zvedáky na trup soupeře. Utkání skončilo 3:0 na body ve prospěch našeho závodníka. Další junior Josef Kvěch boxoval s vyshazovaným Ondřejem Pršancem z Třeboně. Pršanec byl vysvalenější a Pepa opět dobře využíval délky svých paží a zasahoval direkty. Pouze v závěru druhého kola zaspal a „koupil“ těžký pravý hák na bradu. V pauze se dal ale dohromady a díky taktickému vedení boje si vybojoval zasloužené bodové vítězství.
Tomáš Jelínek v kategorii mužů ve váze do 69 kg, se postavil proti Petru Kellnerovi z SKP Praha. Byl to již jejich čtvrtý vzájemný duel a bilance mluví v Tomášův prospěch. Tomáš však neměl svůj den a neboxoval dobře, což je nejspíš způsobené předmaturitním stresem, za dva týdny skládá maturitní zkoušku na gymnáziu. Kellner byl po všech stránkách lepší a po bodové výhře tak srovnal jejich vzájemnou bilanci na 2:2.
„Výprava byla z mého pohledu úspěšná,“ hodnotí trenér Petr Lukeš. „Tereza je zpátky ve své závodnické pohodě a nebýt neuvěřitelné odolnosti její soupeřky, mohla zápas rozhodnout již před limitem. Kvěch a Hucl si vedli výborně především po taktické stánce a hlavně Martin Hucl se potřeboval chytit. Jelínkova psychika je nahlodána nadcházejícími zkouškami, je to ale svědomitý závodník a určitě se z tohoto neúspěchu brzy vzpamatuje.“