Centrum Johan vyhlašuje uzávěrky přihlášek pro přehlídky amatérské divadelní tvorby

Johan, centrum pro kulturní a sociální projekty, pořádá každoročně regionální přehlídky zájmové umělecké tvorby.

weby uniweb zprávy

Obory jsou následující: umělecký přednes, divadlo poezie a pohybové divadlo, loutkové divadlo, studentské a experimentující divadlo a dětské divadlo. Přehlídky jsou významnou regionální událostí a jsou postupové, tedy s výběrem na národní festivaly. Regionální a krajská kola se letos konají v březnu a dubnu, termíny uzávěrek pro jednotlivce i skupiny jsou 16.2., 2.3., 9.3. a 16.3. dle oboru.

„Divadelní přehlídky nejsou jen o soutěžení, ale spíše o spolupráci, tvůrčím setkávání, vzájemné inspiraci a motivaci v umělecké práci. Velmi nás zajímá dění v oblasti dramatické tvorby v celém regionu, proto organizujeme také místní a městské předvýběry, odborné konzultace, případně zprostředkováváme režijní a produkční spolupráce,“ řekla Eva Gažáková, koordinátorka přehlídek.  „Dlouhodobě se tak snažíme vytvářet inspirativní a otevřený prostor pro prezentaci tvůrčí práce lidí všech věkových kategorií a přetvářet formu přehlídek z pasivního uživatelství k odpovědné spolupráci a sdílení,“ doplnil Roman Černík, ředitel centra Johan.

V roce 2017 proběhlo celkem 9 přehlídek (5 oblastních a 4 regionální) v pěti tvůrčích oborech v Plzni, Klatovech, Dobřanech, Stříbře, Kdyni a Sušici. Představilo se celkem 30 recitátorů a 46 inscenací. Celý cyklus hostil úctyhodných 768 účastníků.

V případě jakýchkoliv dotazů, prosím, neváhejte kontaktovat Evu Gažákovou na tel.: 773 453 010 nebo na mailové adrese: eva.gazakova@johancentrum.cz. Mailová schránka Evy Gažákové je také adresou pro zasílání přihlášek.
Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
avalon2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb