České dráhy mění systém slev, cestující nasměrují do prázdnějších vlaků

České dráhy od pátku mění systém slev a slevu 75 % pro žáky, studenty a seniory začnou vypočítávat podle nových pravidel Ministerstva dopravy ČR.

zpravywellness2018

A to z nejvýhodnějších dostupných cen v prodeji pro 2. třídu. Ze změny budou těžit i další cestující, když je nový systém nasměruje díky nejvýhodnějším cenám do prázdnějších spojů.

Od pátku budou prodávány se slevou 75 % pro žáky, studenty a seniory nejen obyčejné jízdenky, ale podle nového nařízení ministerstva dopravy také Akční jízdenky nabízené jako obchodní komerční sleva Českých drah.

Tyto skupiny osob tak cestují např. na relaci Praha - České Budějovice za 42 Kč, Praha - Hradec Králové a Praha - Plzeň za 26 Kč, Praha - Brno za 54 Kč, Praha - Olomouc za 55 Kč, do Ostravy za 73 Kč a do Zlína za 68 Kč. Cesta z Brna do Prostějova těmto osobám zlevní na 18 Kč, do Olomouce na 25 Kč a do Zlína na 27 Kč. V nabídce je množství dalších relací. 

V této souvislosti dojde také k nahrazení nabídky Včasná jízdenka Česko SuperAkčními jízdenkami ve vybraných relacích. SuperAkční jízdenky jsou prodávány pro konkrétní relace a konkrétní vlakové spoje. Systém SuperAkčních jízdenek využívá podobné principy jako prodejní systémy soukromých dopravců a využívá známé údaje o obsazenosti vlakových spojů. Systém SuperAkčních jízdenek tak nasměruje cestující díky nejvýhodnějším cenám do prázdnějších spojů. Lidé tak mohou na svých cestách více ušetřit, naopak ve špičkových vlacích díky tomu může počet cestujících s levnou jízdenkou klesnout a vlaky tak nabídnou vyšší komfort cestování.

Včasné jízdenky Česko zakoupené v předprodeji (až 60 dní před odjezdem) budou platit za původních podmínek pro datum plánované cesty.

Akční jízdenky budou nadále prodávány v e-shopu i u pokladních přepážek a SuperAkční jízdenka na e-shopu. Prodej zahajují ČD dnes, v pátek 14. září 2018. Nabídka tras i počet SuperAkčních jízdenek se bude dynamicky měnit s ohledem na poptávku po cestování na jednotlivých linkách a v konkrétních spojích.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
avalon2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb