Cyklisté Sparty uspěli na závodech na Slovensku

Pěkné výkony předvedli závodníci cyklistické stáje Sparta Praha se sídlem v Rokycanech ve třech slovenských závodech, které byly zařazeny do druhé kategorie UCI. Body do světového žebříčku si tak mohli připsat Martin Prázdnovský za 5. a Rostislav Krotký za 6. místo. V prvním závodě - GP Hyd...

V prvním závodě - GP Hydraulika - si velice aktivně počínal Zdeněk Křížek, závod obsadil 11. místo. Peloton se rozdělil v náročném terénu na několik skupin, Zdeněk spurtoval v druhé skupině o 8 místo.

Rosťa Krotký v následujícím závodě - GP KOOPERATIVA- odjel na 80 kilometru s dalšími pěti závodníky a náskok si udrželi až do cíle. Posledních pár kilometrů si vedoucí šestice neustále nastupovala. Rosťa také zkusil odjet,
jeho nástup byl ale zachycen a bylo z toho ,,jen" šesté místo.

Další spaťané odvedli výbornou práci a projeli cílem v pořadí: 10. Soukup, 15. Pávek, 19. Křížek, 40. Prázdnovský, 56. Hebík
V poslední závodě, GP ZŤS- špeciál získal Martin Prázdnovský pro Spartu nejlepší umístění z této trojice závodů, když obsadil páté místo. Martin
jezdil zpolu se svým jmenovcem Hebíkem ve vedoucí skupině, před finišem to pro sparťany vypadalo velmi nadějně. Díky defektu s rozhodujícím momentu závodu se propadl z první skupiny do druhé Martin Hebík a obsadil celkově

Stuttgartu ve 14:00.
Závodníci absolvovali celkových 90km průměrem 42km/h.
Na nelehkém okruhu s těžkým stoupáním se nejlépe jelo německému profesionálovi Stefanu Schumecherovi.

Naši ve složení Zelinka, Okrouhlický, Uher a Kesl si také vedli velmi pěkně.
Ihned v prvním desetičlenném úniku nechyběl sparťan Tomáš Okrouhlický.
Tato skupina vydržela hájit svůj náskok cca 20kol. Mezitím se z hlavního pelotonu odpojila menší skupinka v čele se Stefanem Schumacherem
(Gerolstainer). Ta posléze dojela tu první.
Vznikl, tak únik cca o 15ti členech, z kterého postupně odpadali jedinci tvořící novou druhou skupinu.

Ačkoliv se zdálo, že je rozhodnuto, stačil ještě dojet do druhé skupiny aktivní Ondřej Zelinka, jenž se pokusil o dojetí prvních borců společně s
několika německými závodníky. Ti nestačili jeho tempu a tak byl jediným a také posledním závodníkem jenž si dojel do této druhé skupiny. Bohužel čelo závodu, kde byl i Tomáš Okrouhlický se mu už nepodařilo dotáhnout.

V závěrečném spurtu zvítězil tedy S. Schumacher. Na velmi pěkném pátém místě byl Tomáš Okrouhlický. Třetí místo ve spurtu druhé skupiny vyneslo Ondřeje Zelinku na celkově 11. pozici.

Závodu se zúčastnilo několik profesionálních týmu a borců jako je např. Richard Faltus, S. Parinussa (Sparkasse), S. Schumacher (Gerolsteiner), Bruno Risi, Andy Kapes, atd... takže o konkurenci rozhodně nebyla nouze.