Explzeňan Straka exceloval v dohrávce

Hokejisté Lasselsbergeru prohráli v dohrávce 37. kola extraligy doma s pražskou Spartou 2:4. Dva góly vítězů dal útočník Josef Straka.

V dohrávce 37. kola hokejové extraligy
podlehla Plzeň na domácím ledě pražské Spartě 2:4. Hosté se po neúspěchu na Spengler Cupu dočkali už druhého vítězství v české
soutěži a vrátili se mezi osmičku týmů, které budou hrát play off. Hrdinou utkání byl střelec třetí a čtvrté sparťanské branky Josef Straka, který proti bývalým spoluhráčům nastřádal celkem tři kanadské body.
Sparta si rozhodující náskok vypracovala dvěma přesilovkovými trefami v úvodní třetině. Západočeši v dalším průběhu už pouze dotahovali a nakonec utrpěli svou třetí prohru za sebou. Zejména ve druhé třetině je při šancích Plzně podržel gólman Petr Bříza.
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Sehráli jsme dobrý zápas, hráčům nelze nic vytknout. Hráli opravdu na doraz. Hlavně ve druhé třetině jsme sahali po vyrovnání, Sparta byla ale efektivnější. V průběhu
zápasu jsme navíc ztratili tři zraněné hráče, u Dušana Andrašovského se jedná o vážnější zranění. Sparta ukázala svou sílu a dnešním vítězstvím se vrátila mezi osmičku týmů pro play-off. My hrajeme doma znovu v úterý a nic nevzdáváme."
Marian Jelínek (asistent Sparty): "Chtěli jsme odčinit prohru s Plzní ze druhé čtvrtiny soutěže, kdy jsem já společně s Františkem Výborným převzal mužstvo. Čtyřicet minut jsme dnes byli lepším týmem a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Josef Straka dnes pohřbil svůj bývalý tým Plzeň stejně jako tehdy Jiří Zelenka
nás."
Tipsport extraliga, dohrávka 37. kola: Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 2:4 (0:2, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 23. Důras (Šindel), 46. Tvrdoň (Freiberg) - 13. Černošek (Vykoukal, Ton), 19. Štrba (J. Straka, Ton), 38. J. Straka (Netík), 56. J. Straka (Nikolov). Rozhodčí: Mikula - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 6526.
Plzeň: Málek - M. Výborný, Štěpánek, Cartelli, Trnka (54. Pulpán), Nedoma, Hučko, Vobořil - Zelenka, M. Straka, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský -
Freiberg, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Toman - Chabada, Sivek, O. Kratěna - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, Netík - Dragoun, Langhammer, M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.