Fotbalisté Plzně prohráli v Ostravě 0:2

Dva góly útočníka Róberta Zehera vrátily fotbalisty Baníku Ostrava minimálně do neděle zpátky na vrchol ligové tabulky. Ostrava i bez řady marodů včetně opor Lukeše či Svěrkoše porazila Plzeň 2:0 a Zeher se s pěti trefami prostřílel do vedení v soutěži kanonýrů. Plzeň venku poprvé od 26. listopadu nebodovala.
Černé pásky, kterými Ostravané uctili památku zesnulého španělského fotbalisty Antonia Puerty, jako by potemnily i hru domácího celku. Hostů bylo v úvodu plné hřiště, ofenzivní projev podpořili tlakem ve středu hřiště, kde se rodily příčiny ostravských problémů. Ani aktivní hra a počáteční převaha v záloze však Západočechy nedovedla k žádné podstatné situaci před domácí brankou.
Na šance byl dnes na Bazalech dlouho i přes zakřiknutý nástup jen Baník. Už v páté minutě se Iliziho pokoušel zaskočit lobem Metelka, ale míč přeletěl bránu. Plzeňské defenzivě však stále více zatápěl Zeher. V 11. minutě strčil hlavu do Otepkova centru z pravé strany a Ilizi reflexivně míč vyrazil před sebe.
Stejný pár si to rozdal i o pět minut později. Náhradník zraněné plzeňské jedničky Daňka se vyznamenal po Zeherově voleji z hranice velkého vápna, který konečky prstů vyškrábl nad břevno. Až ze čtvrté šance uhodilo: Magera v 25. minutě hlavou uvolnil Zehera, který z úhlu nekompromisně prostřelil brankáře.
Více ze hry pak už měli domácí. Ještě před poločasem mohl skórovat Magera, ale Otepkův prudký centr nedokázal hlavou usměrnit mezi tyče. Neefektivní koncovka držela Ostravu v obavách. Nervozitu mohli domácí setřást během 53. minuty hned dvakrát, jenže proti Metelkově pokusu se opět vytáhl Ilizi a vzápětí poslal Zeher odražený balon z 11 metrů vysoko nad.
I když se Plzeň tlačila kupředu, domácí defenzivu dokázala přechytračit pouze jedinkrát. Třináct minut před koncem připravil Jarolím po individuálním průniku vyrovnání pro Filla, ale jeho střelu Vašek kryl. A za propásnutou možnost Baník soupeře bleskově ztrestal. Do otevřené obrany vpadl Zeher, vyměnil si míč s Otepkou a zblízka pojistil výhru.