Fotbalisté Viktorie vyhráli v poháru v Klatovech 3:0

Ligoví fotbalisté plzeňské Viktorky v 2. kole Poháru ČMFS splnili roli favorita a na hřišti divizních Klatov vyhráli 3:0. V zápase dávali góly postupně Psohlavec, Trapp a Jarolím.

Diváci se na klatovském stadionu sotva stačili rozkoukat a hosté z Plzně už vedli. V páté minutě zápasu Malcharek zprava odcentroval, Psohlavec nejdřív hlavičkoval jen do tyče, ale odražený míč už usměrnil za záda klatovského gólmana Karla Mičky – 0:1.
V 16. minutě stálo při domácích štěstí, ránu Jarolíma totiž zastavilo břevno. O dvě minuty později po Róthově centru hlavičkoval Malcharek, klatovskou bránu ale minul. Nevedlo se ani domácím, průnik Hanzlíka v 23 minutě zastavil včasným výběhem Luboš Ilizi.
Další velká šance Plzně přišla ve 26. minutě. Róth nasměroval trestný kop přes klatovskou zeď a trefil břevno, míč se odrazil na brankovou čáru a dobíhající Psohlavec hlavou přestřelil.
Ve 40. minutě zahrozili domácí, Kopp prodloužil dlouhý balon na Bahledu, ten ale nezakončil přesně. A Viktoriáni za minutu, tedy ve 41. minutě, zvýšili vedení. Po rychlé kombinační akci přes celé hřiště přihrál Psohlavec pod sebe na vápno a Trapp zasunul míč do sítě podél padajícího klatovského gólmana – 0:2.
Plzeň i po poločase ovládala hřiště, závary v klatovském vápně ale ke gólu nevedly stejně jako rohový kop z 59. minuty, po němž Zakopalovu ránu tečoval Krbeček nad bránu.
Poslední gól padl v 70. minutě. Na pravém křídle se uvolnil Pavel Malcharek, přesně našel Jarolíma, který vystřelil přesně a bylo to 0:3.
Přestože se Klatovští ještě snažili alespoň zkorigovat, střely Cihláře ani Mužíka se neujaly a Viktorka tak veze z Klatov vítězství 3:0 a hlavně postup do třetího pohárového kola.

TJ Klatovy – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)
Sestava Plzně: Ilizi – Halama, Müller, Zakopal, Šíma – Malcharek (73. Vaculík), Jarolím, Trapp, Róth (46. Vrzal) – Krbeček, Psohlavec (61. Brožík). Trenér: Levý
Rozhodčí: Královec – Ardeleánu, Urban