Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech zve na výstavu Milan Knížák / Žít jinak

Galerie Klatovy/Klenová, příspěvková organizace Plzeňského kraje zve na vernisáž výstavy, která se koná v pátek 8. 2. v 18:00 hodin.

uniwebwebynamiru2018

Šíře záběru Milana Knížáka, jeho komplexnost je spjatá s autentičností a je fenomenální

Rozpíná se od obrazů, objektů, akcí, instalací, environmentů, návodů přes hudbu, návrhy módy, design, architektonické projekty, básnické a prozaické texty, reflexe, fotografie, koláže atd., k projevům zcela nových kategorií, zahrnujících charakteristiky více médií Milan Knížák se ve světovém rámci zásadním způsobem podílel na formování intermédií.

„Všechno, co dělám je a bylo vždy jen přibližování se totalitě života a s uměním jako takovým to mělo málo společného. Vždycky jsem v každém oboru své činnosti dosáhl jakéhosi relativního maxima. Asi že tu nešlo o nadání k nějakému druhu umění (o dovednost), ale o touhu dobít se prapodstaty, dovést do maximality. Změnit. Propálit.“ Milan Knížák.

Výstava je koncipována jako „neúplná retrospektiva“ zaměřená především na výtvarnou část jeho práce. Je totiž v povaze autorova obsáhlého, tradiční kategorie překračujícího a přitom vnitřně sourodého díla, že i určitý nutný fragment přesvědčivě reprezentuje celý smysl Knížákovy tvorby, která znamená zásadní průlom v umělecké praxi od 60. let.

Kontakt

Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech
náměstí Míru 149/I.
339 01 Klatovy
Tel.
: 376 312 049

Web
: www.gkk.cz

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jazyková škola Lite

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018