Grand Prix v Plzni na Rapidu vyhrál Martin Hebík, Lubor Tesař nedojel

Čtrnáctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel opět za letního počasí a nejlépe takticky si počínali jezdci týmu CK Příbram Fany Gastro v čele s Martinem Boubalem.

Ten tentokrát pomohl na stupně nejvyšší právě Martinu Hebíkovi.

Do Plzně přijel i nejúspěšnější paralympionik historie a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek, který se po roce svezl v závodě na 55 km v čase 1:09.39h. Do závodu odstartoval i bývalý vynikající cyklista Lubor Tesař, ale vysoké tempo již bylo nad jeho síly a s úsměvem na rtech odstoupil po pár kolech ze závodu.

Sportovní odpoledne na jedinečném uzavřeném oválu na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu, kde opět zvítězil a mohl se tak radovat Petr Vávra (Dukla Praha) 17b.

Čtrnáctý závod Grand Prix Duratec v Plzni se jel od startu ve vysokém tempu a na čele se neustále měnili skupinky jezdců, kteří se pokoušeli odskočit od pelotonu a sbírat důležité body. Nejaktivnějším jezdcem byl mladík Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), který dokázal nasbírat 9b. V žádném úniku však nechyběla dvojice Martin Boubal, nebo Martin Hebík (oba CK Příbram Fany Gastro). Díky perfektní spolupráci si pak tihle dva borci rozdělili i stupně nejvyšší.

Dobře rozjetý závod měl i bratr Jakuba Ťoupalíka, Adam Ťoupalík (Team Sauerland Germany), ale v nabité konkurenci se musel spokojit se šestým místem celkového hodnocení.

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige byl tentokrát nejaktivnější Denis Rugovac (Tufo – Pardus Prostějov).

Pro vítězství v ženách si opět dospurtovala cyklokrosařka Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou). Juniory vyhrál Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), který dokázal nasbírat celkem 9b, což by mu stačilo na 4. místo v Elitě.  Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Petr Ruman (Cyklo Atom).

Martin Hebík v cíli: „Chtěl bych poděkovat Martinu Boubalovi, který mi dneska hodně pomohl k vítězství a týmu taky.“