Grand Prix v Plzni vyhrál Petr Kelemen

Třináctý díl GIANT LIGY v Plzni se jel opět za letního počasí, kdy teploměr na Rapidu ukazoval 26.0 °C.

Po týdnu se na startu v Plzni sešli dráhoví reprezentanti Teamu Dukly Praha v čele s Petrem Kelemenem, nechyběl ani vítěz seriálu Martin Boubal. Na startu se sešla i početná sestava v kategorii žen, kde byla i mistryně ČR Tereza Neumanová (Team Dukla Praha), která svojí kategorii ve spurtu vyhrála.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly náborové závody Hervis dětská tour 2019, kde se sešlo na startu přes 45 dětí, a po nich následovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km. Z vítězství se tentokrát radoval Petr Vávra (Team Dukla Praha), který nasbíral 25 bodů.

Elitní závod se rozjel v rychlém tempu hned od startu, kde byli nejvíce aktivní jezdci Dukly a Příbrami. Byla to vlastně taková „bodová“ přetahovaná mezi Boubalem a Kelemenem. Tito dva borci si několikrát odskočili z pelotonu a rozdělovali si body. Když byli dojeti, tak i poté opět bodovali a hlídali si bodový stav. Nakonec se z této dvojice mohl radovat mladík Petr Kelemen, který o jediný bod předstihl zkušeného Martina Boubala.

Podobný souboj se odehrával v soutěži aktivity na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity), kde spolu soupeřili o prémiové body Tomáš Čapek (Topforex Lapierre ) a Oldřich Novotný (CT Weber). Nakonec rozhodl po shodě bodů až závěrečný spurt, kde měl nejvíce sil právě Čapek a po druhé v letošní sezoně se mohl obléknout do puntíkovaného dresu.

Závod skvěle vyšel i bývalému vynikajícímu závodníkovi, který se po letech vrátil zpět do formy Martinu Slaníkovi (LAPIERRE SWEEP). Díky úniku nasbíral dostatek bodů na čtvrté místo v celkovém hodnocení.

Ženám po týdnu kralovala Tereza Neumanová (Team Dukla Praha), Juniory vyhrál opět Lukáš Runt (SportRaces Isaac Team) a kategorii Masters jezdce nad 40 let zvládl nejlépe Petr Ruman (Cyklo Atom).

Petr Kelemen v cíli: „Po týdnu volna se pomalu rozjíždím, čeká mě mistrovství světa na silnici a  týmová časovka“.

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 11. září v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.