Házenkáři prohráli, rozhodne se v Plzni

Česká reprezentace podlehla v předkvalifikaci o postup na mistrovství světa v Makekedonii o pět branek. V sobotu musí v domácí odvětě vyhrát.

Čeští házenkáři prohráli ve Skopje ve svém pátém utkání předkvalifikace o postup na mistrovství světa s domácí Makedonií 31:36. Zkomplikovali si tím cestu do play off a v sobotu musejí v plzeňské odvetě zvítězit, aby vybojovali jediné postupové místo.
Tabulku třetí kvalifikační skupiny nyní vede o bod právě Makedonie.
Hosté začali důležitý souboj dobře, v bouřlivém prostředí hráli s klidem a přehledem. Pozorně bránili nejlepšího domácího střelce Lazarova a úspěšní byli po rychlých brejcích i při
postupném útoku. Ve 22. minutě vedli o čtyři branky 13:9, potom však neproměnili rychlý brejk a domácí se chopili šance. Začali manko stahovat a do poločasu se jim podařilo dokonce vyrovnat.
Ještě úvod druhého poločasu byl vyrovnaný, naposledy ale bylo skóre nerozhodné ve 35. minutě (17:17). Za dalších sedm minut český celek dokázal dát jen jeden gól, zatímco domácí pět a ujali se vedení 22:18, za další tři minuty již měli k dobru šestibrankový náskok (26:20).
"Zcela se nám rozpadla obrana, nechávali jsme domácí střelce pálit ze sedmi, osmi metrů a dostali se pod tlak, se kterým se hráči nedokázali vypořádat," řekl ČTK trenér Pavel Pauza, podle nějž neustáli čeští hráči především tlak bouřlivého prostředí.
"Nebyli jsme schopni zareagovat na nápor soupeře," dodal Pauza.
Do odvety v Plzni však hledí s nadějí. "Soupeř není lepší, ale my jsme nevyužili toho, že jsme vedli. Domácí byli pod tlakem, ale my jim sami nabídli šanci a k prohře jsme si dost sami přispěli," dodal Pauza.
Výsledek: Makedonie - Česká republika 36:31 (15:15). Sestava a branky ČR: Galia, P. Štochl - Nocar 3, Brůna 1, Hrubý 2, Jícha 3, Filip 7/1, Heinz 5, Hynek, Řezníček 1, Sobol, Házl 4/2, Kubeš 5, Vítek. Rozhodčí: Ullrich, Lemme (oba Něm.). Diváci: 2800.