HC Plzeň bude spolupracovat na výchově mladých čínských hokejistů

Zástupci hokejového klubu HC PLZEŇ 1929 Martin Straka a společnosti CONEOS s.r.o. Jiří Macháček podepsali ve středu 3. května 2017 memorandum o spolupráci mezi hokejovým klubem HC Plzeň a hokejovým klubem z Pekingu.

weby uniweb zprávy

Jedná se o dokument, jehož cílem je předávání zkušeností nejen mezi hokejovými žáky, ale také mezi trenéry z české a čínské strany. V rámci hokejového soustředění bude probíhat výměna mladých hokejistů i trenérů za účelem získání nových zkušeností. Završením každé výměnné etapy budou přátelské zápasy, které ukáží nabyté zkušenosti v praxi. Kromě spolupráce na rozvoji hráčských dovedností, bude vzájemná kooperace zaměřena i na součinnost v oblasti provozu zimního stadionu a další spojené infrastruktury.

HC Škoda Plzeň je účastníkem nejvyšší extraligové soutěže v České republice, kde v sezóně 2012-2013 získala titul Mistra České republiky. Hokejový klub systematicky pracuje s mládeží a vytváří předpoklady pro růst jejich talentu a výkonnosti. V současné době vychovává přes 300 dětí, které jsou soustředěny do několika věkových kategorií. Od nejmenších v brusličce a základně, přes sportovní třídy až po dorostenecké a juniorské kategorie. Hokejový klub využívá služeb 15 profesionálních trenérů, kteří se neustále vzdělávají ve svém oboru. Aktuálně se plzeňská mládež může pyšnit titulem nejúspěšnější mládežnické organizace za uplynulou sezónu 2016/2017, ve které junioři a starší dorostenci získali mistrovský titul a mladší dorostenci vybojovali bronzové medaile.
Společnost Coneos s.r.o. se orientuje především na vyhledávání investičních příležitostí v Čínské lidové republice.  Firemní aktivity zahrnují různorodé oblasti, prostřednictvím nichž propojují tyto dvě země ke vzájemnému sblížení. 
 Komentáře

Váš komentář článku...

ARCHIV ZPRÁV
čt 18.5.2017 12:334 +
 
lite zprávy

Hlavní zprávy

 

seo uniweb