Kapka Naděje koupila dětské monitory Klatovské nemocnici

Také v roce 2018 pomáhá nadační fond Kapka naděje dětskému oddělení Klatovské nemocnice.

uniwebwebynamiru2018

Zatímco v předešlých letech pomohl například s koupí fototerapeutické lampy, pulzního oxymetru či dalších přístrojů, tak letos poskytl nemocnici dva monitory životních funkcí s adaptéry pro dětské pacienty. Hodnota daru je 70 tisíc korun.

„Dar byl pořízen částečně z výtěžku za prodej reflexních pásek v lékárnách naší nemocnice. Pásky nám poskytuje Kapka naděje zdarma a my je prodáváme za minimálně 30 korun. Na koupi monitorů se tak podíleli i přímo pacienti a klienti naší nemocnice. Nadaci i jim patří velký dík,“ říká manažerka kvality Klatovské nemocnice Vladimíra Nováčková s tím, že sbírka trvala přibližně rok a půl a podařilo se v ní vybrat převážnou část potřebných prostředků. Zbytek doplatil Nadační fond z dalších svých zdrojů.

Monitory vitálních funkcí zaznamenávají na bezdotykové obrazovce základní životní funkce pacientů, jako je například dechová frekvence, puls, saturace, záznam EKG, tělesná teplota a jsou potřebné k měření krevního tlaku. Hodnoty životních funkcí jsou viditelné na obrazovce a monitor okamžitě alarmuje při změně od normálních hodnot.

„Používají se při akutním příjmu pacienta, k monitorování vitálních funkcí po operačních výkonech nebo při diagnostice. Monitory zajistí efektivnější péči o naše dětské pacienty a usnadní práci ošetřovatelskému personálu. Jeden z monitorů bude umístěn v dětské příjmové ambulanci a druhý na lůžkovém oddělení,“ uvedla vrchní sestra oddlění Gabriela Kubíková.

Prodej bezpečnostních reflexních pásek bude v lékárnách nemocnice probíhat i nadále. Pacienti a návštěvníci nemocnice tak mohou přispět dětskému oddělení na nákup dalších přístrojů i v následujících letech. „Prostředky zůstávají vždy v dané nemocnici. Po čase se vyberou a hned putují na konkrétní pomoc na dětské oddělení. Co se konkrétně pořízuje, si zpravidla určí samotné oddělení," připomíná ředitel fondu Jan Fischer.

Nadační fond Kapka naděje založila v roce 2000 s cílem podporovat léčbu dětských onkologických pacientů Vendula Pizingerová (Svobodová). Její dcera totiž v roce 1998 onemocněla těžkou formou leukémie a později jí podlehla. Z počátku fond podporoval jen hematologické a onkologické pracoviště pražského Motolu. Po roce 2002 postupně rozšířil svoji pomoc i na dětská onkologická pracoviště dalších nemocnic a později obecně na dětská oddělení a to včetně regionálních nemocnic. Za 18 let existence již fond pomohl částkou přesahující 170 milionů korun.

„V současné době spolupracuje s více než 40 nemocnicemi po celé České republice. Jsem ráda, že toto číslo stále roste. S nemocnicí v Klatovech jsme zahájili spolupráci v roce 2015,“ uvedla zakladatelka a prezidentka Kapky Naděje Vendula Pizingerová. 

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2019

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018