Kasejovická firma dostala pokutu za znečistění ovzduší

Firma Kovo Kasejovice Mont znečišťovala ovzduší emisemi z lakovny. Dostala už druhou pokutu

weby uniweb

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Plzni uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti KOVO KASEJOVICE MONT s.r.o. Firma ve svém závodě v Kasejovicích na Plzeňsku provozovala lakovnu v rozporu s povolením Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Inspektoři při kontrole lakovací linky zjistili, že filtry, které měly zachytávat těkavé organické látky, byly špatně namontovány. „Filtrace tak neplnila náležitě svou funkci. Docházelo ke zvýšeným emisím těkavých látek, například barev a ředidel, do ovzduší. Že filtrace nefunguje správně, bylo vidět i na výduchu z lakovny, který byl znečištěn nánosy barev,“ uvedla Petra Horčicová, ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP Plzeň.

 Firmu už přitom inspektoři ČIŽP jednou pokutovali v roce 2015. „Tehdy jsme zjistili, že společnost KOVO KASEJOVICE MONT neměla lakovací linku osazenou žádnými filtry. Dostala za to pokutu 100 tisíc korun,“ připomněl Erik Geuss, ředitel ČIŽP. „Nyní jsme přistoupili k dvojnásobné sankci, protože se jedná o opakované pochybení. Firma je povinna zajistit, aby už k únikům těkavých látek z lakovny nedocházelo. Budeme to dál kontrolovat,“ dodal Geuss.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
zprávy VV VOCH vánoce 2017

Hlavní zprávy