Kladruby a Plasy zvou v pátek a v sobotu na Santiniho noc

Na poslední červencový víkend připravily klášter Kladruby a klášter Plasy pro své příznivce neobvyklou noční akci pod názvem NOCÍ KE HVĚZDÁM Santiniho Aichela. Návštěvníci si během dvou večerů budou moci volně projít nočně nasvícené interiéry a procvičit své schopnosti při luštění šifry. Při troše š...

weby uniweb

Na poslední červencový víkend připravily klášter Kladruby a klášter Plasy pro své příznivce neobvyklou noční akci pod názvem NOCÍ KE HVĚZDÁM Santiniho Aichela. Návštěvníci si během dvou večerů budou moci volně projít nočně nasvícené interiéry a procvičit své schopnosti při luštění šifry. Při troše štěstí či umu bude navíc možno navštívit jeden z klášterů této noci zdarma.
Pokud jste někdy při prohlídce památkového objektu snili o tom, že si dáte od skupiny návštěvníků s průvodcem odstup a budete si všechny detaily prohlížet v klidu a bez vyrušení sami, pak tato akce je přesně pro Vás. Ve dnech 27. a 28. července 2012 mezi 19:00 a 24:00 hodinou si budou totiž návštěvníci plaského a kladrubského kláštera moci vychutnat neobvyklé noční atmosféry bez omezení skupinovou prohlídkou. Při volné procházce po interiérech budete moci vnímat neobvyklou architekturu a klášterní klid a objevovat skryté detaily výhradně svým vlastním tempem. Pro návštěvníky, kteří i přes to budou toužit po informacích, budou vycházet i krátké speciálně upravené komentované prohlídky.

Budova konventu plaského kláštera a kostel kláštera kladrubského jsou dílem významného českého architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela, který ve svých stavbách mimo jiné rád využíval hry světla a stínů, což bude nasvícením interiérů podtrženo. Pro zájemce připravily tyto dva největší západočeské kláštery i speciální hru s tajenkou, která vám pomůže vnímat detaily, jež vám během běžné denní návštěvy mohou uniknout. Akce probíhá zároveň v obou klášterech a při úspěšném splnění úkolu v jednom z nich získáte drobnou odměnu a právo na vstup do druhého kláštera zdarma k dokončení hry.

Kdo bude mít štěstí, může navštívit zdarma dokonce oba dva kláštery. V prodejnách Pekařství Malinová lze v Klášterních muffinech, které se prodávají již od začátku července, nalézt celkem 50 zapečených vstupenek na tuto večerní akci zdarma! Zároveň po oba dva večery bude Pekařství Malinová péct své čerstvé pečivo přímo v areálu obou klášterů. Zkuste tedy své štěstí a zúčastněte se neobvyklé noci v klášterech Plasy a Kladruby, dvou významných západočeských památkách ve správě Národního památkového ústavu.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
ARCHIV ZPRÁV
čt 26.7.2012 17:06



0 +
 
uniweb weby

Hlavní zprávy