Kláštery lákají na sobotní Hradozámeckou noc s tajenkou

Hradozámeckou nocí ke hvězdám Santiniho - Aichela. To je akce, kterou v sobotu 3. září od 19 do 24 hodin připravily pro návštěvníky dvě významné památky v západních Čechách, na jejichž stavbě se podílel významný český barokní architekt Jan Blažej Santini – kláštery Plasy a Kladruby (na snímku). Záje...

weby uniweb

Hradozámeckou nocí ke hvězdám Santiniho - Aichela. To je akce, kterou v sobotu 3. září od 19 do 24 hodin připravily pro návštěvníky dvě významné památky v západních Čechách, na jejichž stavbě se podílel významný český barokní architekt Jan Blažej Santini – kláštery Plasy a Kladruby (na snímku). Zájemci mají šanci poznat je v netradiční podobě v rámci nočních prohlídek, navíc s možností zúčastnit se hry a získat tak vstup na prohlídku druhého kláštera zdarma.
Během sobotní noci 3. září 2011 mají návštěvníci jedinečnou příležitost zažít oba dva kláštery v naprosto neobvyklé atmosféře, prohlédnout si prostory v nočním nasvícení a všimnout si detailů, které jim v rámci běžných denních prohlídek možná unikají. Prohlídky obou klášterů začínají v 19.00 hodin, vstupné je 80,- Kč za osobu (děti do 6 let mají vstup zdarma).
Ve společnosti architektury Santiniho - Aichla, který ve svých návrzích důmyslně využíval kontrastu světla a stínů, se mohou noční návštěvníci navíc zúčastnit hry s čísly a písmeny. Správně rozšifrovaná tajenka ukrývající se nejen v nápisech a freskách bude volnou vstupenkou na prohlídku druhého kláštera. Na vše mají zájemci limitovaný čas – a to jedinou noc 3. září od 19 hodin do půlnoci.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
ARCHIV ZPRÁV
2.9.2011 17:080 +
 
auto cb rijen list2017

Hlavní zprávy