Kultura a kulturní dědictví se probírají v Plasích

Již třetí ročník workshopu na téma „Kultura a kulturní dědictví, teorie a praxe“ pořádají Národní památkový ústav v Plzni, Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 a občanským sdružením Johan. Dvouden...

BETON UNION

Již třetí ročník workshopu na téma „Kultura a kulturní dědictví, teorie a praxe“ pořádají Národní památkový ústav v Plzni, Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 a občanským sdružením Johan. Dvoudenní setkání studentů a odborníků v oblasti památkové péče, živé kultury a uměleckého managementu se odehraje 16. a 17. října 2012 v Plzni a v klášteře v Plasích.
Dvoudenní workshop je určen především studentům středních a vysokých škol, ale i dalším zájemcům z řad široké veřejnosti.
Workshop si klade za cíl představit různá pojetí pojmu kultura. Účastníci budou mít možnost nahlédnout pod pokličku památkové péče, alternativní kultury, kulturní politiky ČR, regionu a statutárního města Plzně a také evropských projektů s kulturním životem spojených. Široký záběr informací získají posluchači díky odborníkům, kteří se jim budou po oba dny věnovat. Ať se již jedná o erudované pracovníky Národního památkového ústavu (např. kastelána kláštera Plasy, kurátorky Studijního depozitáře apod.), nebo projektového manažera projektu Plzeň 2015 či uměleckého ředitele občanského sdružení Johan.
První část workshopu se odehraje v budově Národního památkového ústavu v Plzni dne 16. října 2012 od 10.00 hod. Účastníci zde získají poznatky o vývoji oboru památkové péče, o fungování odborné organizace státní památkové péče, o legislativním rámci a samotné praxi výkonu státní památkové péče.
Odpolední část workshopu se odehraje v sídle společnosti Plzeň 2015 o.p.s (Pražská 19, Plzeň). Uvedená část odborného programu bude věnována informacím o alternativní kultuře. Studentům a dalším zájemcům bude přiblíženo fungování nestátního neziskového sektoru, kulturní politika ČR a statutárního města Plzně. V neposlední řadě proběhne beseda o významu prestižního titulu Evropské hlavní město kultury 2015 a o tom, co toto ocenění pro metropoli Plzeňského kraje znamená.
Druhá část dvoudenního setkání se odehraje v areálu národní kulturní památky klášter Plasy 18. října 2012. Součástí programu je prohlídka areálu bývalého cisterciáckého kláštera v doprovodu kastelána, který se zaměří především na informace o provozu, financování a také stavební a památkové obnově národní kulturní památky. V areálu kláštera rovněž funguje Studijní depozitář mobiliárních fondů, který je běžné veřejnosti nepřístupný a do jehož prostor budou moci účastníci workshopu nahlédnout.


Účast na workshopu je umožněna i zájemcům z řad veřejnosti. V případě zájmu je nutné se u níže uvedených osob přihlásit a registrovat.


Více informací:
· FF JU v ČB
PhDr. Miroslava Kubatová Pitrová, Ph.D.:
mpitrova@ff.jcu.cz, + 420 389 034 841
www.ff.jcu.cz
· NPÚ, ÚOP v Plzni, Studijní depozitář mobiliárních fondů
Mgr. Stanislava Brejchová: brejchova@plzen.npu.cz, + 420 724 663
www.studijnidepozitar.cz.
· NPÚ, ÚOP v Plzni
Mgr. David Růžička: ruzicka@plzen.npu.cz, + 420 725 314 219
www.npu.czKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
ARCHIV ZPRÁV
út 16.10.2012 07:110 +
 
auto cb rijen list2017

Hlavní zprávy