Léčebna Janov dostala traktor

Dar v hodnotě 85 tisíc korun - kultivační traktor - dnes převzali zástupci Plicní léčebny v Janově na Rokycansku od místopředsedy Poslanecké Sněmovny Františka Brožíka (ČSSD).

uniwebwebynamiru2018

Dar v hodnotě 85 tisíc korun dnes převzali zástupci Plicní léčebny v Janově na Rokycansku od místopředsedy Poslanecké Sněmovny Františka Brožíka (ČSSD). Kultivační traktor bude v následujících letech pomáhat zaměstnancům zdravotnického zařízení obhospodařovat místní rozsáhlý park. Dar převzal bývalý senátor a stranický kolega MUDr. František Jirava, primář janovské léčebny.
    V janovském zdravotnickém zařízení se léčí pacienti s onemocněními respiračních chorob, kterými jsou například tuberkulóza, astma, rozedma plic či alergie. Místní zahradník při sekání trávy každý měsíc po pětihektarovém parku nachodil více než 80 kilometrů.
    Záštitu nad celým projektem převzal místopředseda sněmovny. A přesně po roce se dar v hodnotě vyšší než 80 tisíc korun mohl předat zástupcům léčebny.
    Plzeňský kraj patří mezi regiony s nejvyšším počtem zjištěných případů tuberkulózy. Janovská léčebna je jediným zařízením na Plzeňsku, kde se tyto případy léčí.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 13.11.2001 11:350 +
 
zimniedicerenault

Hlavní zprávy

 

winteredition