Na Borech proběhla kontrola dodržování povinností majitelů psů

V úterý 7. listopadu mohli občané při venčení svých psích miláčků potkat hlídku městské policie, která se zajímala o dodržování povinností majitele psů.

weby uniweb zprávy

Právě totiž probíhala kontrola zaměřená na tuto problematiku, kterou uspořádala Městská policie Plzeň, obvodní služebna Bory. Hlídky doprovázel místostarosta plzeňského centrálního obvodu David Procházka a člen rady městského obvodu Petr Marek.

Strážníky především zajímalo, zda je zvíře očipované nebo vybavené známkou, ale také zda majitelé po svých psech také řádně uklízí. V příslušné databázi pak následně bylo ověřováno, jestli je pes přihlášen a majitel zaplatil příslušný poplatek.

„Během této akce, která trvala dvě hodiny, byla provedena kontrola v několika lokalitách. Bylo zkontrolováno celkem 27 průvodců, z nichž třem bylo domluveno za volné pobíhání psů, jeden byl napomenut za psa bez vodítka a jedním průvodcem se bude zabývat správní orgán, neboť neměl svého psa řádně přihlášeného“, prozradil místostarosta David Procházka.

„Drtivá většina „pejskařů“ měla vše v pořádku a jako poděkování od obvodu obdrželi praktický dárek v podobě zásobníku na sbírání psích exkrementů“, dodal radní Petr Marek.

Kontroly psů a jejich doprovodu budou i nadále pokračovat.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
lite zprávy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb