Na Špičáku je stále sněhu dost. V sobotu a v neděli se jedou závody ve slalomu

Před nastávajícím víkendem leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák 60-90 cm sněhu. Vzhledem k inverzním teplotám, které panovaly, má sníh strukturu jarního firnu.


"V tomto týdnu se lyžovalo stále bez jakéhokoli čekání na vleky,“ popsal současné podmínky provozní ředitel areálu Vladimír Kasík  

O víkendu se ve středisku jedou závody ve slalomu, což znamená v sobotu pro veřejnost uzavření spodní části sjezdovky číslo 3 Slalomové a v neděli pak číslo 1 Turistické. „ Vykompenzujeme to částečně tím, že nyní se každý den intenzivněji věnujeme horním pasáží Šance (č. 4), které budou dokonale upraveny právě na tuto sobotu a neděli,“ dodává Kasík    

V sobotu startují tradiční víkendové lyžařské kurzy pro děti i dospělé, které pořádá lyžařská škola Ski&Bike Špičák, takže na sjezdovkách bude i z tohoto důvodu určitě rušněji. V provozu jsou stále i všechny atrakce střediska – měřený slalom i funline na Spodní a Šanci a snowpark na Lubáku.

Ten opět prošel zásadní proměnou. Tvar i posloupnost překážek a jednotlivých prvků by měly po létech zkoušek konečně více vyhovovat co největší skupině lyžařů a snowboardistů, kteří si sem třeba na chvilku odskočí z ostatních sjezdovek. Při jeho sjezdu čekají celkem čtyři hlavní platformy. Nejprve 6 metrový box ve spojení s 5 metrovým nízkým street railem. Potom dvojvlna s offset vlnou a s vlnou přes hranu. Na konci celého parku pak hip corner.
PS: Že taky úplně nebo vůbec nevíte, o co vlastně jde ?? Stačí přijet, vidět a vyzkoušet, pak už bude vše úplně jasné.   


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
uniweb weby_ost

Hlavní zprávy