Na Sutnarce končí talentové zkoušky

Od pondělního rána až do středečního odpoledne probíhá na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni druhá část přijímací talentové zkoušky do bakalářských oborů.

weby uniweb zprávy

 Novinkou byla v letošním roce distanční forma první části přijímacího řízení. Uchazeči odevzdávali elektronické portfolio domácích prací. Využili tedy progresivní komunikační nástroje svojí generace. A ti, kteří jsou zdaleka, nemuseli do Plzně vážit dlouhou cestu. A nemuseli zvažovat, jak své portfolio prací rozdělit mezi několik škol.

 „Do druhé, prezenční části přijímacího řízení, dorazilo na SUTNARKU na tři sta padesát uchazečů. Komise pedagogů je pečlivě vybíraly z více než 630 přihlášených adeptů. Uchazeči plní během tří lednových dnů zadávané úkoly. A dostane se i na jejich domácí práce. Ty si uchazeči přivezli s sebou a vedoucí ateliérů je podrobí pečlivému zkoumání. Ostatně obě části přijímacího řízení jsou hodnoceny komisionálně. Výsledek hodnocení je výsledkem shody názorů expertního týmu, nikoliv subjektivním posouzením jednotlivce,“ říká proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti Jindřich Lukavský.

 Největší zájem byl v letošním roce o ateliéry Komiks a ilustrace pro děti, Grafický design, Mediální a didaktická ilustrace, Ilustrace Grafika, Užitá fotografie, Animovaná a interaktivní tvorba, Fashion design a Design nábytku a interiéru (řazeno dle počtu přihlášek). V rámci půldenních (4 hodiny) či celodenních úkolů (8 hodin) řeší uchazeči například ilustraci ke knize, komiks na zadané téma, návrh plakátu, portrét, figuru, studii ruky, zátiší atp. O tom, zda nakonec byli úspěšní, se dozvědí od 31. ledna 2019 na stránkách univerzity.
 


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Zlatá stezka

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018